کد خبر: ۳۹۲۰۱
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۹
رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران خبر داد
رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران از اتمام«پژوهش و مطالعه در خصوص ارائه الگوي مطلوب توسعه اجتماعي بومي در شهر تهران » خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، بابک نگاهداری در جلسه بررسي پروژه خاتمه يافته «پژوهش و مطالعه در خصوص ارائه الگوي مطلوب توسعه اجتماعي بومي در شهر تهران »گفت : هدف کلی این پژوهش ارائه الگوي مطلوب توسعه اجتماعی بومی در شهر تهران است.

وی در باره تعریف توسعه اجتماعی عنوان کرد : توسعه اجتماعی یک فرایند تغییر اجتماعی برنامه ریزي شده است که به منظور ارتقاي رفاه و کیفیت زندگی مردم، توزیع مساوي منابع، مشارکت در فرایندهاي تصمیم سازي، و در نهایت برآوردن نیازهاي بالقوه انسانی صورت میگیرد. 

نگاهداری آموزش و میزان دسترسی به امکانات آموزشی ، دسترسی به خدمات زیربنایی ،بهداشت و سلامتی ، اشتغال و فرصتهاي شغلی،کاهش فقر شدید و گرسنگی ،گسترش و ترویج برابري جنسیتی وتوانمندسازي زنان ، مقابله با تبعیض و طرد اجتماعی ، برابري و عدالت اجتماعی ، بهبود رفاه و سطح زندگی افراد ، کیفیت زندگی ،حفاظت از منابع طبیعی و محیط زیست ، مشارکت سیاسی و اجتماعی ، اعتماد، انسجام و سرمایه اجتماعی را از شاخص هاي توسعه اجتماعی بر اساس تجارب جهانی و مطالعات نظري دانست . 

رئیس مرکز مطالعات توسعه اجتماعی بومی در شهر تهران را بر اساس بر اساس نظر نخبگان،اجتماع محور و برگرفته از ظرفیت ها و قابلیت هاي محلی شهروندان بر اساس آگاهی و بلوغ اجتماعی جهت رفع نیازهاي خود با کمترین اتکا به دولت، همراه با توانمندي و مشارکت فعال در تصمیم سازيها، برخوردار از حق انتخاب در تمامی جنبه هاي زندگی، حق بهتر زیستن، داشتن نهادها و تشکلهاي مدنی قوي و فعال، برخوردار از عدالت و قسط در دسترسی به فرصتهاي برابر بر اساس شایستگی ها، داشتن نگاه اجتماعی در تمامی عرصه ها و در نهایت در نظر گرفتن حق انسان و اجتماع و حرکت به سوي تعالی و خوشبختی در شهردانست . 

نگاهداری در ارتباط با کاربست این پروژه افزود : تلفیق شاخص های توسعه اجتماعی در شهرداری به دو دسته کلان و راهبردی ، تعیین متولی ارتقاء شاخص های توسعه اجتماعی درشهرداری تهران ، ارائه سازمان های همکار درارتقاء شاخص های توسعه اجتماعی و ارائه کمیسیون ناظر ارتقاء شاخص های توسعه اجتماعی در شهرداری تهران در شورای اسلامی ارائه شده است . 

وی در پایان خاطر نشان کرد : بر اساس راهبرد پنجگانه طراحی شده، شناسنامه کارگروه پنج گانه اي شامل:معاونت و یا سازمان متولی ارتقاء شاخص هاي توسعه اجتماعی کارگروه ارتقاء راهبرد مورد نظردرشهرداري تهران،نهادهاي همکار دولتی و غیر دولتی ، کمیسیون ناظر شوراي اسلامی شهر تهران در شاخص هاي توسعه اجتماعی و ارائه ابزارهاي سنجش، ارزیابی و پایش هر شاخص توسعه اجتماعی در کارگروه ارتقاء راهبرد مشخص گردیده است .

گفتنی است، که «پژوهش و مطالعه در خصوص ارائه الگوي مطلوب توسعه اجتماعي بومي در شهر تهران » در سيزدهمين جلسه كميته تخصصي بررسي پروژه‌ مطالعاتي سال 1396 در 24 خرداد ماه در محل سالن جلسات مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران که با حضور اعضاء برگزار گردید بررسی و مورد تایید قرار گرفت .
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
پرواز دلار در برابر سقوط ریال/دلار 3 هزار تومانی به تاریخ پیوست

پرواز دلار در برابر سقوط ریال/دلار 3 هزار تومانی به تاریخ پیوست

با خلق دلار حدود 5000 هزار تومانی، تابو پرواز دلار شکست و ارزش پول ملی کشورمان به پایین ترین سطح ممکن در تاریخ ایران رسید، رکوردی که با خود معیشت ایرانیان را تکان خواهد داد، آنهم از نوع زلزله 9 ریشتری.
هشدار؛ طلای دست دوم و بدون فاکتور نخرید!

هشدار؛ طلای دست دوم و بدون فاکتور نخرید!

برخی کارشناسان معتقدند با توجه به رکود حاکم بر بازار و رکود زنی طلا ممکن است قاچاق این فلز گرانبها و همچنین بورس طلای کم اجرت و دست دوم تقویت شود.