کد خبر: ۳۹۱۰۷
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۲:۴۶
معاون ارشاد استان اردبیل:
معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد استان اردبیل گفت: برای رسیدگی به مشکلات و امور سالمندان ایجاد بانک اطلاعاتی سالمندان استان اردبیل اعم از شاغلین و غیرشاغلین ضروری است و باید در این زمینه اقدامات اساسی انجام شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، یاسر محمدپور در کمیته فرهنگی ستاد ساماندهی سالمندان استان اردبیل اظهار داشت: برای تداوم حضور سالمندان در جامعه باید برنامه‌ریزی‌های لازم و اساسی از سوی مسئولان مربوطه انجام شده و در این حوزه با جدیت شاهد اجرای برنامه‌ها باشیم.

وی با بیان اینکه ستاد ساماندهی سالمندان از چندین کمیته تشکیل شده و مسئولیت کمیته فرهنگی با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان است، گفت: سالمندی بخشی از زندگی هر فرد است و باید این بخش از زندگی افراد جامعه هم مورد توجه قرار گیرد.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل با اشاره به اینکه سالمندی همراه تجربه‌های گران‌قیمت و باارزش است، افزود: باید از این فرصت و تجربیات مفید به نحو شایسته بهره گیریم چرا که این تجربیات ارزشمندی که سالمندان از زندگی شخصی و اجتماعی خود دارند، می‌تواند ما را در انجام بهتر وظایف همراهی کند.

محمدپور حمایت‌های معنوی از سالمندان را در افزایش روحیه آنان تاثیرگذار دانست و بیان کرد: هدف کمیته‌ها و ستاد سالمندان استان، فراهم ساختن زمینه‌های تداوم حضور سالمندان در جامعه است چرا که با این امر شادابی و نشاط در بین این قشر افزایش یافته و از بسیاری از مشکلات آنها کاسته می‌شود.

وی با تاکید بر حفظ شان و جایگاه سالمندان در جامعه تصریح کرد: برنامه‌های دستگاه‌های اجرایی استان برای تکریم این قشر از جامعه باید تدوین و عملیاتی شود و در کنار این امر برای رسیدگی به مشکلات و امور سالمندان ایجاد بانک اطلاعاتی سالمندان استان اعم از شاغلین و غیرشاغلین نیز ضروری بوده و باید در این زمینه اقدامات اساسی انجام شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
ترافیک نیمه‌سنگین در محورهای هراز، فیروزکوه و امام رضا (ع)

ترافیک نیمه‌سنگین در محورهای هراز، فیروزکوه و امام رضا (ع)

فرمانده پلیس راه ویژه شرق استان تهران از ترافیک نیمه‌سنگین در محورهای هراز، فیروزکوه و امام رضا (ع) خبر داد و گفت: گره ترافیکی در جاده‌ها وجود ندارد.
رشد 60 درصدی منابع بانک شهر طی 3 سال گذشته

رشد 60 درصدی منابع بانک شهر طی 3 سال گذشته

مدیرعامل بانک شهر از رشد 60 درصدی منابع این بانک طی 3 سال گذشته خبرداد.