کد خبر: ۳۹۴۷۰
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۲
معاون خدمات شهری شهرداری تهران از آمادگی شهرداری تهران برای برگزاری باشکوه راهپیمایی روز جهانی قدس خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، به نقل از میزان، مجتبی یزدانی به اهم برنامه‌های شهرداری تهران برای برگزاری راهپیمایی روز جهانی قدس پرداخت و گفت: ستاد برگزاری مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس در شهرداری تهران با هفت کمیته (کمیته ارزیابی، کمیته نگهداشت، کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات محیطی، کمیته حمل و نقل و ترافیک، کمیته ایمنی و بحران، کمیته درمان، کمیته امور مناطق و رفع سد معبر) و ۲۷ کارگروه فعالیت خود را آغاز کرده است.

یزدانی با بیان این که فضاهای محیطی شهر تهران توسط سازمان زیباسازی برای برگزاری باشکوه راهپیمایی روز قدس آماده سازی می‌گردد، گفت: تهیه و نصب بنر در سطح شهر با همکاری مناطق ۲۲ گانه و در اطراف دانشگاه تهران، تهیه و نصب بنر در سطح شهر بر روی بیلبورد‌ها و سازه‌های پرتابل، تبلیغات محیطی در تلویزیون‌های شهری و تامین و استقرار سرویس‌های بهداشتی پرتابل در محل‌های تعیین شده و ... از جمله برنامه‌های این سازمان است.

وی در ادامه افزود: جمع آوری نخاله و ضایعات فضای سبز باغچه‌های اطراف دانشگاه تهران، واکاری فضای سبز محدوده دانشگاه تهران و... از جمله اقداماتی است که توسط سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهرداری تهران انجام می‌شود.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران با بیان این که پاکسازی و انجام رفت و روب مسیرهای منتهی به مراسم قبل، حین و بعد از مراسم توسط سازمان مدیریت پسماند انجام می‌شود، گفت: پاکسازی و نظافت محدوده خیابان انقلاب و دانشگاه تهران و در همین راستا محدوده اطراف مصلی به چهار پهنه تقسیم بندی شده است و ناظرین سازمان مدیریت پسماند در دو بخش نظافت و پاکیزه سازی مکانیزاسیون خدمات شهری و جمع آوری پسماند خشک در پهنه‌ها انجام وظیفه خواهند کرد.

وی تصریح کرد: سازمان آتش نشانی نیز با شناسایی نقاط ناایمن و اتخاذ تدابیر لازم در جهت رفع ناایمنی با استقرار نیروها، تجهیزات و ماشین آلات آتش نشانی در نقاط پیش بینی شده تمهیدات لازم را به کار خواهد گرفت. 

یزدانی ادامه داد: با برنامه ریزی‌های انجام شده، شرکت شهربان و حریم بان نیز برای جلوگیری از هر گونه بساط گستری در نقاط و پهنه‌های تعیین شده مستقر خواهد شد.

معاون شهردار تهران خاطرنشان کرد: شرکت شهر سالم نیز با استقرار تیم‌های پزشکی و متخصص و مجهز به ۲۰ تخت اورژانس و بستری موقت و نیز بخش‌های جراحی سرپایی، رادیولوژی، آزمایشگاه و داروخانه جهت موارد اضطراری و استقرار آمبولانس در کلینیک منطقه ۶ و سایر نقاط اعلام شده به خدمات رسانی از ساعات ابتدایی مراسم تا پایان مراسم می‌پردازند.

وی با بیان این که برای تسهیل در تردد و جابجایی شهروندان عزیز از تمامی مدل‌های حمل و نقل عمومی برای خدمات رسانی استفاده خواهد شد، گفت: شرکت واحد اتوبوسرانی با تامین اتوبوس‌های مورد نیاز در سطح شهر تهران به شرکت کنندگان راهپیمایی روز قدس خدمات رسانی می‌کند.

یزدانی به مبادی سرویس رسانی شرکت واحد اتوبوسرانی اشاره کرد و گفت:چهارراه تهرانپارس - میدان آزادی - خراسان– پایانه خاوران- شهرک شهید بروجردی - ۱۳ آبان (پیروزی) – میدان رسالت- میدان تجریش- میدان نبوت- فلکه اول و دوم تهرانپارس- حکیمیه – شهرک شهید محلاتی– جماران- لویزان – میدان راه آهن – بازار دوم نازی آباد– ابوذر- جلیلی – خزانه بخارایی – میدان صادقیه– شهرک شهید باقری - میدان آذری- یافت آباد – شهرک ولیعصر (عج) - تهرانسر– اکباتان - فلکه دولت آباد- ۱۳ آبان (رجایی) -خانی آباد- شهر ری از جمله نقاطی هستند که به جابجایی راهپیمایان عزیز می‌پردازند.

یزدانی ادامه داد: شرکت مترو نیز به جابجایی رایگان شرکت کنندگان از سطح شهر تهران از ابتدا تا پایان مراسم می‌پردازد. 

وی در ادامه با بیان این که انتقال نمازگزاران از ایستگاههای اتوبوس و مترو تا بخش‌های مشخص شده توسط تاکسی‌های ون‌ها صورت می‌گیرد و برای اطلاع رسانی و راهنمایی نمازگزاران نقشه مسیر محورهای خدمات رسانی طراحی و در محل‌های تعیین شده نصب خواهد شد، گفت: تقاطع توحید – آزادی، میدان انقلاب به ضلع غرب، سه راه جمهوری به سمت شمال، چهارراه ولیعصر به سمت جنوب، میدان فاطمی ابتدای جویبار، تقاطع بلوار کشاورز و خیابان فلسطین، میدان حر ضلع شمال، میدان انقلاب ضلع جنوب، ابتدای بلوار وصال به سمت جنوب، تقاطع خیابان انقلاب، وصال به سمت شمال، ابتدای بلوار ۱۶ آذر به سمت جنوب، تقاطع خیابان انقلاب ۱۶ آذر شمال، محل استقرار تاکسی‌های ون سازمان تاکسیرانی در مراسم روز جهانی قدس می‌باشد. ضمنا ۲۰ دستگاه سواری نیز به سرویس رسانی ستاد گمشدگان در مراسم روز جهانی قدس خواهند پرداخت.

یزدانی اضافه کرد: شایان ذکر است کلیه تاکسی‌های ون و واحدهای کنترل و نظارت مجهز به کپسول اطفاء حریق هستند. 

به گفته یزدانی هماهنگی‌ها و تمهیدات لازم با پلیس راهور تهران بزرگ در ارائه مسیرهای طرح‌های ترافیکی و اطلاع رسانی به ساکنین اطراف دانشگاه تهران جهت تدابیر ترافیکی انجام شده است. 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
کشف ۱۶۰ میلیون دلار ارز غیرمجاز

کشف ۱۶۰ میلیون دلار ارز غیرمجاز

جانشین نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به اقدامات پلیس برای مقابله با قاچاق کالا و ارز اشاره و کشف ۱۶۰ میلیون دلار قاچاق و پلمپ ۵۰ واحد را از اقدامات بیان کرد.
اصلاح نظام بودجه ریزی شهرداری ها از کجا آغاز می‌شود؟

اصلاح نظام بودجه ریزی شهرداری ها از کجا آغاز می‌شود؟

یک کارشناس بودجه گفت: برای اصلاح نظام بودجه‌بندی لازم است در بالاترین سطح تصمیم گیری شهرداری، اشتراک نظری در خصوص کارآمدکردن نظام برنامه‌ای و بودجه‌ای به وجود آید که البته به معنی شفاف‌کردن فرآیندهای تخصیص منابع، رعایت اکید انضباط مالی و ... است.