کد خبر: ۳۸۸۴۴
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۸
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت اردبیل خبر داد
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: به زودی و با نهایی شدن مراحل پرداخت تسهیلات به صاحبان واحدهای تولیدی، این روند از طریق ثبت‌نام در سامانه و نظر مساعد بانک‌ها آغاز می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سید حامد عاملی در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان اردبیل اظهار کرد: ما مقدمات کار را تدارک دیدیم تا به زودی و با همکاری دستگاه‌ها و نهادهای مختلف و با همت بانک‌های عامل پرداخت تسهیلات رونق تولید و حمایت از اشتغال آغاز شود.

وی از صاحبان واحدهای تولیدی و صنعتی خواست تا برای بهره‌مندی از این تسهیلات با مراجعه به سامانه بهین‌یاب اقدام به ثبت‌نام کرده تا بعد از سپری شدن مراحل مختلف و با احراز شرایط امکان پرداخت این تسهیلات برای آنها فراهم آید.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با بیان اینکه همچنان برخی از واحدهای تولیدی استان از مشکلات بیمه‌ای، مالیاتی و معوقات بانکی رنج می‌برند، گفت: ‌برای حل این مشکلات وزارت صنعت، معدن و تجارت تدابیر خاصی را در نظر گرفته که امیدواریم با رفع قوانین مزاحم و سختگیری‌های سابق زمینه پرداخت تسهیلات به بهترین شرایط فراهم آید.

عاملی به شرایط برخی از واحدهای تولیدی و صنعتی در استان و نیاز جدی آنها به سرمایه در گردش برای افزایش تولید و سودآوری اشاره کرد و افزود: در این زمینه رایزنی‌هایی را انجام می‌دهیم تا در حد وسع و توان بتوانیم با همکاری مدیران بانک‌های عامل بیشتر و بهتر در خدمت صاحبان تولید و صنعت باشیم.

وی با بیان اینکه در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال باید به سمت توانمندسازی واحدهای فعال در این حوزه برویم تا به اشکال مختلف از رکود و برخی از تنگناها عبور کرده و بستر رونق تولید و جذب سرمایه‌گذاری‌ها فراهم آید، بیان کرد: در این زمینه باید با احساس مسؤولیت بیشتر سعی کنیم تا موانع پیش روی تولید و در نهایت تجارت و صادرات را از پیش روی فعالان این عرصه برداریم.

عاملی به تصمیم‌گیری‌های خوب ستاد با عنایت ویژه استاندار اردبیل برای حل مشکلات صاحبان واحدهای تولیدی اشاره کرد و ادامه داد: ما در هر جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید تلاش می‌کنیم تا با دعوت از صاحبان واحدهای تولیدی مشکل‌دار با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها مشکلات و موانع آنها را برطرف کنیم که در جلسه امروز نیز با دعوت از تعدادی از این فعالان سعی کردیم تا مشکلات و موانع آنها در حوزه‌های مختلف برطرف و تصمیم‌گیری‌های عملیاتی و اجرایی گرفته شود.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
سهم مسکن در سبد هزینه ایرانی‌ها چقدر است؟

سهم مسکن در سبد هزینه ایرانی‌ها چقدر است؟

بررسی‌های بانک مرکزی نشان می‌دهد با وجود رکود شدید و نوسان بازار مسکن همچنان سهم هزینه تامین مسکن در سبد خانوارهای ایرانی بالا است چنانکه 47 درصد هزینه پایتخت نشینان یعنی معادل نیمی از درآمد آنها صرف تامین هزینه مسکن می‌شود.
تلاقی فصل ها در دره مدیترانه‌ای + تصاویر

تلاقی فصل ها در دره مدیترانه‌ای + تصاویر

یکی از مناطق خوش آب و هوای استان کرمان، دره دلفارد است که در فاصله 25 کیلومتری از جیرفت قرار دارد، منطقه ای که از آن به عنوان یکی از قطب های اکوتوریسم کرمان یاد می شود.