کد خبر: ۳۹۱۲۹
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۶:۳۰
رئیس اداره بیابان‌زدایی اداره کل منابع طبیعی خراسان جنوبی خبر داد
رئیس اداره بیابان‌زدایی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری ‌خراسان جنوبی گفت: امسال ۴۵ میلیارد تومان اعتبار ملی برای بیابان‌زدایی در استان مصوب شده که امیدواریم با تحقق آن حجم قابل توجهی از مقابله با پدیده بیابان‌زدایی انجام شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، حسین یوسفی در بازدید از طرح‌های بیابان‌زدایی استان اظهار داشت: کانون‌های فرسایش بادی خراسان جنوبی از 880 هزار هکتار در 14 سال گذشته  به یک میلیون و 386 هزار هکتار افزایش یافت.

وی کاهش بارندگی‌ها، ورزش بادهای شدید‌، برداشت بی‌رویه آب از سفره‌های آب زیرزمینی توسط کشاورزان و دامداران و تخریب مراتع پدیده بیابان‌زایی را تشدید کرده است.

وی هزینه بیابان‌زدایی در هر هکتار از بیابان‌های استان را یک میلیون تومان اعلام کرد و افزود: گسترش بیابان سالانه بیش از 20 میلیارد تومان به استان خسارت وارد می‌کند.

رئیس اداره بیابان‌زدایی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان خراسان جنوبی گفت: امسال 45 میلیارد تومان اعتبار ملی برای بیابان‌زدایی در استان مصوب شده که امیدواریم با تحقق آن حجم قابل توجهی از مقابله با پدیده بیابان‌زدایی انجام شود.

یوسفی اجرای 135 هزار هکتار نهال‌کاری، 551 کیلومتر بادشکن در مناطق در معرض وزش‌های شدید و اجرای موفق 2 طرح بین‌المللی ترسیب کربن در سربیشه و سه قلعه را از اقدامات مهم اداره کل منابع طبیعی برای مهار بیابان ها بوده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
چرا قیمت دلار در آستانه شب عید دوباره طغیان کرد؟

چرا قیمت دلار در آستانه شب عید دوباره طغیان کرد؟

در حالی افزایش قیمت دلار دوباره آغاز شد که علت صعود قیمت به اعتقاد کارشناسان بازار ارز کم شدن عرضه و عدم ورود بانک مرکزی اعلام شده است.
شرط مجلس برای حذف یارانه بگیران بهبود فضای کسب وکار بود

شرط مجلس برای حذف یارانه بگیران بهبود فضای کسب وکار بود

نماینده سه دوره مجلس گفت: نمایندگان مجلس امیدوارند با کوچک شدن جامعه یارانه بگیر ،سرمایه گذاری در فضای کسب و کار با نظارت مجلس افزایش یابد.