کد خبر: ۳۸۹۳۷
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۶
معاون شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی:
معاون دفتر فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی گفت: امسال برای نخستین بار به‌ منظور مدیریت پیک مصرف بار، تغییر ساعات پیک مصرف برق در ادارات برای مدیریت بیشتر تولید، انتقال، توزیع و مصرف برق تابستانی انجام‌شده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، کاوه بهفر در گفت‌وگو با خبرنگاران در بجنورد اظهار داشت: به‌منظور مدیریت پیک‌بار مصرف ساعات پیک مصرف برای ادارات از ساعت 11 الی 15 حساب می‌شود که در این ساعات هزینه برق مصرفی 20 درصد افزایش دارد.

بهفر بابیان اینکه برای دیگر مصارف ازجمله مصارف خانگی، تجاری و غیره ساعات پیک مصرف همان ساعات 19 الی 23 خواهد بود، افزود: به دلیل اینکه ادارات ساعات بعدازظهر تعطیل هستند و بیشترین مصرف ادارات صبح است، امسال به‌منظور صرفه‌جویی و مصرف بهینه ساعات پیک مصرف ادارات به 11 الی 13 بعدازظهر تغییریافته است.

وی بابیان اینکه بیشترین مصرف در حوزه صنعتی و کشاورزی است، تصریح کرد: تمام حوزه‌ها ازجمله بخش صنعتی، کشاورزی و تجاری می‌توانند به‌منظور کمک به مدیریت مصرف و مصرف بهینه با عقد تفاهم‌نامه از بسته‌های تشویقی و طرح‌های کاهش مصرف استفاده کنند و درزمینهٔ مدیریت برق با این نهاد همکاری کنند.

معاون دفتر فروش و خدمات مشتریان شرکت توزیع برق استان اظهار داشت: بخش‌های مختلف صنایع و کشاورزی و تجاری با عقد تفاهم‌نامه و همکاری با این نهاد در مدیریت مصرف به‌ویژه در ساعات پیک مصرف می‌توانند تمام ساعات مابقی روز از برق به‌صورت رایگان استفاده کنند.

بهفر افزود: در حال حاضر مصرف برق طی خردادماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود 15 درصد افزایش داشته است.

وی خاطرنشان کرد: در ساعات و روزهای پیک مصرف، به‌ویژه در تابستان صرفاً اتکا به ظرفیت کامل نیروگاه‌ها نمی‌تواند کارساز باشد و قطعاً باید مدیریت پیک‌بار مصرف به‌ویژه در بخش توزیع و فوق توزیع را در اولویت قرار دهیم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
سهم مسکن در سبد هزینه ایرانی‌ها چقدر است؟

سهم مسکن در سبد هزینه ایرانی‌ها چقدر است؟

بررسی‌های بانک مرکزی نشان می‌دهد با وجود رکود شدید و نوسان بازار مسکن همچنان سهم هزینه تامین مسکن در سبد خانوارهای ایرانی بالا است چنانکه 47 درصد هزینه پایتخت نشینان یعنی معادل نیمی از درآمد آنها صرف تامین هزینه مسکن می‌شود.
تلاقی فصل ها در دره مدیترانه‌ای + تصاویر

تلاقی فصل ها در دره مدیترانه‌ای + تصاویر

یکی از مناطق خوش آب و هوای استان کرمان، دره دلفارد است که در فاصله 25 کیلومتری از جیرفت قرار دارد، منطقه ای که از آن به عنوان یکی از قطب های اکوتوریسم کرمان یاد می شود.