کد خبر: ۳۸۹۸۰
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۷
مدیرکل راه و شهرسازی اصفهان:
مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: با تصویب طرح جامع حمل‌ و نقل استان اصفهان در شورای عالی معماری و شهرسازی و شورای حمل‌ و نقل و ترافیک کشور این طرح در نیمه دوم سال در استان اصفهان اجرا می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، حجت الله غلامی با اشاره به مراحل پایانی تهیه طرح جامع حمل‌ونقل استان با همکاری دانشگاه صنعتی اصفهان و مرکز تحقیقاتی راه مسکن و شهرسازی اظهار داشت: با توجه به اهمیت یکپارچگی حمل‌ونقل در استان، ضرورت دارد در تمامی طرح‌های جامع شهری به اتصال سیستم حمل‌ونقل عمومی درون‌شهری و برون‌شهری توجه کافی شود که این توجه نقش مؤثری در افزایش ایمنی در جوار شهرها، جلوگیری از ترافیک شهرها در شهرهای اقماری و پیشگیری از توسعه حاشیه‌نشینی در شهرهای مادر خواهد داشت.

وی گفت: امیدواریم تا پایان شهریورماه امسال طرح جامع حمل‌ونقل استان با رویکرد یکپارچگی و هماهنگی طرح‌های توسعه عمران شهری به اتمام برسد و بتوانیم با تصویب این طرح در شورای عالی معماری و شهرسازی کشور و شورای حمل‌ونقل و ترافیک کشور این طرح را در نیمه دوم سال در استان اجرای کنیم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان افزود: حتی در طرح‌های موضعی بازآفرینی شهری نیز این امر باید لحاظ گردد که نقش مؤثری در باز زنده سازی شهری، استفاده از پتانسیل‌های اقتصادی شهر و پیش‌بینی فضاهای ایستگاهی متناسب با توسعه شهری برای حمل‌ونقل بین‌شهری و برون‌شهری دارد که گاهی مؤثر در توسعه شهری و مجموعه شهری بر مبنای حمل‌ونقل عمومی است.

وی خاطرنشان کرد: در کلان‌شهر اصفهان تقاضای کافی برای حمل‌ونقل ریلی وجود دارد و با استمرار سیستم ریلی درون‌شهری می‌توان گفت که کلان‌شهر اصفهان از نظر مصرف انرژی، نقش آلاینده‌ها، ایمنی و نظم سفر موقعیت ممتازی را خواهد داشت.

غلامی بیان کرد: باید تغییر نگرشی نسبت به شهر اصفهان در مقابل حومه صورت پذیرد و مجموعه شهری یکپارچه مدنظر قرار گیرد. ازاین‌رو در سال‌های اخیر به اتصال شهرهای جدید فولادشهر، مجلسی و بهارستان و شهرهای اقماری نظیر خمینی‌شهر، شاهین‌شهر، نجف‌آباد به شهر اصفهان از طریق قطار شهری نگاه ویژه‌ای شده است.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات امروزه عدم یکپارچگی و هماهنگی بین حمل‌ونقل درون‌شهری و برون‌شهری است، گفت: این دو بخش متولی متفاوتی دارند و در برنامه‌ریزی‌های یک بخش، بخش دیگر نادیده گرفته می‌شود و این امر کاملاً طبیعی است. زیرا متولیان موظف نیستند در پروژه‌های حمل‌ونقل شهری به پروژه‌های برون‌شهری و توسعه عمران شهری توجه کنند و بالعکس و هرکدام جداگانه برنامه‌ریزی می‌کنند که در کشورهای پیشرفته، سعی می‌کنند که طرح‌های حمل‌ونقل با طرح‌های توسعه عمران شهری همخوانی و یکسوئی داشته باشد.


برچسب ها: شهرفردا ، شهرسازی ، اصفهان
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
جایگزینی 3 هزار اتوبوس فرسوده پایتخت تا دوسال آینده

جایگزینی 3 هزار اتوبوس فرسوده پایتخت تا دوسال آینده

از میان 6 هزار و 268 اتوبوس پایتخت که روزانه وظیفه 5 میلیون سفر را به عهده دارند بیش از سه هزار دستگاه، عمر بیش از 8 سال دارند، که ب تا دوسال آینده از چرخه خارج خواهند شد.
شیلاندر، ماسوله متروکه زنجان + تصاویر

شیلاندر، ماسوله متروکه زنجان + تصاویر

روستایی به مانند ماسوله گیلان اما در شمال غربی زنجان، روستایی پلکانی در میان کوهها و طبیعتی سبز و آبشارهایی که روان است، روستایی به نام شیلاندر.