کد خبر: ۳۹۳۰۴
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۳
شهردار رباط کریم خبر داد
شهردار رباط کریم از آغاز احداث بازار میوه و تره بار شهر رباط کریم جهت تنظیم بازار، حمایت از تولید و رفاه مصرف کنندگان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، مسعود مختاری صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر بیان داشت: شهر رباط کریم از معدود شهرهایی است که با توجه به وسعت و میزان جمعیت از داشتن میدان میوه و تره بار محروم است و این امر هم به دلیل عدم پیش بینی زیرساخت های لازم در برنامه ریزی های شهر بوده است که امروزه مشکلات بسیاری را از جمله سد معبر توسط وانت ها ، عدم تنظیم قیمت ها به دلیل نبود رقابت و سختی دسترسی برخی از بخش های شهر برای تهیه مایحتاج روزانه خود بوجود آورده است.

مختاری افزود: ایجاد بازارهای روز میوه و تره بار و مواد غذایی در نقاط مختلف شهر و در راستای ساماندهی مشاغل می باشد و در حقیقت بازارهای روز حلقه اتصال مستقیم تولید کنندگان و مراکز عمده فروشی با مصرف کنندگان در جهت رفاه حال شهروندان خواهد بود و زمینه ساز جلوگیری از ایجاد واحدهای پراکنده و سیار میوه و تره بار ،تعدیل قیمتها و حذف واسطه گریهای غیر اصولی می باشد.

وی گفت: در جهت  ایجاد تسهیلات لازم در امر تهیه و توزیع میوه و تره بار و فرآورده های کشاورزی و همچنین حمایت از تولید کننده با اولویت فعالیتهای کشاورزی بازارهای بزرگ میوه و تره بار راه اندازی می شوند تا حرکت محصولات را از مرحله تولید با اصول صحیح هدایت نمایند ودر ایجاد رابطه سالم برای حفظ منافع مصرف کنندگان و تولیدکنندگان فرآورده های کشاورزی محور اصلی محسوب گردند.

شهردار رباط کریم در ادامه گفت: همچنین از طریق این بازارها تولیدات کشاورزی ، فرآورده های شیلات ،مواد لبنی و پروتئینی و سایر نیازهای ضروری مردم با حضور شرکت های تعاونی ،اتحادیه ها ،اصناف و تولید کنندگان محصولات غذایی با کیفیت و قیمت مناسب و بدون واسطه با نظارت در اختیار شهروندان قرار می گیرد ،به نحوی که سبد کالای یک خانوار در این بازار تامین می گردد.

وی با بیان اینکه: جلب نظر واحدهای دولتی و بخش خصوصی بانکها و همکاری با تعاونیهای مربوطه و اشتراک مساعی با آنها در امر تهیه و توزیع محصولات می تواند در زمینه ایجاد اشتغال و شکل گیری یک مرکز اقتصادی کارآمد نقش موثری داشته باشد گفت: این عوامل علاوه بر تامین نیازهای روزمره مردم به عرضه و تقاضای درون شهری سامان می بخشد ضمن اینکه با بوجود آمدن هسته جدیدی بین تولید کنندگان و باز مقصد موجب شکل گیری صرفه های ناشی از تجمع و کوتاهی راه می گردد که از لحاظ تعالیم اقتصاد شهری در کارآمدی یک شهر تاثیر بسزایی خواهد داشت .

مختاری در پایان اظهار داشت: به هر حال باید گفت که شهر رباط کریم در حال گذار از یک دوره تحول از یک شهر کوچک به شهر متوسط است و زیرساخت های کنونی پاسخگوی نیازهای شهروندان نیست ، مطابق جانمایی اولیه میدان تره بار در انتهای شهرک فرهنگیان روبروی دانشگاه آزاد و در کنار پردیس ملل احداث خواهد شد و پس از پایان مطالعات کارشناسی عملیات اجرایی آن آغاز خواهد گردید.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اتخاذ تمهیدات ترافیکی برای برگزاری راهپیمایی روز قدس

اتخاذ تمهیدات ترافیکی برای برگزاری راهپیمایی روز قدس

تمهیدات ترافیکی برای برگزاری هرچه بهتر راهپیمایی روز قدس از سوی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ تشریح شد.
خبر خوش برای خبرنگاران بدون طرح ترافیک

خبر خوش برای خبرنگاران بدون طرح ترافیک

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: بزودی سامانه‌ای برای ثبت نام ثبت نام از خبرنگاران برای دریافت کارت بلیت مترو اعلام خواهد شد.