کد خبر: ۳۸۸۲۴
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۵
مدیر عامل یک شرکت فناور گفت: لیزرهای دیودی با هدف صرفه جویی ارزی طراحی شده است. طراحی لیزر‌های دیودی با حمایت ستاد لیزر
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، به نقل از باشگاه خبرنگاران،امین گل محمدی مدیر عامل یک شرکت فناور اظهار کرد: لیزر نقشی اساسی و مهم در زندگی‌های امروزه دارد وتجهیز لیزر دیودی ۱۰ وات با استفاده از یک باندل فیبر نوری ۱۹ تایی و به روش کوپل مستقیم انجام گرفته است.
 
 وی عنوان کرد: دیود لیزر با استفاده از TEC و فن مناسب دارای سنسور و سامانه کنترلی دما، خنک سازی می‌شود. همچنین این محصول با استفاده از یک منبع تغذیه جریان، توان خروجی پایداری را ایجاد می‌کند.
 
گل محمدی عنوان کرد: لیزرهای دیودی به توانایی خروجی بالاتر، ابعاد کوچکتر، کارایی بالاتر، اعتماد پذیری بیشتر و از همه این‌ها مهمتر به پوشش طول موجی پهن‌تر از میانه تا طول موج‌های کوچکتر در ناحیه رنگ آبی طیف الکترومغناطیس، دست یافته‌اند.
 
وی تاکید کرد: خروجی لیزر دیودی به دلیل ساختار چند لایه‌ای و فشرده آن، در یک جهت واگرا شده و مقطع آن روی پرده نقش یک بیضی را نمایان می‌سازد و در جهت قطر کوچک بیضی تا حد زیادی قطبیده است.
 
گل محمدی یاد آور شد: برای دیودهای تا توان ۵ وات  می‌توان از روشی ساده‌تر در تزویج بهره برد به این صورت که از دو لنز استوانه ایی جهت حذف واگرای نور دیود لیزر استفاده کرد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
انتصاب رئیس، دبیر و اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام

انتصاب رئیس، دبیر و اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در حکمی رئیس، دبیر و اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام را برای یک دوره پنج‌ساله منصوب کردند.
هشدار نسبت به دلالی‌های هنگفت در بخش درمان/ دلالی بیمار از جنوب آسیا

هشدار نسبت به دلالی‌های هنگفت در بخش درمان/ دلالی بیمار از جنوب آسیا

نماینده ارومیه در مجلس نهم گفت: سیکل معیوب انعقاد قرارداد چه در قالب جذب پزشک و چه مراکز خدمات درمانی که تنها از فیلتر دلالی میسر بود، اکنون با معرفی بیماران از سایر کشورها به مراکز درمانی خاص و بعضا فاقد تخصص کامل شده و می‌تواند اعتبار پزشکی ایران را در دنیا خدشه‌دار کند.