کد خبر: ۳۹۰۵۴
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۹
‌استاندار البرز با اعلام آغاز ساخت قطعه دو آزاد راه تهران - شمال گفت: حجم بالای ترافیک ملی تا سال‌ها بر دوش البرز سنگینی می کرد، اما با تلاش دولت امروز شاهد تکمیل مسیر آزاد راه تهران - شمال هستیم، مسیری که با گشایش آن می‌تواند بخش عمده‌ای از بار ترافیک البرز را نیز سرشکن و تعدیل کند‌.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سیدحمید طهایی صبح امروز در حاشیه آغاز بکار عملیات اجرایی ساخت قطعه دو آزاد راه تهران- شمال که به همراه معاون اول رئیس جمهور و وزیر راه‌ انجام شد، گفت: یکی از عمده مطالباتی که در طول سال‌های مدیریت استان همواره به جد مورد پیگیری قرار داده‌ایم، بحث تعدیل بار ترافیکی از دوش این کلانشهر بوده است.

طهایی با اشاره به افزایش حجم بار ترافیک در ایام تعطیل هفته از مسیرهای مواصلاتی البرز، گفت:  تکمیل مسیر پروژه شهید همت و در امتداد آن شهدای البرز در راستای کاهش حجم ترافیک بوده است.

وی به مزیت‌های گشایش قطعه دو آزاد راه تهران - شمال اشاره کرد و ادامه داد: قطعه دوم این آزادراه حدفاصل شهرستانک - پل زنگوله به طول تقریبی 22 کیلومتر است و تونل‌های بلند البرز هر یک به طول 6 هزار و 400 متر در این منطقه قرار دارد که ‌با اجرای این قطعه، طول مسیر جاده فعلی کرج - چالوس حدود پنج کیلومتر کوتاه‌تر می‌شود‌.

گفتنی است با افتتاح این قطعه قسمتی از راه فعلی که از کرج می‌گذرد حذف و مسیر تهران به شمال حدود 60 کیلومتر کوتاه می‌شود و شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل ونقل و شرکت آزاد راه تهران  -  شمال در صدد است این قطعه تا اوایل تابستان سال جاری زیر بار ترافیک برود. این قطعه 32 کیلومتری دارای 16 پل و 32 هزار متر تونل رفت و برگشت است‌.

‌قطعه دو آزاد راه تهران - شمال و تونل شرقی این منطقه با نام «البرز» به طول 6 هزار و 400 متر به عنوان بزرگترین تونل خاورمیانه هم‌اکنون 47 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و قرار است به زودی پیمانکار ساخت تونل غربی این منطقه نیز کار خود را آغاز کند. پیش بینی شده برای آماده سازی و تکمیل منطقه دو آزاد راه تهران- شمال بیش از 18 هزار میلیارد ریال هزینه شود‌.

قطعه یک آزاد راه تهران - شمال به طول 32 کیلومتر از تقاطع بزرگراه آزادگان و شهید همت شروع و با عبور از مناطق کن، سولقان و امامزاده عقیل و تونل تالون و دره لانیز به سه راهی شهرستانک می‌رسد‌.

آزادراه تهران - شمال طراحی و معماری آن به گونه‌ای انجام شده است که هموطنان هنگام رانندگی در تمام مسیر آن از زیبایی‌های این آزادراه لذت خواهند برد‌.
با احداث قطعات دو و سه در نهایت این آزادراه در سال 99 به بهره برداری کامل خواهد رسید، قطعه سوم آزادراه تهران - شمال حد فاصل پل زنگوله - سه راهی دشت نظیر، به طول تقریبی 46 کیلومتر است، این مسیر دارای دو خط رفت و دو خط برگشت بوده و اخیرا شرکت آزاد راه تهران - شمال با یک شرکت کره ای برای سرمایه گذاری یک میلیارد و 300 میلیون دلاری در این قطعه به توافق رسیده است. ‌قطعه چهار آزاد راه تهران - شمال حدفاصل سه راهی دشت نظیر -  چالوس به طول حدود 20 کیلومتر است به صورت دو خط رفت و دو خط برگشت بوده و در قسمت‌های بلند آن یک خط کندرو نیز وجود دارد که با همت دست اندرکاران به خصوص شرکت آزادراه تهران - شمال تابستان 94 زیر بار ترافیک رفته است .
چهار پیمانکار ایرانی ساخت این منطقه از آزاد راه را بر عهده دارند و امروز (شنبه) با حضور استاندار البرز، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و جمعی از مسئولان، این چهار شرکت به طور رسمی کار خود را در این قطعه آغاز کردند‌.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اتخاذ تمهیدات ترافیکی برای برگزاری راهپیمایی روز قدس

اتخاذ تمهیدات ترافیکی برای برگزاری راهپیمایی روز قدس

تمهیدات ترافیکی برای برگزاری هرچه بهتر راهپیمایی روز قدس از سوی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ تشریح شد.
خبر خوش برای خبرنگاران بدون طرح ترافیک

خبر خوش برای خبرنگاران بدون طرح ترافیک

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: بزودی سامانه‌ای برای ثبت نام ثبت نام از خبرنگاران برای دریافت کارت بلیت مترو اعلام خواهد شد.