کد خبر: ۳۹۱۰۷
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۲:۴۶
معاون ارشاد استان اردبیل:
معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد استان اردبیل گفت: برای رسیدگی به مشکلات و امور سالمندان ایجاد بانک اطلاعاتی سالمندان استان اردبیل اعم از شاغلین و غیرشاغلین ضروری است و باید در این زمینه اقدامات اساسی انجام شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، یاسر محمدپور در کمیته فرهنگی ستاد ساماندهی سالمندان استان اردبیل اظهار داشت: برای تداوم حضور سالمندان در جامعه باید برنامه‌ریزی‌های لازم و اساسی از سوی مسئولان مربوطه انجام شده و در این حوزه با جدیت شاهد اجرای برنامه‌ها باشیم.

وی با بیان اینکه ستاد ساماندهی سالمندان از چندین کمیته تشکیل شده و مسئولیت کمیته فرهنگی با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان است، گفت: سالمندی بخشی از زندگی هر فرد است و باید این بخش از زندگی افراد جامعه هم مورد توجه قرار گیرد.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل با اشاره به اینکه سالمندی همراه تجربه‌های گران‌قیمت و باارزش است، افزود: باید از این فرصت و تجربیات مفید به نحو شایسته بهره گیریم چرا که این تجربیات ارزشمندی که سالمندان از زندگی شخصی و اجتماعی خود دارند، می‌تواند ما را در انجام بهتر وظایف همراهی کند.

محمدپور حمایت‌های معنوی از سالمندان را در افزایش روحیه آنان تاثیرگذار دانست و بیان کرد: هدف کمیته‌ها و ستاد سالمندان استان، فراهم ساختن زمینه‌های تداوم حضور سالمندان در جامعه است چرا که با این امر شادابی و نشاط در بین این قشر افزایش یافته و از بسیاری از مشکلات آنها کاسته می‌شود.

وی با تاکید بر حفظ شان و جایگاه سالمندان در جامعه تصریح کرد: برنامه‌های دستگاه‌های اجرایی استان برای تکریم این قشر از جامعه باید تدوین و عملیاتی شود و در کنار این امر برای رسیدگی به مشکلات و امور سالمندان ایجاد بانک اطلاعاتی سالمندان استان اعم از شاغلین و غیرشاغلین نیز ضروری بوده و باید در این زمینه اقدامات اساسی انجام شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها

"تهران، شهر دوستدار کودک" از رویا تا واقعیت!

سخنگوی شورای شهر تهران گفت: از سال 86 شهرداری تهران برای اجرای برنامه شهر دوستدار پایتخت اعلام آمادگی کرده و اکنون با تشکیل کمیته شهر دوستدار کودک و اختصاص چند ردیف بودجه تلاش می شود ضمن اضافه کردن رنگها ،ایمن سازی شهر و زمینه مداخله کودکان در امور شهر صورت گیرد.
گرانی در کمین کوچک متراژهای بازار مسکن

گرانی در کمین کوچک متراژهای بازار مسکن

کارشناس بازار مسکن گفت: با توجه به کاهش عرضه، امکان رشد قیمتی مسکن بین 5 تا 8 درصد در کوچک متراژها بیشتر از تورم موجود در سال جاری وجود دارد.