کد خبر: ۳۹۱۱۸
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۱:۲۴
معاون عمرانی استانداری خراسان‌شمالی:
معاون عمرانی استانداری خراسان‌شمالی گفت: در حال حاضر ۱۳ اکیپ در حال آواربرداری مناطق آسیب‌دیده از زلزله ۲۳ اردیبهشت‌ماه در استان هستند که تاکنون آواربرداری ۴۷۵ واحد به پایان رسیده و آواربرداری مناطق باقی‌مانده تا دو هفته آینده به اتمام می‌رسد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمدحسین علی نیا بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران بابیان اینکه براثر وقوع این زمین‌لرزه 14 هزار و 509 واحد مسکونی و شهری دچار خسارت شد، اظهار داشت: دو هزار و 500 واحد مسکونی آسیب‌دیده در بخش شهری احداثی و هفت هزار و 500 واحد تعمیری هستند و در مناطق روستایی نیز دو هزار و 429 واحد احداثی و دو هزار و 80 واحد نیاز به تعمیر دارد.

علی نیا با اشاره به اینکه براثر این زلزله به 77 روستا خسارت واردشده است، افزود: به‌منظور پرداخت وام مسکن به افراد آسیب‌دیده براثر زلزله، تاکنون یک هزار و 150 پرونده برای اعطای وام تشکیل‌شده است.

وی تصریح کرد: تاکنون 680 مورد پرونده از این تعداد به بانک معرفی‌شده است و 77 مورد نیز به مرحله انعقاد قرارداد رسیده است.

وی تصریح کرد: هنوز تأمین اعتبارات تسهیلات برای جبران خسارت‌های زلزله از سوی دولت مصوب و ابلاغ نشده است و تلاش می‌کنیم تا طی نشست هفته جاری هیئت دولت موضوع پرداخت تسهیلات مطرح شود تا به تصویب برسد.

معاون عمرانی استانداری خراسان شمالی بابیان اینکه تمام تلاش ما این است تا آغاز فصل سرما واحدهای مسکونی خسارت دیدگان بازسازی شود، اظهار داشت: تلاش می‌کنیم تا پایان مهرماه امسال ساکنین واحدهای خسارت‌دیده بتوانند در منازل خود حضور یابند.

وی افزود: تاکنون 115 واحد مسکونی در مرحله پی‌کنی، هشت واحد به مرحله فندانسیون و سه واحد به مرحله ساخت اسکلت رسیده‌اند و یک واحد نیز در مرحله ساخت سقف است.

علی نیا درباره خسارت زلزله به ساختمان‌های اداری در استان نیز خاطرنشان کرد: 78 واحد اداری براثر زلزله اخیر دچار خسارت شدند که یکی از ساختمان‌های اداری به دلیل شدت آسیب واردشده باید تخلیه شود.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
سهم مسکن در سبد هزینه ایرانی‌ها چقدر است؟

سهم مسکن در سبد هزینه ایرانی‌ها چقدر است؟

بررسی‌های بانک مرکزی نشان می‌دهد با وجود رکود شدید و نوسان بازار مسکن همچنان سهم هزینه تامین مسکن در سبد خانوارهای ایرانی بالا است چنانکه 47 درصد هزینه پایتخت نشینان یعنی معادل نیمی از درآمد آنها صرف تامین هزینه مسکن می‌شود.
تلاقی فصل ها در دره مدیترانه‌ای + تصاویر

تلاقی فصل ها در دره مدیترانه‌ای + تصاویر

یکی از مناطق خوش آب و هوای استان کرمان، دره دلفارد است که در فاصله 25 کیلومتری از جیرفت قرار دارد، منطقه ای که از آن به عنوان یکی از قطب های اکوتوریسم کرمان یاد می شود.