کد خبر: ۳۸۸۳۰
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۳:۳۳
مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری قم خبر داد
مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری قم گفت: گزارشات واصله در خصوص کاهش آمار جرم و جرائم در بوستان‌ها و ارتقاء ضریب ایمنی و امنیت و افزایش میزان رضایتمندی شهروندان و اقبال عمومی در استفاده از بوستان‌ها از موفقیت نسبی طرح انتظام‌بخشی به بوستان‌ها حکایت دارد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی شهر فردا، احمدرضا شفیعی در خصوص سیاست‌ها و برنامه‌های اجرایی شهرداری در سال 96 اظهار کرد: اداره کل پیشگیری و رفع تخلفات شهرداری قم بنا به وظایف ذاتی و اهداف عالیه مدیریت شهری در راستای کاهش حداکثری تخلفات شهری و برقراری نظم و انضباط در شهر، فعالیت‌های ویژه‌ای را در دستور کار خود قرار داده است.
وی با اشاره به تعاملات ارزنده‌ دستگاه‌های قضایی و انتظامی استان برای جلوگیری از تخلفات شهری در قم، بیان کرد: در این زمینه باید از همکاری‌های ارزشمندی که دادستان قم در راستای رفاه حال شهروندان و زائرین با شهرداری در اجرای قانون داشتند تقدیر داشته باشیم که این همکاری بستر لازم برای کاهش تخلفات شهر در شهر قم را فراهم کرده است.
شفیعی طرح ساماندهی و برخورد با متخلفین شهری و عاملین ایجاد سد معبر، طرح ضربتی در راستای کاهش آسیب‌های احتمالی و جمع آوری متکدیان و کار‌تن خواب‌ها، طرح سازماندهی عوامل اجرایی مناطق با توجه به نیاز سنجی صورت گرفته در زمینه‌های تخلفات شهری چون سد معبر، پلیس ساختمان و اکیپ‌های معضلات اجتماعی را از جمله اقدامات این مرکز در راستای کاهش تخلفات شهری در قم عنوان کرد.
وی با اشاره به ارتقاء سطح علمی و دانش تخصصی عوامل اجرایی و برگزاری دوره‌های آموزشی با محوریت اخلاق اسلامی و قانون شهری برای آنها، گفت: بحمدالله طبق بررسی‌های صورت گرفته و مطابق شاخصه‌های آماری در کلیه مباحث تخلفاتی در مقایسه با سنوات گذشته با کلان‌شهرهای دیگر کشور توفیفات ارزنده‌ای را در راستای سلامت رفاه عمومی کسب کرده‌ایم.
مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری قم همچنین در خصوص طرح انتظام بخشی بوستان‌های شهر، گفت: طرح انتظام بخشی به بوستان‌ها با استفاده از پتانسیل و توان اجرایی موسسات انتظامی توانمند بومی در این عرصه در دو فاز و در ۲۲ بوستان بزرگ شهری از اواخر سال 95 آغاز شده است.
شفیعی با بیان اینکه این طرح تا پایان سال به صورت سازماندهی شده و با توجه به نیاز فصلی در بوستان‌ها مورد استفاده قرار خواهد گرفت، گفت: گزارشات واصله از روسای کلانتری‌های سطح شهر در خصوص کاهش آمار جرم و جرائم در بوستان‌ها و ارتقاء ضریب ایمنی و امنیت در بوستان‌ها و افزایش میزان رضایتمندی شهروندان و اقبال عمومی در استفاده از بوستان‌ها حتی در ایام ماه مبارک رمضان از موفقیت نسبی طرح حکایت دارد.
وی افزود: از کلیه شهروندان و زائرین تقاضامندیم با مشارکت فعال و مسئولانه در این طرح‌ها در راستای اجرای هرچه بهتر آن و به منظور رفع تخلفات شهری و کاهش آسیب‌های اجتماعی ما را در ساخت شهری سالم و با نشاط یاری کنند.
مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری قم با تاکید بر اینکه کسب نظر و پیشنهاد شهروندان می‌تواند بسترهای لازم را برای کاهش تخلفات شهری و تامین نظم و انضباط و همچنین آرامش عمومی فراهم کند، تصریح کرد: امیدواریم که شهروندان همچون گذشته یار مجموعه مدیریت شهری بوده و نظرات و پیشنهادات خود را در عرصه مدیریت شهری در تمام ساعات شبانه روزی با سامانه 137 شهرداری مطرح کنند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها

"تهران، شهر دوستدار کودک" از رویا تا واقعیت!

سخنگوی شورای شهر تهران گفت: از سال 86 شهرداری تهران برای اجرای برنامه شهر دوستدار پایتخت اعلام آمادگی کرده و اکنون با تشکیل کمیته شهر دوستدار کودک و اختصاص چند ردیف بودجه تلاش می شود ضمن اضافه کردن رنگها ،ایمن سازی شهر و زمینه مداخله کودکان در امور شهر صورت گیرد.
گرانی در کمین کوچک متراژهای بازار مسکن

گرانی در کمین کوچک متراژهای بازار مسکن

کارشناس بازار مسکن گفت: با توجه به کاهش عرضه، امکان رشد قیمتی مسکن بین 5 تا 8 درصد در کوچک متراژها بیشتر از تورم موجود در سال جاری وجود دارد.