کد خبر: ۳۹۱۲۸
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۵:۱۰
معاون استاندار چهارمحال و بختیاری مطرح کرد
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: صدور هرگونه مجوز ساخت و ساز در روستاهای حاشیه زاینده‌رود باید مطابق طرح هادی روستا باشد و خارج از حریم رودخانه نباید هیچ‌گونه مجوزی صادر شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، گودرز امیری در کارگروه مبارزه با زمین‌خواری استان اظهار داشت: دستگاه‌های اجرایی به ویژه راه و شهرسازی، بنیاد مسکن، منابع طبیعی و جهادکشاورزی باید مسئله زمین‌های فاقد سند استان را با جدیت بیشتری پیگیری کنند.

وی با بیان اینکه در 2 سال گذشته آموزش و پرورش استان نزدیک به نیمی از املاکش را مستند کرده است، افزود: از سال 92 تاکنون 4 هزار و 948 سند تک برگی در استان صادر شده است در همین راستا دستگاه‌های دولتی باید تا پایان سال برای همه اراضی بدون سند استان سند اخذ و سندهای دفترچه‌ای را به تک برگی تبدیل کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار چهارمحال و بختیاری بیان کرد: عدم انجام تحویل و تحول بین منابع طبیعی و راه و شهرسازی عاملی برای زمین‌خواری شده است از همین‌رو باید این مسئله با جدیت بیشتری پیگیری شود.

امیری با اشاره به ساخت و سازهای غیرمجاز حاشیه رودخانه زاینده‌رود، خاطرنشان کرد: صدور هرگونه مجوز ساخت و ساز در روستاهای حاشیه زاینده‌رود باید مطابق طرح هادی روستا باشد و خارج از حریم رودخانه نباید هیچ‌گونه مجوزی صادر شود.

وی تصریح کرد: در صورتی که ساخت و سازهای انجام شده در حریم کمی رودخانه‌ها بدون مجوز باشد باید مطابق قانون تخریب شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
سهم مسکن در سبد هزینه ایرانی‌ها چقدر است؟

سهم مسکن در سبد هزینه ایرانی‌ها چقدر است؟

بررسی‌های بانک مرکزی نشان می‌دهد با وجود رکود شدید و نوسان بازار مسکن همچنان سهم هزینه تامین مسکن در سبد خانوارهای ایرانی بالا است چنانکه 47 درصد هزینه پایتخت نشینان یعنی معادل نیمی از درآمد آنها صرف تامین هزینه مسکن می‌شود.
تلاقی فصل ها در دره مدیترانه‌ای + تصاویر

تلاقی فصل ها در دره مدیترانه‌ای + تصاویر

یکی از مناطق خوش آب و هوای استان کرمان، دره دلفارد است که در فاصله 25 کیلومتری از جیرفت قرار دارد، منطقه ای که از آن به عنوان یکی از قطب های اکوتوریسم کرمان یاد می شود.