کد خبر: ۳۹۱۹۸
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۷
معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری اصفهان خبر داد
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان گفت: با توجه به اینکه پارکینگ های شهر آرام آرام به سمت هوشمندسازی پیش می رود، ۹۰ درصد شهروندان از ارائه خدمات در آنها ابراز رضایت کردند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، علیرضا صلواتی در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: از ۲ سال گذشته ارتقاء  بهره وری خدمات در پارکینگ های شهر با اولویت پارکینگ های طبقاتی مورد توجه قرار گرفت در همین راستا ۹۰ درصد شهروندان اصفهانی از ارائه خدمات پارکینگ های عمومی شهری راضی هستند.

وی ادامه داد: در سال ۹۴ و ۹۵ حدود یک میلیارد تومان سالیانه برای بهسازی و ساماندهی پارکینگ ها هزینه شده است بر این اساس تأسیسات پارکینگ ها، رمپ های ورود و خروج، سیستم روشنایی آنها، سرویس های بهداشتی، سیستم های آسانسور و تابلوهای اطلاع رسانی داخل پارکینگ همه به تدریج تعویض شده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان عنوان کرد: با توجه به اینکه در بسیاری از پارکینگ ها، پرداخت حق پارکینگ به صورت نقدی انجام می شد به همین دلیل با چالش هایی در این خصوص روبرو بودیم.

وی افزود: با اقدامات انجام شده، امروز در اکثر پارکینگ های عمومی متعلق به شهرداری اصفهان از سیستم های الکترونیکی پرداخت حق پارکینگ استفاده می شود؛ این سیستم ها قابلیت دریافت اصفهان کارت و کارت های بانکی عضو شتاب را داراست.

وی اضافه کرد: برگ های رسیدی نیز به رانندگان خودروها داده می شود که ورود، خروج و میزان توقف خودروها در پارکینگ بر روی آن ها درج شده است.

صلواتی با تاکید بر اینکه پارکینگ ها به دوربین مدار بسته مجهز شده تا همه خودروها را زیرنظر داشته باشند، گفت: در همین راستا پارکینگ ها آرام آرام به سمت هوشمندسازی پیش می رود که رضایت خاطر شهروندان را نیز به دنبال داشته و از میزان شکایتها نیز ۱۰ درصد کاسته شده است.

وی در ادامه با اعلام اینکه همه پارکینگ ها به تجهیزات لازم برای جانبازان ومعلولان مجهز شدند، گفت: به دنبال این هستیم که خدمات جدیدی را در پارکینگ ها ایجاد کنیم به عنوان مثال در آینده نزدیک، موتورسیکلت ها و دوچرخه ها نیز می توانند در پارکینگ ها، پارک کنند تا بدین طریق  بخشی از سفرهای شهری با دوچرخه انجام شود.

وی افزود: از ظرفیت بخش خصوصی نیز در این مسیر استفاده شده و پارکینگ هایی به صورت همسطح خیابان ایجاد کردیم. این پارکینگ ها در منطقه یک، در خیابان های آیت الله بیدآبادی و مسجد سید، منطقه ۳ در خیابان های احمدآباد، بزرگمهر، علامه مجلسی، منطقه ۶ در خیابان میرفندرسکی و در منطقه ۱۱ در خیابان های شریف و ابوذر مشغول به فعالیت هستند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان بیان کرد: در محل های تردد شهر با هماهنگی اداره کل آموزش و پرورش از ظرفیت مدارس در ساعات غیرآموزشی استفاده می شود تا با مشکل کمبود جای پارک روبرو نباشیم.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوانیم با همکاری و همراهی مسئولان ادارات نیز در ساعات غیرکاری از ظرفیت پارک آن ها استفاده کنیم چراکه این یک بازی برد، برد برای شهروندان و مسئولان ذی ربط است.
برچسب ها: شهرفردا ، شهرداری ، اصفهان
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اتخاذ تمهیدات ترافیکی برای برگزاری راهپیمایی روز قدس

اتخاذ تمهیدات ترافیکی برای برگزاری راهپیمایی روز قدس

تمهیدات ترافیکی برای برگزاری هرچه بهتر راهپیمایی روز قدس از سوی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ تشریح شد.
خبر خوش برای خبرنگاران بدون طرح ترافیک

خبر خوش برای خبرنگاران بدون طرح ترافیک

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: بزودی سامانه‌ای برای ثبت نام ثبت نام از خبرنگاران برای دریافت کارت بلیت مترو اعلام خواهد شد.