کد خبر: ۳۹۳۰۴
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۳
شهردار رباط کریم خبر داد
شهردار رباط کریم از آغاز احداث بازار میوه و تره بار شهر رباط کریم جهت تنظیم بازار، حمایت از تولید و رفاه مصرف کنندگان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، مسعود مختاری صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر بیان داشت: شهر رباط کریم از معدود شهرهایی است که با توجه به وسعت و میزان جمعیت از داشتن میدان میوه و تره بار محروم است و این امر هم به دلیل عدم پیش بینی زیرساخت های لازم در برنامه ریزی های شهر بوده است که امروزه مشکلات بسیاری را از جمله سد معبر توسط وانت ها ، عدم تنظیم قیمت ها به دلیل نبود رقابت و سختی دسترسی برخی از بخش های شهر برای تهیه مایحتاج روزانه خود بوجود آورده است.

مختاری افزود: ایجاد بازارهای روز میوه و تره بار و مواد غذایی در نقاط مختلف شهر و در راستای ساماندهی مشاغل می باشد و در حقیقت بازارهای روز حلقه اتصال مستقیم تولید کنندگان و مراکز عمده فروشی با مصرف کنندگان در جهت رفاه حال شهروندان خواهد بود و زمینه ساز جلوگیری از ایجاد واحدهای پراکنده و سیار میوه و تره بار ،تعدیل قیمتها و حذف واسطه گریهای غیر اصولی می باشد.

وی گفت: در جهت  ایجاد تسهیلات لازم در امر تهیه و توزیع میوه و تره بار و فرآورده های کشاورزی و همچنین حمایت از تولید کننده با اولویت فعالیتهای کشاورزی بازارهای بزرگ میوه و تره بار راه اندازی می شوند تا حرکت محصولات را از مرحله تولید با اصول صحیح هدایت نمایند ودر ایجاد رابطه سالم برای حفظ منافع مصرف کنندگان و تولیدکنندگان فرآورده های کشاورزی محور اصلی محسوب گردند.

شهردار رباط کریم در ادامه گفت: همچنین از طریق این بازارها تولیدات کشاورزی ، فرآورده های شیلات ،مواد لبنی و پروتئینی و سایر نیازهای ضروری مردم با حضور شرکت های تعاونی ،اتحادیه ها ،اصناف و تولید کنندگان محصولات غذایی با کیفیت و قیمت مناسب و بدون واسطه با نظارت در اختیار شهروندان قرار می گیرد ،به نحوی که سبد کالای یک خانوار در این بازار تامین می گردد.

وی با بیان اینکه: جلب نظر واحدهای دولتی و بخش خصوصی بانکها و همکاری با تعاونیهای مربوطه و اشتراک مساعی با آنها در امر تهیه و توزیع محصولات می تواند در زمینه ایجاد اشتغال و شکل گیری یک مرکز اقتصادی کارآمد نقش موثری داشته باشد گفت: این عوامل علاوه بر تامین نیازهای روزمره مردم به عرضه و تقاضای درون شهری سامان می بخشد ضمن اینکه با بوجود آمدن هسته جدیدی بین تولید کنندگان و باز مقصد موجب شکل گیری صرفه های ناشی از تجمع و کوتاهی راه می گردد که از لحاظ تعالیم اقتصاد شهری در کارآمدی یک شهر تاثیر بسزایی خواهد داشت .

مختاری در پایان اظهار داشت: به هر حال باید گفت که شهر رباط کریم در حال گذار از یک دوره تحول از یک شهر کوچک به شهر متوسط است و زیرساخت های کنونی پاسخگوی نیازهای شهروندان نیست ، مطابق جانمایی اولیه میدان تره بار در انتهای شهرک فرهنگیان روبروی دانشگاه آزاد و در کنار پردیس ملل احداث خواهد شد و پس از پایان مطالعات کارشناسی عملیات اجرایی آن آغاز خواهد گردید.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها

"تهران، شهر دوستدار کودک" از رویا تا واقعیت!

سخنگوی شورای شهر تهران گفت: از سال 86 شهرداری تهران برای اجرای برنامه شهر دوستدار پایتخت اعلام آمادگی کرده و اکنون با تشکیل کمیته شهر دوستدار کودک و اختصاص چند ردیف بودجه تلاش می شود ضمن اضافه کردن رنگها ،ایمن سازی شهر و زمینه مداخله کودکان در امور شهر صورت گیرد.
گرانی در کمین کوچک متراژهای بازار مسکن

گرانی در کمین کوچک متراژهای بازار مسکن

کارشناس بازار مسکن گفت: با توجه به کاهش عرضه، امکان رشد قیمتی مسکن بین 5 تا 8 درصد در کوچک متراژها بیشتر از تورم موجود در سال جاری وجود دارد.