کد خبر: ۳۹۴۸۱
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۰
دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالای کردستان خبر داد
دبیر کمیسیون هماهنگی شورای نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کردستان گفت: از ابتدای سال تاکنون ۸۰۹ متهم در ارتباط با قاچاق کالا و ارز در استان کردستان دستگیر شدند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، رضا میرزایی ظهر امروز در سومین جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز که با حضور مسئولان استان در سالن شهدای دولت استانداری کردستان برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به روند روبه افزایش خرید و فروش کالا در فضای مجازی از پلیس فتای کردستان انتظار داریم این موضوع را در دستور کار خود قرار بدهند و نظارت داشته باشند.

وی با اشاره به دوازدهم تیرماه سالروز صدور فرمان رهبر معظم انقلاب در خصوص «مبارزه با قاچاق کالا و ارز» گفت: به‌مناسبت این روز برنامه‌های مختلفی در نظر گرفته شده و انتظار داریم که دستگاه‌های اجرایی نیز منویات مقام معظم رهبری را بر سردرب ادارات نصب کنند.

دبیر کمیسیون هماهنگی شورای نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کردستان تصریح کرد: در سطح استان و شهرستان‌ها در زمینه مبارزه با قاچاق کالا و ارز گام‌های خوبی برداشته شده و کارگروه‌های مختلف فعال است.

کشف 123 هزار و 573 بطری مشروبات الکلی در کردستان

وی با اشاره به عملکرد 3 ماهه نخست امسال در زمینه کشفیات قاچاق توسط مجموعه انتظامی، اطلاعات و مرزبانی استان گفت: از ابتدای سال تاکنون 123 هزار و 573 بطری مشروبات الکلی کشف و نسبت به مدت مشابه سال گذشته 24 درصد افزایش داشته است.

میرزایی افزود: در سه ماهه نخست امسال 23 میلیون و 842 هزار و 620 نخ سیگار کشف و نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته 27 درصد کاهش داشته است.

وی اظهار کرد: میزان کشفیات لوازم آرایشی و بهداشتی قاچاق هم 504 هزار و 573 قلم بوده که نسبت به مدت مشابه در سال ماقبل آن 56 درصد افزایش داشته است.

کشف یک میلیون و 438 هزار و 817 قلم دارو در کردستان

دبیر کمیسیون هماهنگی شورای نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کردستان گفت: در سه ماهه نخست امسال یک میلیون و 438 هزار و 817 قلم کشفیات دارو داشته‌ایم که نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته 32 درصد افزایش داشته است.

وی گفت: میزان کشفیات سوخت قاچاق هم 152 هزار و 694 لیتر بوده که نسبت به سال قبل  52 درصد کاهش داشته است.

دبیر کمیسیون هماهنگی شورای نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کردستان با اشاره به کشفیات مختلف خاطر نشان کرد: 14 هزار و 730 دستگاه کشفیات تجهیزات دریافت ماهواره با افزایش یک درصدی، البسه 136 هزار و 895 ثوب با کاهش 32 درصدی، لوازم صوتی و تصویری 7 هزار و 480 دستگاه با 22 درصد کاهش، لوازم خانگی هزار و 166 دستگاه با افزایش 40 درصدی، 33 هزار و 650 کیلوگرم برنج با کاهش 45 درصدی، 4 هزار و 675 کیلوگرم چای با افزایش 59 درصدی، پارچه 23 هزار و 579 متر  با افزایش 36 درصدی و احشام 3 هزار و 31 رأی با افزایش 58 درصدی از دیگر اقدامات انجام شده نسبت به سال گذشته بوده است.

وی گفت: تعداد کل پرونده‌های تشکیل شده در این سه ماهه نخست امسال یکهزار و 219 فقره بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 24 درصد کاهش داشته است.

میرزایی از انهدام 16 باند بزرگ قاچاق کالا در کردستان خبر داد و افزود: از ابتدای سال تاکنون 809 متهم در ارتباط با قاچاق کالا و ارز در استان دستگیر شدند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 26 درصد کاهش داشته‌ایم.

کشف 20 کیلو و 804 کیلوگرم طلای خارجی

وی اظهار کرد: 20 کیلو و 804 کیلوگرم طلای خارجی، 68 تن گردو، 10 تن بادام زمینی، 86 دستگاه ساعت هوشمند آیپد مینی و تبلت با برند اپل، 18 تن شمش آلومینیوم، 660 کارتن لیمو ترش، 350 کارتن لیمو شیرین، 392 کارتن سیب درختی و 80 کارتن کلم سبز از دیگر کشفیات کالاهای قاچای در حدود سه ماهه نخست امسال بوده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها

"تهران، شهر دوستدار کودک" از رویا تا واقعیت!

سخنگوی شورای شهر تهران گفت: از سال 86 شهرداری تهران برای اجرای برنامه شهر دوستدار پایتخت اعلام آمادگی کرده و اکنون با تشکیل کمیته شهر دوستدار کودک و اختصاص چند ردیف بودجه تلاش می شود ضمن اضافه کردن رنگها ،ایمن سازی شهر و زمینه مداخله کودکان در امور شهر صورت گیرد.
گرانی در کمین کوچک متراژهای بازار مسکن

گرانی در کمین کوچک متراژهای بازار مسکن

کارشناس بازار مسکن گفت: با توجه به کاهش عرضه، امکان رشد قیمتی مسکن بین 5 تا 8 درصد در کوچک متراژها بیشتر از تورم موجود در سال جاری وجود دارد.