کد خبر: ۳۹۰۰۳
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۱:۳۴
رئیس پلیس فتای خراسان‌جنوبی خبر داد
رئیس پلیس فضای تولید و تبادل خراسان‌جنوبی از شناسایی و دستگیری عامل مزاحمت اینترنتی، هتک حیثیت و نشر اکاذیب در شبکه‌های اجتماعی خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سرهنگ علی محمدپور گفت: با ارجاع یک فقره شکوائیه از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بیرجند مبنی برایجاد مزاحمت، هتک حیثیت و نشراکاذیب از طریق پیام رسان‌های موبایلی، بررسی موضوع در دستورکار پلیس فتا قرار گرفت. 

وی افزود: براساس تحقیقات به عمل آمده شاکی عنوان داشت از حدود هفت ماه پیش فرد یا افرادی ناشناس در شبکه‌های اجتماعی با ایجاد مزاحمت‌های متعدد نسبت به من توهین و فحاشی می‌کنند و در یکی از شبکه‌های اجتماعی با هویت من صفحات جعلی ایجاد کرده و پس از ارتباط با دوستانم موجب هتک حیثیت و ارسال موارد کذب شده اند و از این طریق باعث از بین بردن آسایش و آرامشم شده اند که از فرد موصوف شاکی و تقاضای رسیدگی دارم.

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات خراسان‌جنوبی ادامه داد: با اقدامات فنی و پلیسی کارشناسان پلس فتا متهم شناسایی و به پلیس فتا احضار شد و مورد بازجویی قرار گرفت که وی درهمان ابتدا به بزه ارتکابی خود اعتراف کرد و در اظهارت خود بیان کرد: تمامی مزاحمت‌ها برای شاکی در شبکه‌های اجتماعی توسط خودم صورت گرفته و هدف و انگیزه خود را انتقام جویی از این طریق عنوان کرد.

سرهنگ محمدپور با اشاره به پرونده فوق گفت: به افرادی که در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی اقدام به هتک حیثیت و نشر اکاذیب علیه همدیگر می کنند، هشدار داده می‌شود با اثبات عمل مجرمانه آنها باید پاسخگوی قانون و مسئول عمل مجرمانه خود باشند.

وی در پایان تصریح کرد: شهروندان هشدارهای پلیس فتا را جدی بگیرند و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان‌های موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس   www.cyberpolice.ir   بخش ارتباطات   مردمی گزارش کنند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
چرا قیمت دلار در آستانه شب عید دوباره طغیان کرد؟

چرا قیمت دلار در آستانه شب عید دوباره طغیان کرد؟

در حالی افزایش قیمت دلار دوباره آغاز شد که علت صعود قیمت به اعتقاد کارشناسان بازار ارز کم شدن عرضه و عدم ورود بانک مرکزی اعلام شده است.
شرط مجلس برای حذف یارانه بگیران بهبود فضای کسب وکار بود

شرط مجلس برای حذف یارانه بگیران بهبود فضای کسب وکار بود

نماینده سه دوره مجلس گفت: نمایندگان مجلس امیدوارند با کوچک شدن جامعه یارانه بگیر ،سرمایه گذاری در فضای کسب و کار با نظارت مجلس افزایش یابد.