کد خبر: ۳۹۱۲۸
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۵:۱۰
معاون استاندار چهارمحال و بختیاری مطرح کرد
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: صدور هرگونه مجوز ساخت و ساز در روستاهای حاشیه زاینده‌رود باید مطابق طرح هادی روستا باشد و خارج از حریم رودخانه نباید هیچ‌گونه مجوزی صادر شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، گودرز امیری در کارگروه مبارزه با زمین‌خواری استان اظهار داشت: دستگاه‌های اجرایی به ویژه راه و شهرسازی، بنیاد مسکن، منابع طبیعی و جهادکشاورزی باید مسئله زمین‌های فاقد سند استان را با جدیت بیشتری پیگیری کنند.

وی با بیان اینکه در 2 سال گذشته آموزش و پرورش استان نزدیک به نیمی از املاکش را مستند کرده است، افزود: از سال 92 تاکنون 4 هزار و 948 سند تک برگی در استان صادر شده است در همین راستا دستگاه‌های دولتی باید تا پایان سال برای همه اراضی بدون سند استان سند اخذ و سندهای دفترچه‌ای را به تک برگی تبدیل کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار چهارمحال و بختیاری بیان کرد: عدم انجام تحویل و تحول بین منابع طبیعی و راه و شهرسازی عاملی برای زمین‌خواری شده است از همین‌رو باید این مسئله با جدیت بیشتری پیگیری شود.

امیری با اشاره به ساخت و سازهای غیرمجاز حاشیه رودخانه زاینده‌رود، خاطرنشان کرد: صدور هرگونه مجوز ساخت و ساز در روستاهای حاشیه زاینده‌رود باید مطابق طرح هادی روستا باشد و خارج از حریم رودخانه نباید هیچ‌گونه مجوزی صادر شود.

وی تصریح کرد: در صورتی که ساخت و سازهای انجام شده در حریم کمی رودخانه‌ها بدون مجوز باشد باید مطابق قانون تخریب شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
ترافیک نیمه‌سنگین در محورهای هراز، فیروزکوه و امام رضا (ع)

ترافیک نیمه‌سنگین در محورهای هراز، فیروزکوه و امام رضا (ع)

فرمانده پلیس راه ویژه شرق استان تهران از ترافیک نیمه‌سنگین در محورهای هراز، فیروزکوه و امام رضا (ع) خبر داد و گفت: گره ترافیکی در جاده‌ها وجود ندارد.
رشد 60 درصدی منابع بانک شهر طی 3 سال گذشته

رشد 60 درصدی منابع بانک شهر طی 3 سال گذشته

مدیرعامل بانک شهر از رشد 60 درصدی منابع این بانک طی 3 سال گذشته خبرداد.