کد خبر: ۳۸۹۶۵
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۴
مدیرکل حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی خبر داد
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی گفت: ۲۳ نقطه حادثه‌خیز در استان مرکزی تا پایان سال اصلاح می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، غلامعباس بهرامی‌نیا با اشاره به فعالیت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی در بخش ایمنی راه‌ها اظهار داشت: یکی از رسالت‌های مهم این سازمان ارتقای ایمنی در سطح جاده‌ها است تا بتوانیم خطرهای احتمالی را از سطح محورهای مواصلاتی استان دور کنیم و از سویی شاهد حمل و نقلی پویا باشیم که ارزان، آسان و مطمئن در اختیار جامعه باشد.

وی افزود: یکی از این مولفه‌ها امدادرسانی درست و سریع در وقوع حوادث است و باید زیرساخت لازم برای امداد و نجات سریع و دقیق و به موقع در این نقاط ایجاد شود تا در هنگام امدادرسانی مشکلی وجود نداشته باشد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی تصریح کرد: بحث ایمنی یک موضوع فرابخشی به‌شمار می‌رود و دستگاه های مختلفی در این حوزه مسئولیت دارند و باید تلاش کرد تا سطح سرویس مناسب برای ایمنی در این جاده‌ها که عوامل متعددی دارد را ارتقا دهیم.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه پروژه‌های این بخش بودجه‌بر و دارای هزینه های بالایی است که بودجه و اعتبارات محدود پاسخگوی همه نیازهای این بخش نیست که امیدواریم نگاهی ویژه به این حوزه بشود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی با اشاره به نقاط پرحادثه استان گفت: در سال گذشته بیش از 74 نقطه پرحادثه در استان شناسایی شده که براساس تعداد تصادفات و تلفات و شاخص‌های دیگر به‌عنوان نقاط پرحادثه شناسایی شده بودند که اصلاح هندسی بخشی از آنها انجام شده و 32 نقطه آن باقی مانده است.

وی افزود: اصلاح هندسی 23 نقطه حادثه‌خیز در استان مرکزی را امسال در برنامه قرار داده‌ایم که تا پایان سال این کار انجام شود.

بهرامی‌نیا تصریح کرد: در مجموع 9 نقطه حادثه‌خیز در استان مرکزی باقی می‌ماند که امیدواریم از بودجه سفر سال قبل هیئت دولت به استان مرکزی به این بخش اختصاص یابد و این نقاط نیز مشکل موجودشان برطرف شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اتخاذ تمهیدات ترافیکی برای برگزاری راهپیمایی روز قدس

اتخاذ تمهیدات ترافیکی برای برگزاری راهپیمایی روز قدس

تمهیدات ترافیکی برای برگزاری هرچه بهتر راهپیمایی روز قدس از سوی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ تشریح شد.
خبر خوش برای خبرنگاران بدون طرح ترافیک

خبر خوش برای خبرنگاران بدون طرح ترافیک

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: بزودی سامانه‌ای برای ثبت نام ثبت نام از خبرنگاران برای دریافت کارت بلیت مترو اعلام خواهد شد.