کد خبر: ۳۹۳۰۵
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۸
معاون شرکت توزیع برق شیراز خبر داد
معاون خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق شیراز گفت: طرح ساماندهی برق‌های غیرمجاز در شهرستان شیراز آغاز شده و به شکل منسجم و مستمر ادامه خواهد داشت.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، حسین صالحی که در جمع دهیاران ۴۲ روستای بخش مرکزی شهرستان شیراز سخن می‌گفت، افزود: اجرایی شدن طرح ساماندهی برق‌های غیرمجاز با توجه به زیانی که از این محل به بیت‌المال وارد شده و می‌شود، بدون توقف و اغماض با جدیت ادامه خواهد داشت.

وی برخورد شرکت توزیع برق شیراز با متخلفان را منطبق بر قانون دانست و گفت: استفاده غیرمجاز از برق به‌عنوان یک سرمایه‌ ملی، با اجازه شرکت توزیع برق انجام نشده که امروز برای برخورد با استفاده کنندگان، نیازی به اطلاع‌رسانی و کسب اجازه باشد.

صالحی در عین‌حال تاکید کرد: علی‌رغم وجود قوانین مشخص در این زمینه و در راستای کمک به افراد، راهکارهایی اندیشیده شده که امیدواریم با همکاری دهیاران، ضمن اطلاع‌رسانی مطلوب، اجرایی شود.

 معاون شرکت توزیع نیروی برق شیراز گفت: سالانه در محدوده جغرافیایی تحت پوشش توزیع برق شیراز بالغ بر یک میلیارد کیلووات ساعت انرژی برق هدر می‌رود که ۹۰ درصد آن به دلیل برق‌های غیرمجاز است.

وی با بیان اینکه در شهرستان شیراز شاهد وضعیت نابسامانی در استفاده غیرمجاز از برق هستیم، گفت: کسانی که از برق غیرمجاز استفاده می‌کنند، دغدغه پرداخت پول را ندارند لذا به شکل مداوم و شبانه روزی، استفاده حداکثری از برق را انجام می‌دهند.

صالحی با تاکید براینکه استفاده غیرقانونی و غیرمجاز از برق، به لحاظ قانون، شرع و اخلاق، تخلف است،گفت: امروز در کشور بالغ بر ۵ هزار مگاوات انرژی برق کم داریم و اگر مدیریت مناسب نبود، اعمال خاموشی‌ها خصوصا در زمان اوج بار یعنی تابستان، انجام می‌شد.

 معاون خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق شیراز با تصریح اینکه شرکت توانیر در سطح کلان و شرکت‌های توزیع نیروی برق در کشور، با اجرای برنامه‌های مدیریت مصرف، موفق به تامین انرژی مورد نیاز شهروندان شده‌اند، گفت: متاسفانه برخی از شهروندان حاضر هستند برای خرید لوازم منزل حتی لوازم لوکس هزینه‌های سنگینی را متحمل شوند اما حاضر به خرید اشتراک برق نیستند.

صالحی استفاده غیرمجاز از برق را دزدی دانست و تاکید کرد: شرکت توزیع برق شیراز ضمن جمع‌آوری برق‌های غیرمجاز، نسبت به اخذ وجه برق مصرف شده به قیمت هر کیلووات ساعت ۲۸۰ تا ۳۰۰ تومان اقدام خواهد کرد؛ حال آنکه هزینه برق مصرفی در اشتراک خانگی هر کیلووات ساعت ۶۰ تومان است.در این رابطه در صورت تاخیر در تبدیل برق غیر مجا ز به مجاز سالانه مبلغی مابین ۲ تا ۴ ملیون تومان هزینه برق مصرفی غیر مجاز به متقاضی تحمیل می شود.

 وی  از پیش‌بینی تسهیلاتی برای تبدیل برق‌های غیرمجاز به مجاز و خرید اشتراک خبر داد و از دهیاران درخواست کرد که با اطلاع‌رسانی مناسب در راستای اجرای سریع‌تر و گسترده‌تر طرح ساماندهی برق‌های غیرمجاز همراهی کنند.

معاون خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق شیراز گفت: متاسفانه با توجه به گسترش روستاهای اطراف شهرستان شیراز خصوصا در بخش مرکزی، شاهد افزایش تعداد استفاده کنندگان از برق‌های غیرمجاز هستیم و در این خصوص دهیاران باید چاره‌اندیشی مناسبی داشته باشند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
عزاداری میلیونها عاشق امام رئوف در بارگاه مطهر ثامن الحجج

عزاداری میلیونها عاشق امام رئوف در بارگاه مطهر ثامن الحجج

مشهد الرضا امروز به روی میلیونها زائر عاشق امام رئوف آغوش گشوده تا عزاداران بار دیگر از عمق وجود عشق و ارادت خود را به سلطان توس نشان دهند.
جنجال بیت کوین؛ تحولی در کسب و کار مجازی یا نسل دوم گلدکوئیست

جنجال بیت کوین؛ تحولی در کسب و کار مجازی یا نسل دوم گلدکوئیست

جنجال بیت کوین با عبور از 8 هزار دلار و 20 سنت وارد فاز جذابیت در فضای سایبری کشورمان شده و با یک سرچ ساده صدها اپلیکیشن و نرم افزار ادعای ثروتمند کردن مشتریانشان را دارند. اپلیکیشن هایی که در خود رد پای شرکتهای هرمی را دارند و بوی کلاهبرداری به شدت از آنها به مشام می‌رسد.