کد خبر: ۳۸۸۲۴
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۵
مدیر عامل یک شرکت فناور گفت: لیزرهای دیودی با هدف صرفه جویی ارزی طراحی شده است. طراحی لیزر‌های دیودی با حمایت ستاد لیزر
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، به نقل از باشگاه خبرنگاران،امین گل محمدی مدیر عامل یک شرکت فناور اظهار کرد: لیزر نقشی اساسی و مهم در زندگی‌های امروزه دارد وتجهیز لیزر دیودی ۱۰ وات با استفاده از یک باندل فیبر نوری ۱۹ تایی و به روش کوپل مستقیم انجام گرفته است.
 
 وی عنوان کرد: دیود لیزر با استفاده از TEC و فن مناسب دارای سنسور و سامانه کنترلی دما، خنک سازی می‌شود. همچنین این محصول با استفاده از یک منبع تغذیه جریان، توان خروجی پایداری را ایجاد می‌کند.
 
گل محمدی عنوان کرد: لیزرهای دیودی به توانایی خروجی بالاتر، ابعاد کوچکتر، کارایی بالاتر، اعتماد پذیری بیشتر و از همه این‌ها مهمتر به پوشش طول موجی پهن‌تر از میانه تا طول موج‌های کوچکتر در ناحیه رنگ آبی طیف الکترومغناطیس، دست یافته‌اند.
 
وی تاکید کرد: خروجی لیزر دیودی به دلیل ساختار چند لایه‌ای و فشرده آن، در یک جهت واگرا شده و مقطع آن روی پرده نقش یک بیضی را نمایان می‌سازد و در جهت قطر کوچک بیضی تا حد زیادی قطبیده است.
 
گل محمدی یاد آور شد: برای دیودهای تا توان ۵ وات  می‌توان از روشی ساده‌تر در تزویج بهره برد به این صورت که از دو لنز استوانه ایی جهت حذف واگرای نور دیود لیزر استفاده کرد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
گرانی در کمین کوچک متراژهای بازار مسکن

گرانی در کمین کوچک متراژهای بازار مسکن

کارشناس بازار مسکن گفت: با توجه به کاهش عرضه، امکان رشد قیمتی مسکن بین 5 تا 8 درصد در کوچک متراژها بیشتر از تورم موجود در سال جاری وجود دارد.
توصیه‌های ایمنی به شهروندان در صورت بروز سیلاب

توصیه‌های ایمنی به شهروندان در صورت بروز سیلاب

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران با اشاره به بارش باران اظهار داشت: شهروندان در هنگام بارندگی و جاری شدن سیلاب نکات ایمنی را برای امنیت هر چه بیشتر خود و خانواده در نظر بگیرند.