کد خبر: ۳۹۰۵۸
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۰
عاملان درگیری مرگبار در شهرک گلستان شهرری شناسایی و دستگیر شدند.

 

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،ساعت 23:20 روز هشتم اردیبهشت ماه وقوع یک نزاع و درگیری دسته جمعی در مقابل بلوک ۲۵ شهرگ گلستان شهرری، به کلانتری ۱۷۲ اعلام شد.

با حضور ماموران و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد نزاع ودرگیری بین چند جوان صورت گرفته و در آن دو نفر به نام‌های علیرضا۲۷ ساله و مجتبی ۲۸ ساله بر اثر اصابت ضربت چاقو مجروح شدند که بلافاصله هماهنگی‌های لازم انجام و هر دو نفر آن‌ها به بیمارستان منتقل شدند.

با گذشت چند ساعت از شروع اقدامات درمانی به کلانتری ۱۷۲ شهرری اعلام شد که "علیرضا. ف" به علت شدت جراحات وارده فوت شده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "قتل عمـد" و به دستور بازپرس شعبه هفتم دادسرای عمومی و انقلاب شهرری، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

مجتبی که پس از انجام اقدامات درمانی از بیمارستان ترخیص شده بود،برای انجام تحقیقات به اداره پلیس آگاهی تهران بزرگ دعوت شد؛ وی در اظهاراتش با معرفی دو نفر از بچه‌های شهرری به نام‌های ابراهیم و امیر به عنوان افراد شرکت کننده در نزاع و درگیری منجر به قتل علیرضا، به کارآگاهان گفت: به همراه مقتول در مقابل بلوک ۲۵ شهرک گلستان ایستاده و در حال صحبت کردن بودیم؛ در همین حین دو نفر از بچه‌های محل به نام‌های ابراهیم و امیر که گویا از قبل نیز با متوفی سابقه اختلاف و درگیری داشتند، به صورت پیاده از مقابل ما در حال عبور بودند که با متوفی چشم تو چشم شدند؛ یکی از آن‌ها به نام ابراهیم به سمت متوفی آمد و گفت:چرا نگاه می‌کنی؟ " و در ادامه مشاجره شروع شد؛ ناگهان ابراهیم با چاقویی که در اختیار داشت، چند ضربه به من و متوفی زد و هر دو نفرشان از محل متواری شدند.

با شناسایی ابراهیم31 ساله و امیر28 ساله و بررسی سوابق آن‌ها مشخص شد که هر دو نفر آنها از مجرمان سابقه دار و حرفه‌ای در زمینه سرقت‌های بعنف و زورگیری هستند که پیش از این نیز دستگیر و زندان شدند؛ در ادامه و با شناسایی مخفیگاه مجردی این دو نفر در شهرری، کارآگاهان اداره دهم به این محل مراجعه و اطلاع پیدا کردند که هر دو متهم پس از درگیری و اطلاع از مرگ مقتول از این محل متواری شدند.

در شرایطی که دو متهم پرونده قبل از ارتکاب جنایت و به واسطه سایر اقدامات مجرمانه شان، زندگی مخفیانه‌ای برای خود انتخاب کرده بودند، اما کارآگاهان با انجام اقدامات ویژه پلیسی موفق به شناسایی مخفیگاه "امیر. س" شده، با اطمینان از حضور وی در مخفیگاهش،دوم خرداد اقدام به دستگیری او کردند، اما متهم اصلی پرونده کماکان متواری بود.


قتل در شهرری به خاطر نگاه چپ
روز 26 خرداد یکی از شهروندان به واحد گشت کلانتری ۱۰۲ پاسداران مراجعه و به مأموران اطلاع داد که دقایقی قبل توسط سرنشین یک دستگاه موتورسیکلت مورد زورگیری قرار گرفته است. بلافاصله موضوع به واحدهای انتظامی مستقر در محدوده خیابان پاسداران اعلام و طرح مهار برای دستگیری سارق زورگیر به مرحله اجرا گذاشته شد؛ سرانجام سارق زورگیری شناسایی، طی یک تعقیب و گریز دستگیر و به کلانتری ۱۰۲ پاسداران منتقل شد.

با دستگیری این سارق زورگیر، در بررسی سوابق مجرمان سابقه دار و تحت تعقیب وی به نام ابراهیم شناسایی و مشخص شد که از سوی اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ تحت تعقیب قرار دارد که بلافاصله هماهنگی لازم انجام و متهم به اداره دهم پلیس آگاهی منتقل شد.

ابراهیم پس از انتقال به اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی صراحتا به ارتکاب جنایت اعتراف کرد و در اظهارات اولیه‌ی خود، در خصوص انگیزه آغاز درگیری با متوفی به کارآگاهان گفت: از قبل با وی اختلاف داشتم.

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت:تحقیقات از هر دو متهم بویژه متهم اصلی پرونده در مراحل مقدماتی است و بازپرس پرونده با صدور قرار بازداشت موقت، هر دو متهم را برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی قرار داده است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
توسعه کمربند سبز پایتخت؛ تهدید منابع آبی یا فیلتری برای هوای تهران

توسعه کمربند سبز پایتخت؛ تهدید منابع آبی یا فیلتری برای هوای تهران

توسعه فضای سبز شهری یکی از شاخص های توسعه یافتگی شهرها تلقی می شود که با انتخاب گونه‌های درست جنگلی می‌تواند نقش ریه‌های کلانشهر آلوده به دود و ماشین را ایفا کند و در تقویت آب سفره های زیر زمینی نیز موثر باشد.
ابطال مصوبه اخذ عوارض از تابلوها برگشت پذیر است/ مصوبات اخیر دیوان عدالت اداری سیاسی نیست

ابطال مصوبه اخذ عوارض از تابلوها برگشت پذیر است/ مصوبات اخیر دیوان عدالت اداری سیاسی نیست

یک کارشناس حقوقی گفت: رای دیوان عدالت اداری پیرامون ابطال اخذ عوارض تابلوها به علت مشمول نبودن تابلوها در قانون مالیات بر ارزش افزوده و همچنین ورود قانونی شورای شهر برای تعیین عوارض قابلیت برگشت داشته و سیاسی نیز به نظر نمی رسد.