کد خبر: ۳۸۸۴۵
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۱
عضو هیأت رئیسه اتاق ایران:
عضو هیأت رئیسه اتاق ایران گفت: وضعیت نامناسب شهرک‌های صنعتی از نظر سیما و منظر و رفت و روب عمومی باید سامان پیدا کرده و شکل بهتری به خود بگیرد.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، حسین پیرمؤذن در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان اردبیل اظهار کرد: در مقایسه با سایر شهرک‌های صنعتی در استان‌های کشور، وضعیت شهرک‌های صنعتی در استان اردبیل از لحاظ سیمای ظاهری، وضعیت رفت و روب و بهداشتی چندان شرایط مطلوبی نیست که انتظار می‌رود در این زمینه متولیان امر همتی مضاعف برای بهبود سیمای شهرک‌های صنعتی استان اردبیل به عنوان مراکز تولید و رونق اقتصادی داشته باشند.

وی با بیان اینکه به همت دولت تدبیر و امید در سال‌های اخیر با سعه صدر استاندار اردبیل، مسؤولان و همراهی بانک‌های عامل موانع و مشکلات در حال برطرف شدن است، تصریح کرد: در سال مزین به اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال همچنان انتظار این است تا بانک‌های عامل پای کار باشند و صاحبان تولید و سرمایه را با تزریق منابع ارزی و ریالی کمک کنند.

عضو هیأت رئیسه اتاق ایران گفت: ما برای خروج از رکود در بخش‌های مختلف تولید راهی جز حمایت از تولید داخلی با پرداخت تسهیلات ارزان قیمت و همچنین از بین بردن قوانین مزاحم نداریم که در این زمینه انتظار می‌رود در سال‌جاری استان اردبیل سردمدار حرکتی باشد تا یک تحول جدی و زیربنایی در این حوزه اتفاق بیفتد.

پیرمؤذن افزود: سخت‌گیری‌ها و مانع تراشی بانک‌های عامل هیچ دردی را دوا نمی‌کند بلکه ما به یقین شاهد بدتر شدن وضعیت تولید و اشتغال خواهیم بود که انتظار می‌رود در قالب ستاد تسهیل و رفع موانع تولید حرکت‌های حمایتی از این بخش با همراهی بانک‌ها، بیمه‌ها و مالیات به انجام برسد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان اردبیل بیان کرد: بانک‌های عامل باید در سال‌جاری تمام همت و تلاششان را انجام دهند تا با کمک واقعی به صاحبان تولید آنها را در توانمندسازی و پشتیبانی واقعی کمک کرده و سعی و تلاششان بر این باشد تا بدون در نظر گرفتن برخی از معوقات و یا استمهال آنها، زمینه بهره‌مندی صاحبان واحدهای تولیدی را از تسهیلات جدید فراهم کرده و سعی و تلاششان بر کاهش موانع باشد.

وی ضرورت حمایت از واحدهای تولیدی مستقر در مناطق محروم و روستایی را یادآور شد و اضافه کرد: در این زمینه آنچه که مهم و اساسی به نظر می‌رسد تلاش همه دستگاه‌ها در حمایت از صاحبان تولید است تا در این مناطق روی پای خود ایستاده و بتوانند به تولید خود ادامه دهند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
جایگزینی 3 هزار اتوبوس فرسوده پایتخت تا دوسال آینده

جایگزینی 3 هزار اتوبوس فرسوده پایتخت تا دوسال آینده

از میان 6 هزار و 268 اتوبوس پایتخت که روزانه وظیفه 5 میلیون سفر را به عهده دارند بیش از سه هزار دستگاه، عمر بیش از 8 سال دارند، که ب تا دوسال آینده از چرخه خارج خواهند شد.
شیلاندر، ماسوله متروکه زنجان + تصاویر

شیلاندر، ماسوله متروکه زنجان + تصاویر

روستایی به مانند ماسوله گیلان اما در شمال غربی زنجان، روستایی پلکانی در میان کوهها و طبیعتی سبز و آبشارهایی که روان است، روستایی به نام شیلاندر.