کد خبر: ۳۹۱۲۹
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۶:۳۰
رئیس اداره بیابان‌زدایی اداره کل منابع طبیعی خراسان جنوبی خبر داد
رئیس اداره بیابان‌زدایی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری ‌خراسان جنوبی گفت: امسال ۴۵ میلیارد تومان اعتبار ملی برای بیابان‌زدایی در استان مصوب شده که امیدواریم با تحقق آن حجم قابل توجهی از مقابله با پدیده بیابان‌زدایی انجام شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، حسین یوسفی در بازدید از طرح‌های بیابان‌زدایی استان اظهار داشت: کانون‌های فرسایش بادی خراسان جنوبی از 880 هزار هکتار در 14 سال گذشته  به یک میلیون و 386 هزار هکتار افزایش یافت.

وی کاهش بارندگی‌ها، ورزش بادهای شدید‌، برداشت بی‌رویه آب از سفره‌های آب زیرزمینی توسط کشاورزان و دامداران و تخریب مراتع پدیده بیابان‌زایی را تشدید کرده است.

وی هزینه بیابان‌زدایی در هر هکتار از بیابان‌های استان را یک میلیون تومان اعلام کرد و افزود: گسترش بیابان سالانه بیش از 20 میلیارد تومان به استان خسارت وارد می‌کند.

رئیس اداره بیابان‌زدایی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان خراسان جنوبی گفت: امسال 45 میلیارد تومان اعتبار ملی برای بیابان‌زدایی در استان مصوب شده که امیدواریم با تحقق آن حجم قابل توجهی از مقابله با پدیده بیابان‌زدایی انجام شود.

یوسفی اجرای 135 هزار هکتار نهال‌کاری، 551 کیلومتر بادشکن در مناطق در معرض وزش‌های شدید و اجرای موفق 2 طرح بین‌المللی ترسیب کربن در سربیشه و سه قلعه را از اقدامات مهم اداره کل منابع طبیعی برای مهار بیابان ها بوده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها

"تهران، شهر دوستدار کودک" از رویا تا واقعیت!

سخنگوی شورای شهر تهران گفت: از سال 86 شهرداری تهران برای اجرای برنامه شهر دوستدار پایتخت اعلام آمادگی کرده و اکنون با تشکیل کمیته شهر دوستدار کودک و اختصاص چند ردیف بودجه تلاش می شود ضمن اضافه کردن رنگها ،ایمن سازی شهر و زمینه مداخله کودکان در امور شهر صورت گیرد.
گرانی در کمین کوچک متراژهای بازار مسکن

گرانی در کمین کوچک متراژهای بازار مسکن

کارشناس بازار مسکن گفت: با توجه به کاهش عرضه، امکان رشد قیمتی مسکن بین 5 تا 8 درصد در کوچک متراژها بیشتر از تورم موجود در سال جاری وجود دارد.