کد خبر: ۳۹۴۹۳
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۰:۵۴
وزیر نیرو خبر داد
وزیر نیرو گفت: به زودی بیش از ۴۰۰ روستا در جنوب سیستان و بلوچستان با اجرای شبکه آبرسانی از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی بهره‌مند می شوند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، حمید چیت چیان در جلسه مدیران استانی وزارت نیرو در استان سیستان و بلوچستان که در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد، اظهار داشت: در صورت موافقت سازمان برنامه و بودجه کشور با اختصاص ۵۰۰ الی ۶۰۰ میلیارد تومان از محل اسناد خزانه اسلامی در یک الی دو سال آینده شاهد چهره دیگری از صنعت آب و خدمات در این بخش خواهیم بود.

وی افزود: به نظر می رسد مصوبات هیات دولت برای رفع مشکلات سیستان و بلوچستان بسیار مفید و کارگشا است اما کافی نیست و در بحث تامین نیروی برق سیستان و بلوچستان تصمیمات متعددی گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه سرمایه گذاران خارجی آمادگی سرمایه گذاری در صنعت برق در زاهدان را دارند، افزود: تصور ما این است که با توجه به برنامه زمان بندی شده و با احداث نیروگاه های جدید مشکل مردم استان سیستان و بلوچستان به زودی حل شود.

وزیر نیرو گفت: به زودی یک نیروگاه بادی با سرمایه گذاری دولت در استان اجرا می شود و علاوه بر این مورد دو نیروگاه بخار ایرانشهر و چابهار نیز اجرایی می شوند که نیازمند مصوبه شورای اقتصادی دولت است تا از مکانیزم ماده ۱۲ رفع موانع تولید استفاده و مجوز سرمایه گذاری در این زمینه دریافت شود.

وی خاطر نشان کرد: همچنین سازمان انرژی های تجدید پذیر آمادگی دارد تا یک نیروگاه ۵۰ مگاواتی بادی و یک نیروگاه ۱۰ مگاواتی خورشیدی را با هزینه خود احداث کند که این امر نیازمند ابلاغیه از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور است.

وی با اشاره به اینکه ۲۱ سرمایه گذار بخش خصوصی مجوز احداث نیروگاه بادی در منطقه «میل نادر» سیستان را دریافت کرده اند، افزود: با توجه به برنامه ریزی انجام شده در مجموع یک هزار مگاوات برق از طریق این نیروگاه های بادی تولید می شود.

وی تصریح کرد: با این وجود ایجاد ۲۰ مگاوات نیروگاه پراکنده در ۲۵ نقطه استان سیستان و بلوچستان ضروری است.

چیت چیان با اشاره به مشکلات ناشی از افزایش دمای بی‌سابقه در سیستان و بلوچستان و ضرورت آبرسانی به یک هزار و ۳۰۰ روستای جنوب استان که با تانکر آبرسانی می‌شوند، اظهار داشت: ۱۳۰ میلیارد تومان اعتبار برای حل مشکل این روستاها اختصاص یافته است.

وی با اشاره به اینکه دولت در سال جاری ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای آبرسانی به روستاهای سیستان و بلوچستان در نظر گرفته، خاطر نشان کرد: همچنین با توجه به ضرورت تقویت سدهای استان مبلغ ۱۵۰ میلیارد تومان برای تکمیل سد «ماشکید اولیا» در جنوب سیستان و بلوچستان تخصیص یافته است.

وی تصریح کرد: با اجرای شبکه آبرسانی در پایین دست سدهای «پیشین» و «شیرگواز» در جنوب استان به زودی بیش از ۴۰۰ روستای این منطقه از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی بهره‌مند می‌شوند.
برچسب ها: شهرفردا ، سیستان ، نیروگاه
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
آخرین آمار تلفات زلزله کرمانشاه؛ 470 کشته و 6700 زخمی

آخرین آمار تلفات زلزله کرمانشاه؛ 470 کشته و 6700 زخمی

مدیرکل مدیریت بحران استان کرمانشاه گفت: آب و برق بیشتر مناطق زلزله زده استان وصل شده است.
بساط انتشار اوراق مشارکت نامحدود برچیده شد

بساط انتشار اوراق مشارکت نامحدود برچیده شد

سال گذشته دولت برای جبران کسری بودجه 55 هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت منتشر کرد اما مجلسی‌ها تلاش می‌کنند با تصویب ماده واحده‌ای، سقف انتشار اوراق را محدود کنند.