کد خبر: ۳۹۱۸۵
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۳
طی2 سال گذشته محقق شد
شهردار منطقه 4 مشهد از افزایش 1.5 متر مربعی سرانه فضای سبز برای هر شهروند این منطقه طی 2 سال گذشته خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سید کمال الدین شاهچراغی گفت: پس از رفع کامل معضل آب افتادگی معابر در زمان بارندگی و حذف معابر خاکی در این منطقه، یکی از اولویت‌های شهرداری منطقه 4 با توجه به بافت متراکم جمعیتی بالا، افزایش سرانه فضای سبز برای سهولت دسترسی شهروندان به بوستان‌ها و در نتیجه ارتقای سطح رفاه، نشاط و شادابی آنان بوده است.
وی با بیان اینکه تا پایان 6 ماهه نخست سال جاری 52 هزار متر مربع به مساحت فضای سبز منطقه اضافه می‌شود، یادآور شد: 6 هزار متر مربع از این حجم مربوط به احداث فاز 2 بوستان اقاقیا واقع در طبرسی شمالی 17 بوده که با اعتباری بالغ بر 5 میلیارد ریال جهت استفاده شهروندان به بهره‌برداری رسیده است.
شهردار منطقه 4 مشهد ادامه داد: 2500 متر مربع از پروژه احداث فاز 2 بوستان خطی ضلع شمال بزرگراه شهید بابانظر تاکنون با اعتباری بالغ بر 6 میلیارد ریال (حدفاصل بولوار شهید آوینی و پنجتن) به بهره‌برداری رسیده و احداث یک هکتار دیگر این بوستان در دست اقدام است.
شاهچراغی خاطرنشان کرد: همچنین به منظور توسعه متوازن خدمات، احداث بوستان بزرگ دیگری در انتهای پنجتن 55 در دستور کار قرار گرفته است.
وی ادامه داد: این بوستان در پنجتن 55 و در مجاورت پروژه مسکونی 132 واحدی آل عمران، شهرک صبا و شهرک‌های الحاقی نیکروز و نوکاریز با 40 هکتار وسعت قرار گرفته که نیاز شهروندان آن محدوده به فضای سبز را مرتفع می‌کند.
شهردار منطقه 4 مشهد گفت: طبق برنامه زمان‌بندی عملیات احداث بوستان نیکروز و نوکاریز با اعتبار 30 میلیارد ریال و پیشرفت فیزیکی 60 درصدی تا چند ماه آینده به پایان خواهد رسید.
شاهچراغی به سرانه فضای سبز این منطقه اشاره کرد و افزود: سرانه فضای سبز منطقه 4 با وجود 3 بوستان بزرگ بالای 15 هکتار ، 10 بوستان منطقه‌ای دیگر، 4.87 مترمربع برای هر شهروند است که نسبت به 2 سال گذشته افزایش 1.5مترمربعی داشته است ولی با این وجود و با توجه به تراکم جمعیت بالای این منطقه، احداث فضای سبز و بوستان‌های محلی در این منطقه هنوز به عنوان یک نیاز احساس می‌گردد.
وی در خصوص دیگر پروژه‌های شهرداری منطقه 4 در حوزه فضای سبز اظهار کرد: باتوجه به اتمام عملیات احداث و بهره‌برداری فاز یک خط 2 قطار شهری مشهد، بازپیرایی فضابی سبز و بازسازی آیلند میانی بولوار طبرسی شمالی در دستور کار منطقه قرار گرفت که با پیشرفت مناسب در حال اجراست.
به گفته شهردار منطقه 4 مشهد، در این پروژه آیلند میانی بولوار طبرسی شمالی از میدان فجر تا طبرسی شمالی 54 به مساحت 18 هزار متر مربع با اعتباری بالغ بر 9 میلیارد و 250 میلیون ریال بهسازی می‌شود.
شاهچراغی در پایان خاطرنشان کرد: بازپیرایی فضای سبز، اجرای سیستم آبیاری تحت فشار، نورپردازی و نصب پایه روشنایی، بهسازی نرده‌های میانی ترافیکی، بازسازی جداول آیلند، اصلاح گذرگاه‌های عرضی عابرین پیاده، تایل فرش حاشیه جداول از اقداماتی است که در این پروژه صورت می‌گیرد.
شایان ذکر است، پروژه بهسازی آیلند میانی بلوار طبرسی شمالی در 6 ماهه نخست سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.
برچسب ها: شهرفردا ، مشهد ، شهرداری
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
سایه مرگ بر سر 19 میلیون ایرانی

سایه مرگ بر سر 19 میلیون ایرانی

در 140 هزار هکتار از مساحت شهری کشور که دارای بافت فرسوده است 19 میلیون نفر زندگی می کنند؛ سوال امروز این است، در زلزله بعدی چند صد نفر از هم وطنان جان می بازند؟ چند صذ کودک یتیم می شوند و چند هزار خانه ویران می شود؟
افتتاح موزه لوور ابوظبی / تصاویر

افتتاح موزه لوور ابوظبی / تصاویر

موزه لوور ابوظبی روز چهارشنبه با حضور امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه، محمد بن زاید، ولیعهد ابوظبی افتتاح شد.