کد خبر: ۳۸۹۴۴
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۵
معاون شهرسازی و امور زیر بنایی شهرداری قم از بازگشایی ادامه بلوار جمهوری در منطقه دو قم خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی شهر فردا، علیرضا قاری قرآن با اشاره به احداث پروژه بلوار جمهوری در منطقه دو اظهار کرد: این پروژه حدفاصل پل 9 دی تا میدان امام حسین (ع) به طول 800 متر و عرض نزدیک 45 متر واقع شده و بدنه این پروژه شامل دو لاین کندرو و دو مسیر تندرو است که دسترسی‌ها را فراهم می‌کند.
وی خاطرنشان کرد: کل پروژه حدود 5 هزار تن آسفالت با هزینه 6 میلیارد و 500 میلیون ریال داشته است و بحث روشنایی، جدول گذاری و تمام امکانات مورد نیاز پروژه تکمیل شده است.
وی با اشاره به اهمیت پروژه بلوار جمهوری در منطقه دو گفت: این پروژه به دلیل آنکه در منطقه دو واقع شده که از مناطق کم‌برخوردار شهر قم است و می‌تواند تغییرات اساسی در کالبد منطقه دو ایجاد کند و سبب می‌شود رشد و توسعه منطقه را داشته باشیم و ارزش افزوده ویژه‌ای به منطقه اعمال کند.
معاون شهرسازی و امور زیربنایی شهرداری قم خاطرنشان کرد: از جمله اهداف این محور می‌توان به ایجاد توسعه متوازن در شهر و همچنین ارتباط بین مناطق دو و چهار اشاره کرد که به وسیله پل 9 دی اتفاق می‌افتد.
وی با بیان اینکه عملیات این پروژه از دو سال گذشته آغاز شده است گفت: عملیات به طور عمده مربوط به تملک در مسیر بوده است که بالغ بر 120 واحد پلاک در مسیر آزادسازی شده وکل عرصه تملک شده نزدیک به 13 هزار و 173 متر بوده و کل اعیانی تملک شده 11 هزار و 795 متر اراضی آزادسازی در مسیر است.
قاری قرآن با اشاره به هزینه‌های عمرانی و تملک بلوار جمهوری در منطقه دو گفت: هزار و 150 متر طول نهر به مبلغ 2 میلیارد و 800 میلیون ریال، 2 هزار و 900 متر طول کانیو به اضافه 3 هزار و 300 متر طول تک جدول به مبلغ 6 میلیارد و 500 میلیون ریال و 160 متر طول پل فلزی به مبلغ 200 میلیون ریال انجام شده است.
وی 30 هزار متر مربع آواربرداری و زیرسازی به مبلغ 11 میلیارد و 500 میلیون ریال،  250 متر موزاییک فرش و 45 متر طول جدول سنگی به مبلغ 300 میلیون ریال، 5 هزار متر مربع پیاده‌روسازی و کاشت فضای سبز به مبلغ 560 میلیون ریال، تعمیر و نصب تابلو های هدایت مسیر و رنگ ترافیکی و جدولی به مبلغ 700 میلیون ریال و جابجایی شبکه برق و تیر های موجود در مسیر به مبلغ یک میلیارد و 400 میلیون ریال را از دیگر هزینه‌های عمرانی این پروژه ذکر کرد.
معاون شهرسازی و امور زیربنایی شهرداری قم عنوان کرد: جمع کل هزینه عملیات عمرانی به مبلغ 30 میلیارد و 460 میلیون ریال و جمع کل غرامت پرداخت شده 200 میلیارد ریال و در مجموع کل هزینه عمرانی و تملک ادامه بلوار جمهوری در منطقه دو به مبلغ  230 میلیارد و 460 میلیون ریال بوده است.
 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
ترافیک نیمه‌سنگین در محورهای هراز، فیروزکوه و امام رضا (ع)

ترافیک نیمه‌سنگین در محورهای هراز، فیروزکوه و امام رضا (ع)

فرمانده پلیس راه ویژه شرق استان تهران از ترافیک نیمه‌سنگین در محورهای هراز، فیروزکوه و امام رضا (ع) خبر داد و گفت: گره ترافیکی در جاده‌ها وجود ندارد.
رشد 60 درصدی منابع بانک شهر طی 3 سال گذشته

رشد 60 درصدی منابع بانک شهر طی 3 سال گذشته

مدیرعامل بانک شهر از رشد 60 درصدی منابع این بانک طی 3 سال گذشته خبرداد.