کد خبر: ۳۹۴۸۱
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۰
دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالای کردستان خبر داد
دبیر کمیسیون هماهنگی شورای نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کردستان گفت: از ابتدای سال تاکنون ۸۰۹ متهم در ارتباط با قاچاق کالا و ارز در استان کردستان دستگیر شدند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، رضا میرزایی ظهر امروز در سومین جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز که با حضور مسئولان استان در سالن شهدای دولت استانداری کردستان برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به روند روبه افزایش خرید و فروش کالا در فضای مجازی از پلیس فتای کردستان انتظار داریم این موضوع را در دستور کار خود قرار بدهند و نظارت داشته باشند.

وی با اشاره به دوازدهم تیرماه سالروز صدور فرمان رهبر معظم انقلاب در خصوص «مبارزه با قاچاق کالا و ارز» گفت: به‌مناسبت این روز برنامه‌های مختلفی در نظر گرفته شده و انتظار داریم که دستگاه‌های اجرایی نیز منویات مقام معظم رهبری را بر سردرب ادارات نصب کنند.

دبیر کمیسیون هماهنگی شورای نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کردستان تصریح کرد: در سطح استان و شهرستان‌ها در زمینه مبارزه با قاچاق کالا و ارز گام‌های خوبی برداشته شده و کارگروه‌های مختلف فعال است.

کشف 123 هزار و 573 بطری مشروبات الکلی در کردستان

وی با اشاره به عملکرد 3 ماهه نخست امسال در زمینه کشفیات قاچاق توسط مجموعه انتظامی، اطلاعات و مرزبانی استان گفت: از ابتدای سال تاکنون 123 هزار و 573 بطری مشروبات الکلی کشف و نسبت به مدت مشابه سال گذشته 24 درصد افزایش داشته است.

میرزایی افزود: در سه ماهه نخست امسال 23 میلیون و 842 هزار و 620 نخ سیگار کشف و نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته 27 درصد کاهش داشته است.

وی اظهار کرد: میزان کشفیات لوازم آرایشی و بهداشتی قاچاق هم 504 هزار و 573 قلم بوده که نسبت به مدت مشابه در سال ماقبل آن 56 درصد افزایش داشته است.

کشف یک میلیون و 438 هزار و 817 قلم دارو در کردستان

دبیر کمیسیون هماهنگی شورای نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کردستان گفت: در سه ماهه نخست امسال یک میلیون و 438 هزار و 817 قلم کشفیات دارو داشته‌ایم که نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته 32 درصد افزایش داشته است.

وی گفت: میزان کشفیات سوخت قاچاق هم 152 هزار و 694 لیتر بوده که نسبت به سال قبل  52 درصد کاهش داشته است.

دبیر کمیسیون هماهنگی شورای نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کردستان با اشاره به کشفیات مختلف خاطر نشان کرد: 14 هزار و 730 دستگاه کشفیات تجهیزات دریافت ماهواره با افزایش یک درصدی، البسه 136 هزار و 895 ثوب با کاهش 32 درصدی، لوازم صوتی و تصویری 7 هزار و 480 دستگاه با 22 درصد کاهش، لوازم خانگی هزار و 166 دستگاه با افزایش 40 درصدی، 33 هزار و 650 کیلوگرم برنج با کاهش 45 درصدی، 4 هزار و 675 کیلوگرم چای با افزایش 59 درصدی، پارچه 23 هزار و 579 متر  با افزایش 36 درصدی و احشام 3 هزار و 31 رأی با افزایش 58 درصدی از دیگر اقدامات انجام شده نسبت به سال گذشته بوده است.

وی گفت: تعداد کل پرونده‌های تشکیل شده در این سه ماهه نخست امسال یکهزار و 219 فقره بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 24 درصد کاهش داشته است.

میرزایی از انهدام 16 باند بزرگ قاچاق کالا در کردستان خبر داد و افزود: از ابتدای سال تاکنون 809 متهم در ارتباط با قاچاق کالا و ارز در استان دستگیر شدند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 26 درصد کاهش داشته‌ایم.

کشف 20 کیلو و 804 کیلوگرم طلای خارجی

وی اظهار کرد: 20 کیلو و 804 کیلوگرم طلای خارجی، 68 تن گردو، 10 تن بادام زمینی، 86 دستگاه ساعت هوشمند آیپد مینی و تبلت با برند اپل، 18 تن شمش آلومینیوم، 660 کارتن لیمو ترش، 350 کارتن لیمو شیرین، 392 کارتن سیب درختی و 80 کارتن کلم سبز از دیگر کشفیات کالاهای قاچای در حدود سه ماهه نخست امسال بوده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
توسعه کمربند سبز پایتخت؛ تهدید منابع آبی یا فیلتری برای هوای تهران

توسعه کمربند سبز پایتخت؛ تهدید منابع آبی یا فیلتری برای هوای تهران

توسعه فضای سبز شهری یکی از شاخص های توسعه یافتگی شهرها تلقی می شود که با انتخاب گونه‌های درست جنگلی می‌تواند نقش ریه‌های کلانشهر آلوده به دود و ماشین را ایفا کند و در تقویت آب سفره های زیر زمینی نیز موثر باشد.
ابطال مصوبه اخذ عوارض از تابلوها برگشت پذیر است/ مصوبات اخیر دیوان عدالت اداری سیاسی نیست

ابطال مصوبه اخذ عوارض از تابلوها برگشت پذیر است/ مصوبات اخیر دیوان عدالت اداری سیاسی نیست

یک کارشناس حقوقی گفت: رای دیوان عدالت اداری پیرامون ابطال اخذ عوارض تابلوها به علت مشمول نبودن تابلوها در قانون مالیات بر ارزش افزوده و همچنین ورود قانونی شورای شهر برای تعیین عوارض قابلیت برگشت داشته و سیاسی نیز به نظر نمی رسد.