کد خبر: ۳۸۸۴۵
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۱
عضو هیأت رئیسه اتاق ایران:
عضو هیأت رئیسه اتاق ایران گفت: وضعیت نامناسب شهرک‌های صنعتی از نظر سیما و منظر و رفت و روب عمومی باید سامان پیدا کرده و شکل بهتری به خود بگیرد.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، حسین پیرمؤذن در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان اردبیل اظهار کرد: در مقایسه با سایر شهرک‌های صنعتی در استان‌های کشور، وضعیت شهرک‌های صنعتی در استان اردبیل از لحاظ سیمای ظاهری، وضعیت رفت و روب و بهداشتی چندان شرایط مطلوبی نیست که انتظار می‌رود در این زمینه متولیان امر همتی مضاعف برای بهبود سیمای شهرک‌های صنعتی استان اردبیل به عنوان مراکز تولید و رونق اقتصادی داشته باشند.

وی با بیان اینکه به همت دولت تدبیر و امید در سال‌های اخیر با سعه صدر استاندار اردبیل، مسؤولان و همراهی بانک‌های عامل موانع و مشکلات در حال برطرف شدن است، تصریح کرد: در سال مزین به اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال همچنان انتظار این است تا بانک‌های عامل پای کار باشند و صاحبان تولید و سرمایه را با تزریق منابع ارزی و ریالی کمک کنند.

عضو هیأت رئیسه اتاق ایران گفت: ما برای خروج از رکود در بخش‌های مختلف تولید راهی جز حمایت از تولید داخلی با پرداخت تسهیلات ارزان قیمت و همچنین از بین بردن قوانین مزاحم نداریم که در این زمینه انتظار می‌رود در سال‌جاری استان اردبیل سردمدار حرکتی باشد تا یک تحول جدی و زیربنایی در این حوزه اتفاق بیفتد.

پیرمؤذن افزود: سخت‌گیری‌ها و مانع تراشی بانک‌های عامل هیچ دردی را دوا نمی‌کند بلکه ما به یقین شاهد بدتر شدن وضعیت تولید و اشتغال خواهیم بود که انتظار می‌رود در قالب ستاد تسهیل و رفع موانع تولید حرکت‌های حمایتی از این بخش با همراهی بانک‌ها، بیمه‌ها و مالیات به انجام برسد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان اردبیل بیان کرد: بانک‌های عامل باید در سال‌جاری تمام همت و تلاششان را انجام دهند تا با کمک واقعی به صاحبان تولید آنها را در توانمندسازی و پشتیبانی واقعی کمک کرده و سعی و تلاششان بر این باشد تا بدون در نظر گرفتن برخی از معوقات و یا استمهال آنها، زمینه بهره‌مندی صاحبان واحدهای تولیدی را از تسهیلات جدید فراهم کرده و سعی و تلاششان بر کاهش موانع باشد.

وی ضرورت حمایت از واحدهای تولیدی مستقر در مناطق محروم و روستایی را یادآور شد و اضافه کرد: در این زمینه آنچه که مهم و اساسی به نظر می‌رسد تلاش همه دستگاه‌ها در حمایت از صاحبان تولید است تا در این مناطق روی پای خود ایستاده و بتوانند به تولید خود ادامه دهند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
کشف ۱۶۰ میلیون دلار ارز غیرمجاز

کشف ۱۶۰ میلیون دلار ارز غیرمجاز

جانشین نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به اقدامات پلیس برای مقابله با قاچاق کالا و ارز اشاره و کشف ۱۶۰ میلیون دلار قاچاق و پلمپ ۵۰ واحد را از اقدامات بیان کرد.
اصلاح نظام بودجه ریزی شهرداری ها از کجا آغاز می‌شود؟

اصلاح نظام بودجه ریزی شهرداری ها از کجا آغاز می‌شود؟

یک کارشناس بودجه گفت: برای اصلاح نظام بودجه‌بندی لازم است در بالاترین سطح تصمیم گیری شهرداری، اشتراک نظری در خصوص کارآمدکردن نظام برنامه‌ای و بودجه‌ای به وجود آید که البته به معنی شفاف‌کردن فرآیندهای تخصیص منابع، رعایت اکید انضباط مالی و ... است.