کد خبر: ۳۹۴۹۱
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۰:۵۸
رئیس اداره عمران و بهسازی شهری خراسان جنوبی خبرداد
رئیس اداره عمران و بهسازی شهری خراسان جنوبی با بیان اینکه ۸۰۰ هکتار از محدوده های شهر بیرجند در طرح بازآفرینی قرار گرفته است، گفت: ۴۴ هکتار از این محدوده‌ها مصوب است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،  علی جلالیان پور در بازدید از محلات هدف طرح بازآفرینی شهری و در جمع خبرنگاران اظهارکرد: مطالعات باز آفرینی در محلات هدف شهر بیرجند با هماهنگی تمام دستگاه های مرتبط انجام شده است.

وی با اشاره به فعالیت های انجام شده در محدوده محله بهارستان به منظور اجرای مراحل اول و دوم طرح گفت: اقدامات انجام شده در این محله شامل بدنه و کف سازی و تبدیل شبکه برق هوایی آن به زمینی و... است.

به گفته وی اقدامات انجام شده با همکاری دستگاه هایی مانند شهرداری، میراث فرهنگی، شرکت آب و برق و... بوده است.

 رئیس اداره عمران و بهسازی شهری اداره کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی افزود: در فاز یک محله بهارستان حدود ۷۰۰ متر و در فاز دوم هم حدود ۶ هزار و ۵۰۰ متر در محدوده حسینیه امام رضا (ع) تا خیابان مطهری اقداماتی برای بهسازی و نوسازی آن انجام شد.

وی بیان داشت: احداث یک باب خانه معلم در بولوار شعبانیه، یک باب مدرسه در محله موسی بن جعفر، برگزاری دوره های آموزشی کارآفرینی با همکاری فنی و حرفه ای و... در محلات هدف از دیگر اقدامات انجام شده با همکاری دستگاه های اجرایی مرتبط است.

وی ادامه داد: برای نوسازی واحدهای مسکونی درمحدوده بافت های فرسوده قرار بود تسهیلاتی پرداخت شود اما چون سازمان مدیریت و برنامه ریزی نتوانست یارانه آن را تامین کند پرداخت تسهیلات با سود کم به ساکنان متقاضی محقق نشد.

اجرای پایلوت طرح نوسازی و بهسازی در دومحله بیرجند

جلالیان پور افزود: براساس برنامه ریزی انجام شده قرار است بهسازی و نوسازی چند محله شهر بیرجند از جمله ۱۷ شهریور و کوی کارگران به عنوان پایلوت مصوب واجرایی شود.

وی بیان کرد: همچنین ایجاد فضاهای ورزشی، خانه هلال، ایجاد اشتغال با برگزاری دوره های کارآفرینی و... نیز در دستور کار است.

وی با بیان اینکه فعالیت های بازآفرینی در محلات قدیمی بیرجند اقداماتی نیست که در کوتاه مدت شاهد نتایج آن باشیم، گفت: این فعالیت‌ها در درازمدت با همکاری تمام دستگاه های مرتبط محقق می‌شود.

وی با اشاره اعتبارات هزینه شده در این محلات گفت: در محور بهارستان تاکنون ۲ میلیارد تومان هزینه شده که حدود ۷۰۰ میلیون تومان را اداره کل راه وشهرسازی،۳۰۰ میلیون تومان شرکت برق و... پرداخت کرده‌اند.

وی محلات هدفی که در طرح بازآفرینی شهری قرار دارند را شامل محله های تاریخی، محدوده های ناکارآمد شهری، روستاهای حاشیه شهر و سکونتگاه های غیر رسمی ذکر کرد.

جلالیان پور  محدوده های قرار گرفته در طرح بازآفرینی شهر بیرجند را ۸۰۰ هکتار اعلام کرد و گفت: ۴۴ هکتار از این محدوده‌ها مصوب است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
توسعه کمربند سبز پایتخت؛ تهدید منابع آبی یا فیلتری برای هوای تهران

توسعه کمربند سبز پایتخت؛ تهدید منابع آبی یا فیلتری برای هوای تهران

توسعه فضای سبز شهری یکی از شاخص های توسعه یافتگی شهرها تلقی می شود که با انتخاب گونه‌های درست جنگلی می‌تواند نقش ریه‌های کلانشهر آلوده به دود و ماشین را ایفا کند و در تقویت آب سفره های زیر زمینی نیز موثر باشد.
ابطال مصوبه اخذ عوارض از تابلوها برگشت پذیر است/ مصوبات اخیر دیوان عدالت اداری سیاسی نیست

ابطال مصوبه اخذ عوارض از تابلوها برگشت پذیر است/ مصوبات اخیر دیوان عدالت اداری سیاسی نیست

یک کارشناس حقوقی گفت: رای دیوان عدالت اداری پیرامون ابطال اخذ عوارض تابلوها به علت مشمول نبودن تابلوها در قانون مالیات بر ارزش افزوده و همچنین ورود قانونی شورای شهر برای تعیین عوارض قابلیت برگشت داشته و سیاسی نیز به نظر نمی رسد.