کد خبر: ۳۸۸۲۴
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۵
مدیر عامل یک شرکت فناور گفت: لیزرهای دیودی با هدف صرفه جویی ارزی طراحی شده است. طراحی لیزر‌های دیودی با حمایت ستاد لیزر
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، به نقل از باشگاه خبرنگاران،امین گل محمدی مدیر عامل یک شرکت فناور اظهار کرد: لیزر نقشی اساسی و مهم در زندگی‌های امروزه دارد وتجهیز لیزر دیودی ۱۰ وات با استفاده از یک باندل فیبر نوری ۱۹ تایی و به روش کوپل مستقیم انجام گرفته است.
 
 وی عنوان کرد: دیود لیزر با استفاده از TEC و فن مناسب دارای سنسور و سامانه کنترلی دما، خنک سازی می‌شود. همچنین این محصول با استفاده از یک منبع تغذیه جریان، توان خروجی پایداری را ایجاد می‌کند.
 
گل محمدی عنوان کرد: لیزرهای دیودی به توانایی خروجی بالاتر، ابعاد کوچکتر، کارایی بالاتر، اعتماد پذیری بیشتر و از همه این‌ها مهمتر به پوشش طول موجی پهن‌تر از میانه تا طول موج‌های کوچکتر در ناحیه رنگ آبی طیف الکترومغناطیس، دست یافته‌اند.
 
وی تاکید کرد: خروجی لیزر دیودی به دلیل ساختار چند لایه‌ای و فشرده آن، در یک جهت واگرا شده و مقطع آن روی پرده نقش یک بیضی را نمایان می‌سازد و در جهت قطر کوچک بیضی تا حد زیادی قطبیده است.
 
گل محمدی یاد آور شد: برای دیودهای تا توان ۵ وات  می‌توان از روشی ساده‌تر در تزویج بهره برد به این صورت که از دو لنز استوانه ایی جهت حذف واگرای نور دیود لیزر استفاده کرد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
زندگی در «کابین‌های قوطی کبریتی» در هنگ کنگ + عکس

زندگی در «کابین‌های قوطی کبریتی» در هنگ کنگ + عکس

شرایط زندگی خسته کننده در آپارتمان‌های زیرزمینی هنگ‌ کنگ و زندگی افراد ساکن در این کابین‌های بسیار کوچک توسط یک عکاس به نام "بنی لام" ثبت شده است.
ورود 1000 دستگاه اتوبوس به ناوگان اتوبوسرانی كلانشهرها با حمایت بانک شهر

ورود 1000 دستگاه اتوبوس به ناوگان اتوبوسرانی كلانشهرها با حمایت بانک شهر

تفاهم‌نامه همكاري براي انتقال فناوري توليد مشترك، مونتاژ و ساخت 1000 دستگاه اتوبوس درون شهري 12 و 18 متري با حضور وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح و مدير عامل بانك شهر به امضا رسيد.