کد خبر: ۳۸۸۳۰
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۳:۳۳
مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری قم خبر داد
مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری قم گفت: گزارشات واصله در خصوص کاهش آمار جرم و جرائم در بوستان‌ها و ارتقاء ضریب ایمنی و امنیت و افزایش میزان رضایتمندی شهروندان و اقبال عمومی در استفاده از بوستان‌ها از موفقیت نسبی طرح انتظام‌بخشی به بوستان‌ها حکایت دارد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی شهر فردا، احمدرضا شفیعی در خصوص سیاست‌ها و برنامه‌های اجرایی شهرداری در سال 96 اظهار کرد: اداره کل پیشگیری و رفع تخلفات شهرداری قم بنا به وظایف ذاتی و اهداف عالیه مدیریت شهری در راستای کاهش حداکثری تخلفات شهری و برقراری نظم و انضباط در شهر، فعالیت‌های ویژه‌ای را در دستور کار خود قرار داده است.
وی با اشاره به تعاملات ارزنده‌ دستگاه‌های قضایی و انتظامی استان برای جلوگیری از تخلفات شهری در قم، بیان کرد: در این زمینه باید از همکاری‌های ارزشمندی که دادستان قم در راستای رفاه حال شهروندان و زائرین با شهرداری در اجرای قانون داشتند تقدیر داشته باشیم که این همکاری بستر لازم برای کاهش تخلفات شهر در شهر قم را فراهم کرده است.
شفیعی طرح ساماندهی و برخورد با متخلفین شهری و عاملین ایجاد سد معبر، طرح ضربتی در راستای کاهش آسیب‌های احتمالی و جمع آوری متکدیان و کار‌تن خواب‌ها، طرح سازماندهی عوامل اجرایی مناطق با توجه به نیاز سنجی صورت گرفته در زمینه‌های تخلفات شهری چون سد معبر، پلیس ساختمان و اکیپ‌های معضلات اجتماعی را از جمله اقدامات این مرکز در راستای کاهش تخلفات شهری در قم عنوان کرد.
وی با اشاره به ارتقاء سطح علمی و دانش تخصصی عوامل اجرایی و برگزاری دوره‌های آموزشی با محوریت اخلاق اسلامی و قانون شهری برای آنها، گفت: بحمدالله طبق بررسی‌های صورت گرفته و مطابق شاخصه‌های آماری در کلیه مباحث تخلفاتی در مقایسه با سنوات گذشته با کلان‌شهرهای دیگر کشور توفیفات ارزنده‌ای را در راستای سلامت رفاه عمومی کسب کرده‌ایم.
مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری قم همچنین در خصوص طرح انتظام بخشی بوستان‌های شهر، گفت: طرح انتظام بخشی به بوستان‌ها با استفاده از پتانسیل و توان اجرایی موسسات انتظامی توانمند بومی در این عرصه در دو فاز و در ۲۲ بوستان بزرگ شهری از اواخر سال 95 آغاز شده است.
شفیعی با بیان اینکه این طرح تا پایان سال به صورت سازماندهی شده و با توجه به نیاز فصلی در بوستان‌ها مورد استفاده قرار خواهد گرفت، گفت: گزارشات واصله از روسای کلانتری‌های سطح شهر در خصوص کاهش آمار جرم و جرائم در بوستان‌ها و ارتقاء ضریب ایمنی و امنیت در بوستان‌ها و افزایش میزان رضایتمندی شهروندان و اقبال عمومی در استفاده از بوستان‌ها حتی در ایام ماه مبارک رمضان از موفقیت نسبی طرح حکایت دارد.
وی افزود: از کلیه شهروندان و زائرین تقاضامندیم با مشارکت فعال و مسئولانه در این طرح‌ها در راستای اجرای هرچه بهتر آن و به منظور رفع تخلفات شهری و کاهش آسیب‌های اجتماعی ما را در ساخت شهری سالم و با نشاط یاری کنند.
مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری قم با تاکید بر اینکه کسب نظر و پیشنهاد شهروندان می‌تواند بسترهای لازم را برای کاهش تخلفات شهری و تامین نظم و انضباط و همچنین آرامش عمومی فراهم کند، تصریح کرد: امیدواریم که شهروندان همچون گذشته یار مجموعه مدیریت شهری بوده و نظرات و پیشنهادات خود را در عرصه مدیریت شهری در تمام ساعات شبانه روزی با سامانه 137 شهرداری مطرح کنند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
چرا قیمت دلار در آستانه شب عید دوباره طغیان کرد؟

چرا قیمت دلار در آستانه شب عید دوباره طغیان کرد؟

در حالی افزایش قیمت دلار دوباره آغاز شد که علت صعود قیمت به اعتقاد کارشناسان بازار ارز کم شدن عرضه و عدم ورود بانک مرکزی اعلام شده است.
شرط مجلس برای حذف یارانه بگیران بهبود فضای کسب وکار بود

شرط مجلس برای حذف یارانه بگیران بهبود فضای کسب وکار بود

نماینده سه دوره مجلس گفت: نمایندگان مجلس امیدوارند با کوچک شدن جامعه یارانه بگیر ،سرمایه گذاری در فضای کسب و کار با نظارت مجلس افزایش یابد.