کد خبر: ۳۹۳۵۱
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۳
مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه:
مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت: سال ۹۵ از بودجه یک هزار و ۱۲۷ میلیارد تومانی ستاد احیا فقط ۴۰ درصد آن با اسناد خزانه تخصیص یافت در حالیکه احیا دریاچه ارومیه طبق برنامه زمان بندی شده منوط به تخصیص بودجه کامل آن است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، فرهاد سرخوش در گفت‌وگو با خبرنگاران در ارومیه، با اشاره به تثبیت شدن سطح تراز آب دریاچه ارومیه در یکی دو سال اخیر اظهار کرد: تراز کنونی دریاچه ارومیه 1270 سانتی‌متر است که به علت کاهش 30 درصدی بارش‌ها نسبت به سال گذشته تراز آن کاهش‌یافته  است ولی خوشبختانه تراز کنونی نگران‌کننده نیست چون با تراز تثبیتی مشخص‌شده در حال حرکت هستیم.

وی افزود: بعد از تثبیت تراز آب دریاچه ارومیه باید کار آب‌رسانی به این دریاچه انجام شود و پروژه‌هایی که در حال اجرا هستند تاکنون برای تثبیت تراز دریاچه ارومیه بودند نه اینکه پروژه‌ها خودشان به دریاچه ارومیه آب‌رسانی کنند بلکه تمام آب‌رسانی‌های که امسال به دریاچه ارومیه انجام‌شده از ذخایر آب  سدها بوده است.

سرخوش بیان کرد: ذخایر سدهایی که حق آبه انها در بخش کشاورزی هرسال 8 درصد تعیین شده است در پشت سدها ذخیره شده بود که  امسال به پیکره دریاچه ارومیه رهاسازی شده است و همچنین روان آب‌های حاصل از بارش‌ها نیز امسال به دریاچه ارومیه انتقال داده‌شده است.

مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت:  پروژه‌های اجرای تصفیه‌خانه، سیلوه و کانی سیب از پروژه‌های اولویت‌دار آب‌رسانی در حال اجرا هستند که در زمان بهره‌برداری شاهد رسیدن به تراز اکولوییک نقشه 10 ساله خواهیم بود.

سرخوش بابیان بودجه ستاد احیا دریاچه ارومیه گفت: مبلغی که قرار بود در سال 95 به ستاد احیای دریاچه ارومیه تخصیص داده شود یک هزار و 127 میلیارد تومان بود است که 40 درصد مبلغ فوق با اسناد خزانه به دستگاه‌های اجرایی تخصیص‌یافته است.

وی افزود: بودجه سال 96 ستاد احیای دریاچه ارومیه همانند سال 95، یک هزار و 127 میلیارد تومان است که مقدار تخصیص آن به دولت بستگی دارد اما ستاد احیای دریاچه ارومیه انتظار دارد از کل بودجه ستاد 90 تا 100 درصد آن بودجه تخصیص یابد.

مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه بیان کرد: با تخصیص کامل بودجه اختصاص‌یافته برای احیای دریاچه ارومیه می‌توانیم طبق مسیر راه حرکت کنیم که اگر بر اساس برنامه زمان بندی شده و حرکت نکنیم روند اجرای پروژه‌های احیا دریاچه ارومیه به مشکل برخور‌د می‌کند.

سرخوش اظهار کرد: پروژه‌های ستاد احیا با پروژه‌های عمرانی سایر دستگاه‌ها متفاوت است  چون باید تراز دریاچه ارومیه بر اساس معیار و ترازهای مشخص شده در نقشه راه 10 ساله هماهنگ باشد و اگر در زمان مقرر به تراز برنامه ریزی شده نرسیم کل پروژه‌ها با مشکل روبه رومی شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اتخاذ تمهیدات ترافیکی برای برگزاری راهپیمایی روز قدس

اتخاذ تمهیدات ترافیکی برای برگزاری راهپیمایی روز قدس

تمهیدات ترافیکی برای برگزاری هرچه بهتر راهپیمایی روز قدس از سوی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ تشریح شد.
خبر خوش برای خبرنگاران بدون طرح ترافیک

خبر خوش برای خبرنگاران بدون طرح ترافیک

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: بزودی سامانه‌ای برای ثبت نام ثبت نام از خبرنگاران برای دریافت کارت بلیت مترو اعلام خواهد شد.