کد خبر: ۳۹۴۶۸
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۹
فرانسه پهپاد قطار می‌سازد، آموزش ریختن آهنگ روی آیفون بدون نیاز به آیتونز، نور مایع تولید شد، اسکیت بورد تازه کاران ساخته شدو... از اخبار خواندنی فناوری امروز است.

 

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، فرانسه پهپاد قطار می‌سازد، آموزش ریختن آهنگ روی آیفون بدون نیاز به آیتونز، نور مایع تولید شد، اسکیت بورد تازه کاران ساخته شدو... از اخبار خواندنی فناوری امروز است.

جزئیات را در ادامه بخوانید .... 
فرانسه پهپاد قطار می‌سازد
مهر:SNCF اپراتور دولتی خط راه آهن فرانسه مشغول ساخت قطارهای سریع السیر در سیستم ملی است.SNCF این قطار‌ها را پهپاد قطار نامیده است.
قطارهای سریع السیر بدون راهبر معمولا با سرعت ٢٠٠ مایل برساعت حرکت می‌کنند. قرار است نمونه پهپاد قطار فرانسوی در ٢٠١٩ میلادی آزمایش شود. البته در مرحله اولیه فقط برای حمل بار به کار گرفته می‌شود. این قطار‌ها از ٢٠٢٣ میلادی در مسیرهای میان پاریس و شهرهای جنوب شرقی فرانسه مسافر جابه جا خواهند کرد.

البته قطارهای فرانسوی کاملا خودکار نخواهند بود، بلکه از راه دور کنترل می‌شوند. همچنین راهبرهای قطار نیز هنگام سفر داخل آن هستند تا در مواقع اضطراری کنترل اوضاع را به دست گیرند.

مایکروسافت عکس‌های کاربران را به اثر هنری تبدیل می‌کند
دیلی میل:مایکروسافت به تازگی آپدیت جدیدی برای Pix اپلیکیشن ادیت عکس خود ارائه کرده است. این اپلیکیشن که مجهز به هوش مصنوعی است با این آپدیت به کاربران اجازه می‌دهد تا تصاویر آیفون خود را به یک اثر هنری تبدیل کنند.

اپلیکیشن «پیکس» در اصل برای ارتقای ظاهر عکس با دستکاری عناصری مانند سطح رنگ و میزان نور تهیه شده بود.
اما آخرین آپدیت مایکروسافت که شباهت زیادی به اپلیکیشن iOS (پریسما) دارد، به کاربر اجازه می‌دهد عکس‌های خود را به آثار هنری تبدیل کند. «پیکس» با استفاده از الگوریتم‌های هوشمند این تغییرات را انجام می‌دهد.

جو وایزنبرگ مدیر Computational Photography Group در شرکت تحقیقاتی مایکروسافت می‌گوید: در گذشته از هوش مصنوعی و یادگیری عمیق برای ثبت تصاویری با کیفیت بهتر استفاده می‌شد. اما اپلیکیشن جدید سرگرم کننده‌تر است و عکس‌های هنرمندانه تری می‌سازد.
یکی از قابلیت‌های «پیکس» که Pix Styles نام دارد، تصویر را با توجه به استایل و شیوه آثار هنری مختلف تغییر می‌دهد. این ویژگی برخلاف فیلترهای عکاسی، بافت، طرح و تناژ رنگ را تغییر می‌دهد.
محققان مایکروسافت برای ساخت این ویژگی از فرایند پردازش هوش مصنوعی به نام «شبکه‌های عمیق عصبی» استفاده کردند.

آموزش ریختن آهنگ روی آیفون بدون نیاز به آیتونز

شاید در نگاه اول تصور کنید که فقط از طریق آیتونز می‌توانید بر روی آیفون، اهنگ بریزید. اما راه کارهای ساده‌ی دیگری نیز وجود دارد که شما می‌توانید از آن استفاده کنید.
اپلیکیشن Documents را دانلود نمایید.
۱) در اپلیکیشن سه خط افقی را لمس کنید.
۲) وارد بخش تنظیمات اپلیکیشن شوید.
۳) wi-fi Drive را انتخاب کنید و گزینه Enable Drive را فعال کنید.
1
۴ و ۵)‌ای دی نشان داده شده را در آدرس مرورگر سیستم خود وارد کنید.
۶) هم اکنون اهنگ مورد نظر خود را انتخاب نمایید.
۷) گزینه آپلود را کلیک کنید.

نور مایع تولید شد
ایران اکونومیست؛تولید نور مایع اتفاقی بزرگ در دنیای علم محسوب می‌شود. بدین ترتیب فیزیکدانان توانستند این شکل عجیب از ماده را دست یافتنی‌تر از هر زمان دیگری کنند.

آنچه که این دانشمندان ارایه کرده اند در واقع یک مایع بسیار منحصربفرد محسوب می‌شود که سایش و چسبندگی آن صفر است. حتی برخی معتقدند باید عنوان پنجمین حالت ماده را به این دستاورد اطلاق کرد.

این ماده عجیب به نور این امکان را می‌دهد تا در اطراف اشیا و زوایا منتشر شود.

نور معمولی مانند یک موج رفتار می‌کند و برخی موارد نیز همانند یک ذره. در واقع نور همواره در مسیر صاف و مستقیم سیر می‌کند و دقیقا به همین دلیل است که چشم‌ها نمی‌توانند آن سوی اشیا و زوایا را مشاهده کنند. اما تحت شرایط بسیار خاصی، نور می‌تواند همچون یک مایع عمل کرده و در اطراف اشیا سیر کند.

همواره تصور می‌شد که تولید نور مایع که ویژگیهایی شبیه یک موج را دارد تن‌ها در دمای نزدیک به صفر مطلق امکانپذیر بوده که تن‌ها کسری از ثانیه عمر هم دارد.

اما در مطالعه اخیر محققان انستیتو فناوری نانو CNR NANOTEC در ایتالیا تولید نور مایع در دمای اتاق را محقق کردند.

دانیله سانویتو که این مطالعه با هدایت وی انجام شده می‌گوید: مهمترین ویژگی دستاورد این است که نور مایع را در دمای اتاق و تحت شرایط بسیار خاص تولید کرده ایم. در این مسیر از ذراتی موسوم به «پولاریتون» استفاده شده است.
اسکیت بورد تازه کاران ساخته شد

مهر:استارت آپ نیویورکی Walnutt آخرین نمونه این اسکیت بوردهای پیشرفته را ساخته که با استفاده از هوش مصنوعی، کنترل از راه دور و پدهای حسگر به کاربر کمک می‌کند راحت‌تر اسکیت سواری کند.

ایده اصلی ورای این طرح آن است که به اسکیت سواران تازه کار کمک می‌کند، سریع‌تر تعادل خود را حفظ کنند. شرکت سازنده این اسکیت بورد که Spectra نام گرفته ادعا می‌کند هر کاربر می‌تواند در ۵ دقیقه اسکیت سواری را بیاموزد.

دلیل سهولت یادگیری نیز سیستم سه بعدی کنترل وضعیت بدن است. این سیستم شامل مجموعه‌ای از پیکان‌ها در لبه‌های اسکیت است که فشار را حس می‌کند. با خم شدن کاربر به جلو، اسکیت حرکت می‌کند و هنگامیکه کاربر بدن خود را به عقب می‌کشد، از سرعت آن کاسته می‌شود. جالب آنکه کاربر می‌تواند با بلندکردن انگشتان پایش، ترمز دستگاه را فعال کند.

داخل این اسکیت حسگرهای ژیروسکوپ نیز وجود دارد که با حسگرهای فشار و هوش مصنوعی به کار رفته در آن حرکات بدن را ردیابی می‌کند. به این ترتیب اسکیت سواری ایمن و راحت تری را برای کاربر خود فراهم می‌کند.

این اسکیت بورد همچنین دارای یک اپلیکیشن است و کاربر می‌تواند مسیرهای اسکیت سواری، تغییر سرعت، کنترل وضعیت باتری را به طور واقعی رصد کند.

اسپکترا در چهار مدل مختلف عرضه می‌شود. هم اکنون اسپکترا سیلور که دارای بدنه‌ای از جنس فیبر کربن- منیزیم است به قیمت ۱۹۹ دلار پیش فروش می‌شود. این اسکیت بورد می‌تواند با سرعت ۳۳. ۸ کیلومتر برساعت حرکت کند و وزن آن ۷ کیلوگرم است.
این دستبند جلوی آفتاب سوختگی و سرطان پوست را می‌گیرد
مهر:بررسی‌های بنیاد سرطان پوست در آمریکا نشان می‌دهد در سه دهه گذشته تعداد افراد مبتلا به سرطان پوست از تعداد کل تعداد افراد مبتلا به دیگر انواع سرطان پیشی گرفته و لذا تلاش برای مقابله و پیشگیری با این سرطان باید کاملا جدی گرفته شود.

شرکت Netatmo برای کمک به حل این مشکل دستبند هوشمند زیبایی به نام JUNE تولید کرده که مدت زمان حضور افراد در معرض نور خورشید را محاسبه و برآورد می‌کند و شدت اشعه ماورا بنفش که افراد در معرض آن قرار می‌گیرند را می‌سنجد؛ بنابراین اگر افراد برای مدت طولانی در معرض نور خورشید قرار بگیرند، JUNE آن‌ها را از طریق یک برنامه تلفن همراه مرتبط مطلع می‌سازد. این دستبند با درک عادات افراد در زمینه قرار گرفتن در معرض نور آفتاب به آنان در فواصل متوالی و در صورت لزوم هشدارهای دیگری ارائه می‌کند.

ایمن‌ترین خودروی جهان معرفی شد+عکس
بازار نیوز:شرکت تسلا با افتخار خبر کسب پنج ستاره در تمامی دسته‌بندی‌های امنیت خودرو را در پستی روی وب‌سایت خود اعلام کرد: ما تسلا ایکس را به گونه‌ای طراحی کردیم که ایمن‌ترین خودروی تاریخ باشد و اکنون سازمان ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌های آمریکا با انجام آزمایش‌های مستقل پنج ستاره ایمنی را به این خودرو اهدا کرده‌است.

تسلا ایکس اولین خودرویی است که تاکنون موفق شده در هر پنج زمینه ایمنی خودرو‌ها امتیاز کامل را به دست آورد. سازمان ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌های آمریکا در آزمایش‌های خود دریافته است که احتمال مجروحیت در تصادف با این خودرو نیز در پایین‌ترین حد ممکن قرار دارد.

به بیانی دیگر، در میان تمامی خودروهایی که تاکنون مورد آزمایش این سازمان قرار گرفته است تسلا ایکس رتبه دوم را پس از تسلای S. به دست آورده است. تسلا ایکس نه تن‌ها می‌تواند از تصادف جان سالم به در ببرد، بلکه می‌تواند پیش از وقوع تصادف به کمک سیستم خود‌ران خود از آن پیشگیری کند.

سازمان ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌های آمریکا پیش از این نیز اعلام کرده بود سیستم خودران تسلا میزان تصادف را ۴۰ درصد کاهش داده است. انتظار می‌رود خودروهای خودران سالانه ۴۰ هزار زندگی را در سال به واسطه حذف دلایل اصلی تصادفات رانندگی مانند خطای انسانی نجات دهند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
ابطال مصوبه اخذ عوارض از تابلوها برگشت پذیر است/ مصوبات اخیر دیوان عدالت اداری سیاسی نیست

ابطال مصوبه اخذ عوارض از تابلوها برگشت پذیر است/ مصوبات اخیر دیوان عدالت اداری سیاسی نیست

یک کارشناس حقوقی گفت: رای دیوان عدالت اداری پیرامون ابطال اخذ عوارض تابلوها به علت مشمول نبودن تابلوها در قانون مالیات بر ارزش افزوده و همچنین ورود قانونی شورای شهر برای تعیین عوارض قابلیت برگشت داشته و سیاسی نیز به نظر نمی رسد.
دعوت شورای شهر تهران از مردم برای شرکت در راهپیمایی روز قدس

دعوت شورای شهر تهران از مردم برای شرکت در راهپیمایی روز قدس

شورای اسلامی شهر تهران از مردم برای شرکت در راهپیمایی روز قدس دعوت کرد.