کد خبر: ۳۹۰۹۷
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۵
سازمان ناسا اهداف تحقیقاتی تلسکوپ جیمز وب را اعلام کرده است. قرار است این تلسکوپ مشاهداتی درباره طیف وسیعی از رازهای جهان مانند نخستین نور و تولد ستارگان و سیارات انجام دهد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، ناسا اعلام کرد: دانشمندان چند هدف برای فعالیت های تلسکوپ جیمز وب در نظر گرفته اند. این تلسکوپ عظیم  به محققان اجازه می دهد تا ۱۳.۵ میلیارد سال قبل بروند و شیوه پیدایش منظومه های قدیمی و جدید را بررسی کنند.

به هرحال این اهداف شامل اشیایی هستند که داخل یا خارج منظومه شمسی قرار دارند مانند شهاب سنگ های تروژان یا دنیای مرموز تراپیست. 

طبق بیانیه ناسا مشاهدات اولیه طیف وسیعی از  رازهای جهان را دربر می گیرد، مانند نخستین نور و تولد ستارگان و سیارات. برخی از اهداف تلسکوپ در منظومه شمسی نیز عبارتند از مشاهدات در ژوپیتر، ساتورن، اورانوس و نپتون.

اریک اسمت مدیر بخش تلسکوپ جیمز وب در مقر ناسا می گوید: تلسکوپ وب از نخستین کهکشان هایی که در جهان به وجود آمده اند تا جستجو برای ردپای شیمیایی حیات در انسلادوس، اروپا و منظومه هایی مانند تراپیست ۱ را بررسی خواهد کرد. درحال حاضر بیش از ۲۱۰۰ برنامه مشاهده برای این تلسکوپ در نظر گرفته شده و هیچ مرزی برای فعالیت های آن وجود ندارد.

این تلسکوپ سیارات و حتی منظومه های دوردست را نیز بررسی می کند تا درباره کهکشان های جوان نیز اطلاعاتی جمع آوری کند. 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تهران‌گردی شهردار تهران در سئول+عکس

تهران‌گردی شهردار تهران در سئول+عکس

محمدعلی نجفی، شهردار تهران در حاشیه سفر به سئول کره جنوبی در خیابان تهران این شهر پیاده‌روی کرد.
نصب دستگاه RVM در کوی دانشگاه تهران+عکس

نصب دستگاه RVM در کوی دانشگاه تهران+عکس

اولین دستگاه RVM در کوی دانشگاه تهران مستقر شد.