کد خبر: ۳۸۸۲۴
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۵
مدیر عامل یک شرکت فناور گفت: لیزرهای دیودی با هدف صرفه جویی ارزی طراحی شده است. طراحی لیزر‌های دیودی با حمایت ستاد لیزر
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، به نقل از باشگاه خبرنگاران،امین گل محمدی مدیر عامل یک شرکت فناور اظهار کرد: لیزر نقشی اساسی و مهم در زندگی‌های امروزه دارد وتجهیز لیزر دیودی ۱۰ وات با استفاده از یک باندل فیبر نوری ۱۹ تایی و به روش کوپل مستقیم انجام گرفته است.
 
 وی عنوان کرد: دیود لیزر با استفاده از TEC و فن مناسب دارای سنسور و سامانه کنترلی دما، خنک سازی می‌شود. همچنین این محصول با استفاده از یک منبع تغذیه جریان، توان خروجی پایداری را ایجاد می‌کند.
 
گل محمدی عنوان کرد: لیزرهای دیودی به توانایی خروجی بالاتر، ابعاد کوچکتر، کارایی بالاتر، اعتماد پذیری بیشتر و از همه این‌ها مهمتر به پوشش طول موجی پهن‌تر از میانه تا طول موج‌های کوچکتر در ناحیه رنگ آبی طیف الکترومغناطیس، دست یافته‌اند.
 
وی تاکید کرد: خروجی لیزر دیودی به دلیل ساختار چند لایه‌ای و فشرده آن، در یک جهت واگرا شده و مقطع آن روی پرده نقش یک بیضی را نمایان می‌سازد و در جهت قطر کوچک بیضی تا حد زیادی قطبیده است.
 
گل محمدی یاد آور شد: برای دیودهای تا توان ۵ وات  می‌توان از روشی ساده‌تر در تزویج بهره برد به این صورت که از دو لنز استوانه ایی جهت حذف واگرای نور دیود لیزر استفاده کرد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مانیتور لرزه‌ای دو سوی پایتخت

مانیتور لرزه‌ای دو سوی پایتخت

یک زلزله‌شناس با بررسی زمین‌لرزه‌های ۱۰ سال اخیر اطراف تهران اعلام کرد: مانیتورینگ خردلرزه‌ها در دو سمت شرق و غرب پایتخت می‌تواند اطلاعات موثر -پیش‌نشانگر‌- درباره رفتار گسل‌های اصلی ارائه کند.
قبرستان دارالسلام در شیراز / تصاویر

قبرستان دارالسلام در شیراز / تصاویر

این مکان یکی از کهن‌ترین گورستان‌های تاریخی ایران است و مدفن تعدادی از عرفا، فضلا و اندیشمندان ادوار تاریخی کشور از قرون اولیه اسلام تا عصر حاضر را در خود جا داده است.