کد خبر: ۳۹۱۲۹
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۶:۳۰
رئیس اداره بیابان‌زدایی اداره کل منابع طبیعی خراسان جنوبی خبر داد
رئیس اداره بیابان‌زدایی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری ‌خراسان جنوبی گفت: امسال ۴۵ میلیارد تومان اعتبار ملی برای بیابان‌زدایی در استان مصوب شده که امیدواریم با تحقق آن حجم قابل توجهی از مقابله با پدیده بیابان‌زدایی انجام شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، حسین یوسفی در بازدید از طرح‌های بیابان‌زدایی استان اظهار داشت: کانون‌های فرسایش بادی خراسان جنوبی از 880 هزار هکتار در 14 سال گذشته  به یک میلیون و 386 هزار هکتار افزایش یافت.

وی کاهش بارندگی‌ها، ورزش بادهای شدید‌، برداشت بی‌رویه آب از سفره‌های آب زیرزمینی توسط کشاورزان و دامداران و تخریب مراتع پدیده بیابان‌زایی را تشدید کرده است.

وی هزینه بیابان‌زدایی در هر هکتار از بیابان‌های استان را یک میلیون تومان اعلام کرد و افزود: گسترش بیابان سالانه بیش از 20 میلیارد تومان به استان خسارت وارد می‌کند.

رئیس اداره بیابان‌زدایی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان خراسان جنوبی گفت: امسال 45 میلیارد تومان اعتبار ملی برای بیابان‌زدایی در استان مصوب شده که امیدواریم با تحقق آن حجم قابل توجهی از مقابله با پدیده بیابان‌زدایی انجام شود.

یوسفی اجرای 135 هزار هکتار نهال‌کاری، 551 کیلومتر بادشکن در مناطق در معرض وزش‌های شدید و اجرای موفق 2 طرح بین‌المللی ترسیب کربن در سربیشه و سه قلعه را از اقدامات مهم اداره کل منابع طبیعی برای مهار بیابان ها بوده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
سهم مسکن در سبد هزینه ایرانی‌ها چقدر است؟

سهم مسکن در سبد هزینه ایرانی‌ها چقدر است؟

بررسی‌های بانک مرکزی نشان می‌دهد با وجود رکود شدید و نوسان بازار مسکن همچنان سهم هزینه تامین مسکن در سبد خانوارهای ایرانی بالا است چنانکه 47 درصد هزینه پایتخت نشینان یعنی معادل نیمی از درآمد آنها صرف تامین هزینه مسکن می‌شود.
تلاقی فصل ها در دره مدیترانه‌ای + تصاویر

تلاقی فصل ها در دره مدیترانه‌ای + تصاویر

یکی از مناطق خوش آب و هوای استان کرمان، دره دلفارد است که در فاصله 25 کیلومتری از جیرفت قرار دارد، منطقه ای که از آن به عنوان یکی از قطب های اکوتوریسم کرمان یاد می شود.