کد خبر: ۳۸۸۷۱
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۴
تکواندوکار کشورمان گفت: اگر توانایی خود را به نمایش بگذارم می‌توانم مدال خوشرنگ رقابت‌های جهانی تکواندو در وزن ۶۲- کیلوگرم را به نام ایران ثبت نمایم.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، کیمیا علیزاده، تکواندوکار وزن ۶۲- کیلوگرم کشورمان در بیست سومین دوره رقابت‌های جهانی تکواندو ۲۰۱۷ بعد از نزدیک به یک سال دوری از میدان مبارزه به دلیل آسیب دیدگی و انجام عمل جراحی روی شیاپ چانگ خواهد رفت. او که پیش از این در وزن ۵۷- کیلوگرم مبارزه می‌کرد برای اولین بار در این رویداد به مصاف رقبایش در وزن ۶۲- کیلوگرم خواهد رفت.

البته کیمیا در این مدت در اکثر اردوهای تمرینی حضور داشته اما به درخواست پزشکش اجازه نداشته مبارزه کند و تنها با تصویرسازی ذهنش را برای حضور در این رویداد آماده کرده است. اما به گفته خودش تمام این روزها را با امید به نتیجه تاریخی دیگر تحمل کرده است. او می‌گوید: "تمام انرژی خود را برای حضوری مقتدرانه در قهرمانی جهان جمع کرده‌ام.”

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ کیمیا در خصوص رقبای خود در وزن جدیدش (۶۲-کیلوگرم) می‌گوید: "حریفانم در این وزن را آنالیز کردم، نمایندگان ترکیه، اسپانیا، کانادا، کره‌جنوبی و آلمان از رقیبان خوب من به حساب می‌آیند که رنک اول تا ششم را به خود اختصاص داده‌اند. اصلا عناوین این تکواندوکاران برایم اهمیتی ندارد و این مهم است که کیمیا مقابل آنها قرار می‌گیرد.”

حریفان برتر کیمیای تکواندوی ایران در وزن جدیدش را بشناسید

او برنز رقابت‌های جهانی تکواندو ۲۰۱۵ را در کارنامه دارد؛ به گفته خودش در دوره قبل تنها به کسب مدال فکر می‎کرده اما این دوره رنگ مدال برای او اهمیت بالایی دارد. در همین راستا می‌گوید: "اگر توانایی خود را به نمایش بگذارم می‌توانم مدال خوشرنگ این رقابت‌ها در وزن ۶۲- کیلوگرم را به نام ایران ثبت نمایم.”

با توجه به اینکه کیمیا در تکواندو شناخته شده است، علاوه بر اینکه توقعات را از او بالا برده حالا حریفانش هم نسبت به او و سبک مبارزه‌اش شناخت پیدا کرده‌اند. کیمیا جایی از سختی مبارزه در رویداد جهانی تکواندو می‌گوید: "برگزاری رقابت‌های هر وزن طی دو روز صورت می‌گیرد، به نظرم این روند برگزاری باعث فشار روانی و خستگی می‌شود و شاید در نتیجه گیری تاثیرگذار باشد.”

دارنده نشان برنز المپیک ریو ۲۰۱۶ مجددا بعد از مسابقات جهانی باید کارهای درمانی خود را دنبال کند و از مردم خواسته تا برای او و هم‌تیمی‌هایش در این رویداد بزرگ جهانی دعا کنند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اتخاذ تمهیدات ترافیکی برای برگزاری راهپیمایی روز قدس

اتخاذ تمهیدات ترافیکی برای برگزاری راهپیمایی روز قدس

تمهیدات ترافیکی برای برگزاری هرچه بهتر راهپیمایی روز قدس از سوی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ تشریح شد.
خبر خوش برای خبرنگاران بدون طرح ترافیک

خبر خوش برای خبرنگاران بدون طرح ترافیک

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: بزودی سامانه‌ای برای ثبت نام ثبت نام از خبرنگاران برای دریافت کارت بلیت مترو اعلام خواهد شد.