کد خبر: ۳۸۹۶۵
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۴
مدیرکل حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی خبر داد
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی گفت: ۲۳ نقطه حادثه‌خیز در استان مرکزی تا پایان سال اصلاح می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، غلامعباس بهرامی‌نیا با اشاره به فعالیت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی در بخش ایمنی راه‌ها اظهار داشت: یکی از رسالت‌های مهم این سازمان ارتقای ایمنی در سطح جاده‌ها است تا بتوانیم خطرهای احتمالی را از سطح محورهای مواصلاتی استان دور کنیم و از سویی شاهد حمل و نقلی پویا باشیم که ارزان، آسان و مطمئن در اختیار جامعه باشد.

وی افزود: یکی از این مولفه‌ها امدادرسانی درست و سریع در وقوع حوادث است و باید زیرساخت لازم برای امداد و نجات سریع و دقیق و به موقع در این نقاط ایجاد شود تا در هنگام امدادرسانی مشکلی وجود نداشته باشد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی تصریح کرد: بحث ایمنی یک موضوع فرابخشی به‌شمار می‌رود و دستگاه های مختلفی در این حوزه مسئولیت دارند و باید تلاش کرد تا سطح سرویس مناسب برای ایمنی در این جاده‌ها که عوامل متعددی دارد را ارتقا دهیم.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه پروژه‌های این بخش بودجه‌بر و دارای هزینه های بالایی است که بودجه و اعتبارات محدود پاسخگوی همه نیازهای این بخش نیست که امیدواریم نگاهی ویژه به این حوزه بشود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی با اشاره به نقاط پرحادثه استان گفت: در سال گذشته بیش از 74 نقطه پرحادثه در استان شناسایی شده که براساس تعداد تصادفات و تلفات و شاخص‌های دیگر به‌عنوان نقاط پرحادثه شناسایی شده بودند که اصلاح هندسی بخشی از آنها انجام شده و 32 نقطه آن باقی مانده است.

وی افزود: اصلاح هندسی 23 نقطه حادثه‌خیز در استان مرکزی را امسال در برنامه قرار داده‌ایم که تا پایان سال این کار انجام شود.

بهرامی‌نیا تصریح کرد: در مجموع 9 نقطه حادثه‌خیز در استان مرکزی باقی می‌ماند که امیدواریم از بودجه سفر سال قبل هیئت دولت به استان مرکزی به این بخش اختصاص یابد و این نقاط نیز مشکل موجودشان برطرف شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
جزئیات مرگ مشکوک میوه فروش قمی

جزئیات مرگ مشکوک میوه فروش قمی

دادستان قم با اشاره به فوت یک میوه فروش گفت: بر اساس بازرسی و تحقیق از شاهدان عینی و همچنین بررسی مستندات، موضوع قتل عمد در این حادثه مطرح نیست.
اختتامیه جشنواره فیلم شهر /تصاویر

اختتامیه جشنواره فیلم شهر /تصاویر

اختتامیه جشنواره فیلم شهر شنبه شب با بزرگداشت ژاله علو و محمود کلاری و تقدیر از برگزیدگان در سالن همایشهای برج میلاد برگزار شد.