کد خبر: ۳۸۸۱۳
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۱:۳۸
گزارش
وعده بازگشایی مرز خسروی برای زوار اربعین سال جاری در حالی است که سالهای گذشته نیز با قاطعیت از آغاز تردد زوار سخن به میان آمده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، یکی از مسائلی که معمولا خبرنگاران و رسانه ها را برای انتشار اخبار مختلف و نقل قولهای گوناگون مسئولین دچار تردید می کند، وعده هایی است که با اهدافی غیر از خود اقدام مورد نظر داده می شود.

به عنوان مثال استانداری کرمانشاه ماه ها قبل از انتخابات ریاست جمهوری وعده افتتاح راه آهن کرمانشاه در پایان سال ۹۵، فرودین ماه و سپس خرداد ماه را با قاطعیت اعلام می کند اما بعد از انتخابات عملا به آینده ای نا معلوم سپرده می‌شود.

پروژه ایران خودرو کرمانشاه نیز که قرار بود قبل از انتخابات با حضور رئیس جمهور به بهره برداری برسد دیگر سخنی از آن به میان نمی آید.

آنچکه قابل توجه است این پروژه ها بالاخره دیر یا زود به بهره برداری می رسند اما در این میان می توان گفت تکرار مکرر وعده ها در حالی که تقریبا مشخص است که این قول ها عملیاتی نمی شوند برای تحقق اهداف عمدتا سیاسی است.

عبور زوار اربعین از مرز خسروی وعده ابزاری یا واقعیت؟

یکی از اتفاقاتی که در چند سال اخیر انجام آن به صورت مکرر به تعویق افتاده است بازگشایی مرز خسروی برای تردد زائران اربعین حسینی است.

تقریبا قبل از اربعین هر سال با قطعیت از بازگشایی مرز سخن گفته می شود اما در روزهای مانده به آغاز تردد زوار از لغو آن سخن به میان می آید.

سال گذشته قبل از آغاز راهپیمایی بزرگ اربعین علاوه بر باز گشایی مرز خسروی، تردد زوار از مرز سومار نیز به صورت قطعی وعده داده شد اما در روزهای باقی مانده به حرکت زوار همه چیز لغو شد.

در آنروزها استاندار کرمانشاه از هماهنگی لازم با طرف عراقی برای تردد زوار سخن گفت اما استاندار دیالی عراق پس از سفر به کرمانشاه از این هماهنگی اظهار بی اطلاعی کرد و تردد زوار از سومار را غیر ممکن دانست.

در روزهای اخیر نیز که سخن های متعددی از تغییرات احتمالی در مدیریت استان کرمانشاه به گوش می رسد بازار وعده ها از جمله آغاز تردد زوار از مرز خسروی داغ شده است. تردد زوار از مروز خسروی حتمی است

استاندار کرمانشاه در جلسه کارگروه توسعه صادرات کرمانشاه که ظهر امروز بدون حضور خبرنگاران برگزار شد گفت: در جلسه ستاد اربعین با حضور مسئولان کشوری تردد زوار از مرز خسروی برای اربعین امسال قطعی شده است.

فرماندار شهرستان قصرشیرین نیز با اشاره به آمادگی همه جانبه برای تردد زوار از خسروی گفت: تمهیداتی از قبیل احداث پارکینک و بهینه سازی برخی جاده های منتهی به مرز در دستور کار است.

فرامرز اکبری گفت: مرز خسروی امادگی استقبال از ۵۰۰ هزار زائر را دارد.

 مرز خسروی از امکانات زیرساختی مناسبی از قبیل تجهیزات امنیتی، هتل و اماکن اقامتی برخوردار است و نزدیک ترین مرز به کربلای معلی نسبت به سایر نقاط ایران است.

با تحقق وعده بازگشایی خسروی بسیاری از سرمایه گذاری هایی که قبل از انسداد مرز در این منطقه انجام شده است دوباره به گردش می افتد و علاوه بر ایجاد فضای معنوی، تاثیر قابل توجهی در گردش اقتصادی مرزنشینان دارد.

مرز خسروی از سال ۹۰ و بعد از یک اتفاق تروریستی در کشور عراق مسدود است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
راهبرد توسعه شهری برای نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده

راهبرد توسعه شهری برای نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده

زیست‌پذیری فزاینده مناطق شهری، روشی برای جلوگیری از آلودگی و حفاظت از منابع طبیعی در مناطق شهری و پیرامون آنها است که ارتباط مستقیم با بافت فرسوده شهری دارد و برای ارتقاء سطح کیفی زیست پذیری از نظر اقتصادی ،اجتماعی و محیط زیست تجدید نظر در آن صورت گیرد.
تاکسی‌های گردشگری در راه تهران/ استقرار پلیس گردشگری در سطح پایتخت در دست اقدام

تاکسی‌های گردشگری در راه تهران/ استقرار پلیس گردشگری در سطح پایتخت در دست اقدام

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران با اشاره به برگزاری 50 تور گردشگری در شهر تهران در ایام نوروز گفت: در مجموع هزار و 215 تن از تورهای گردشگری نوروز 97 تهران استفاده کردند.