کد خبر: ۳۹۱۶۳
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۹
مجتبی شاکری مطرح کرد
حواشی ساخت مسجد ولیعصر (عج) در چهارراه ولیعصر (عج) جنب تئاتر شهر آنقدر زیاد بود که موجب شد ساخت این مسجد نیمه کاره متوقف شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، نوع خاص معماری این مسجد همواره مورد انتقاد برخی از مردم و کارشناسان بود به گونه‌ای که پای کمیته فرهنگی شورای شهر تهران را نیز به این موضوع باز کرد و نهایتا مقرر شد اصلاحیه‌ای در معماری این مسجد ایجاد شود و تنها با این شرط ساخت مسجد ادامه یابد. سال‌هاست که اطراف کارگاه ساخت این مسجد و دیواره‌هایش را فنس‌های آهنین پوشانده و تنها راه اتمام این پروژه را نیز اصلاحیه در معماری عنوان کردند؛ اما چند روزی است برچیده شدن فنس‌ها از اطراف مسجد برای رهگذران سوال برانگیز شده است و شائبه افتتاح آن در سکوت شدت گرفته اما آنگونه که رئیس کمیته فرهنگی شورا می‌گوید  هر گونه ساخت و ساز در این مسجد ممنوع است . 

مجتبی شاکری ، با بیان اینکه کالبد این ساختمان نشانی از مسجد ندارد، گفت: نمای بیرونی هیچ نشانی از مسجد ندارد و گنبد و مناره نیز طراحی نشده است.

وی با انتقاد از نحوه طراحی مسجد تصریح کرد: متأسفانه در قسمتی از مسجد شاهد تعبیه شدن یک شیب هستیم که بنا به گفته طراح و معمار این مسجد، سقف مسجد به صورت شیب به سمت تئاتر شهر طراحی شده که در هنگام برگزاری تئاترهای خیابانی به نشیمن‌گاه بینندگان بدل شود. جای سوال است که در کجای دنیا اینگونه به مسجد اهانت شده که سقف مسجد نشیمن‌گاه عده‌ای شود.

وی با بیان اینکه سه سال پیش و در پی تذکرم در مورد معماری این مسجد ساخت آن متوقف شد گفت: قرار شد که مشاور طرح اصلاحیه‌ای برای رفع نواقص بیاورد و تا آن زمان ساخت و ساز متوقف اعلام شد.

وی با بیان اینکه هر گونه ساخت و ساز در این مسجد بر خلاف قانون است گفت: این مسجد باید نقاط ضعفش مرتفع شود و تا آن زمان اجازه افتتاح نخواهیم داد. 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
انتصاب رئیس، دبیر و اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام

انتصاب رئیس، دبیر و اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در حکمی رئیس، دبیر و اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام را برای یک دوره پنج‌ساله منصوب کردند.
هشدار نسبت به دلالی‌های هنگفت در بخش درمان/ دلالی بیمار از جنوب آسیا

هشدار نسبت به دلالی‌های هنگفت در بخش درمان/ دلالی بیمار از جنوب آسیا

نماینده ارومیه در مجلس نهم گفت: سیکل معیوب انعقاد قرارداد چه در قالب جذب پزشک و چه مراکز خدمات درمانی که تنها از فیلتر دلالی میسر بود، اکنون با معرفی بیماران از سایر کشورها به مراکز درمانی خاص و بعضا فاقد تخصص کامل شده و می‌تواند اعتبار پزشکی ایران را در دنیا خدشه‌دار کند.