کد خبر: ۳۹۱۰۷
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۲:۴۶
معاون ارشاد استان اردبیل:
معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد استان اردبیل گفت: برای رسیدگی به مشکلات و امور سالمندان ایجاد بانک اطلاعاتی سالمندان استان اردبیل اعم از شاغلین و غیرشاغلین ضروری است و باید در این زمینه اقدامات اساسی انجام شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، یاسر محمدپور در کمیته فرهنگی ستاد ساماندهی سالمندان استان اردبیل اظهار داشت: برای تداوم حضور سالمندان در جامعه باید برنامه‌ریزی‌های لازم و اساسی از سوی مسئولان مربوطه انجام شده و در این حوزه با جدیت شاهد اجرای برنامه‌ها باشیم.

وی با بیان اینکه ستاد ساماندهی سالمندان از چندین کمیته تشکیل شده و مسئولیت کمیته فرهنگی با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان است، گفت: سالمندی بخشی از زندگی هر فرد است و باید این بخش از زندگی افراد جامعه هم مورد توجه قرار گیرد.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل با اشاره به اینکه سالمندی همراه تجربه‌های گران‌قیمت و باارزش است، افزود: باید از این فرصت و تجربیات مفید به نحو شایسته بهره گیریم چرا که این تجربیات ارزشمندی که سالمندان از زندگی شخصی و اجتماعی خود دارند، می‌تواند ما را در انجام بهتر وظایف همراهی کند.

محمدپور حمایت‌های معنوی از سالمندان را در افزایش روحیه آنان تاثیرگذار دانست و بیان کرد: هدف کمیته‌ها و ستاد سالمندان استان، فراهم ساختن زمینه‌های تداوم حضور سالمندان در جامعه است چرا که با این امر شادابی و نشاط در بین این قشر افزایش یافته و از بسیاری از مشکلات آنها کاسته می‌شود.

وی با تاکید بر حفظ شان و جایگاه سالمندان در جامعه تصریح کرد: برنامه‌های دستگاه‌های اجرایی استان برای تکریم این قشر از جامعه باید تدوین و عملیاتی شود و در کنار این امر برای رسیدگی به مشکلات و امور سالمندان ایجاد بانک اطلاعاتی سالمندان استان اعم از شاغلین و غیرشاغلین نیز ضروری بوده و باید در این زمینه اقدامات اساسی انجام شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
سهم مسکن در سبد هزینه ایرانی‌ها چقدر است؟

سهم مسکن در سبد هزینه ایرانی‌ها چقدر است؟

بررسی‌های بانک مرکزی نشان می‌دهد با وجود رکود شدید و نوسان بازار مسکن همچنان سهم هزینه تامین مسکن در سبد خانوارهای ایرانی بالا است چنانکه 47 درصد هزینه پایتخت نشینان یعنی معادل نیمی از درآمد آنها صرف تامین هزینه مسکن می‌شود.
تلاقی فصل ها در دره مدیترانه‌ای + تصاویر

تلاقی فصل ها در دره مدیترانه‌ای + تصاویر

یکی از مناطق خوش آب و هوای استان کرمان، دره دلفارد است که در فاصله 25 کیلومتری از جیرفت قرار دارد، منطقه ای که از آن به عنوان یکی از قطب های اکوتوریسم کرمان یاد می شود.