کد خبر: ۳۸۷۸۰
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۹
معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی عنوان کرد
معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: تبریز 2018، نقطه آغاز تبدیل استان به قطب مهم فرهنگی و گردشگری کشور است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سعید شبستری خیابانی در جلسه هماهنگی تبریز 2018 با تاکید بر لزوم تلاش تمامی دستگاه‌های اجرایی و مردم برای جذب هرچه حداکثر توریست خارجی و گردشگر داخلی به استان گفت: تبریز 2018، نقطه آغاز تبدیل استان به یکی از مهم‌ترین قطب‌های گردشگری کشور محسوب می‌شود.

 وی با بیان اینکه همه باید برای میزبانی بسیار خوب از گردشگران کشورهای اسلامی در سال 2018 آماده باشیم گفت: حضور هرچه بیشتر گردشگران خارجی در استان، مزایای مهمی همچون شکوفایی و رونق اقتصادی را به دنبال خواهد داشت. 

وی بیان کرد: متاسفانه بسیاری از بدیهی‌ترین اقدامات لازم برای میزبانی از گردشگران در سال 2018 همچون ایجاد و تقویت زیرساخت‌های مناسب حمل‌ونقل، آموزش رفتار مناسب به برخی اقشار جامعه با هدف برخورد مناسب با گردشگران، ساماندهی سرویس‌های بهداشتی و ... انجام نشده و دستگاه‌های دخیل در این امر باید نسبت به تحقق اهداف استان و کشور در سال 2018، بیش از تلاش کنند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار عنوان کرد: میزان تبلیغات برای رویداد عظیم فرهنگی تبریز 2018 باید افزایش یابد. تا کنون فقط به تبلیغات داخلی با نصب بنر در سطح شهرها اکتفا شده است که این اقدام، کافی نیست و باید هماهنگی‌های لازم با آژانس‌های گردشگری و مسافری برای جذب توریست‌های خارجی انجام شود.

وی در بخشی از سخنان خود خطاب به مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان نسبت به برگزاری کلاس‌ها و دوره‌های مختلف آموزشی برای راهنمایان گردشگری و ضرورت تسلط به زبان انگلیسی تاکید کرد.

وی عنوان کرد: باید با میزبانی هرچه بیشتر از گردشگران خارجی در تبریز 2018، این افراد به عنوان سفیران جمهوری اسلامی و تبریز قلمداد شده و در سال‌های آتی، به همراه مسافران دیگری به تبریز سفر کنند.

ضرورت رعایت قوانین مصوب بین المللی و داخلی در ارتباط با میراث فرهنگی و اماکن تاریخی و مذهبی، اتخاذ تدابیر مناسب برای آغاز بکار سریع پلیس گردشگری، هماهنگی با هتلداران و مدیران مراکز اقامتی برای اعمال تخفیفات مناسب اقامت، توجیه و برگزاری دوره‌های رفتاری مختلف آموزشی برای اقشار دخیل در امر تبریز 2018 و استفاده هرچه بیشتر از ظرفیت تبلیغی و اطلاع رسانی رسانه‌های استانی و ملی برای برگزاری هرچه بیشتر برنامه‌های تبریز 2018 از دیگر مواردی بود که در این نشست به آن‌ها اشاره شد.

مرتضی آبدار، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان نیز در این جلسه اظهار کرد: با سیاست‌های مدبرانه، استاندار آذربایجان‌شرقی، رویداد مهم فرهنگی تبریز 2018، یک رویداد صرف شهرستانی یا استانی نیست و به عنوان مهم‌ترین رویداد فرهنگی ملی در سال 2018 قلمداد می‌شود.

وی تعداد تخت هتل‌ها و مراکز اقامتی استان را هفت هزار و 400 باب اعلام کرد و گفت: با مجوزهای ارائه شده به متقاضیان برای احداث هتل و مراکز اقامتی در تبریز و برخی از شهرستان‌های استان، تعداد این تخت ها از هفت هزار و 400 به 15 هزار باب تخت افزایش خواهد یافت.

وی با اشاره به برگزاری دومین جلسه ستاد ملی تبریز 2018 با حضور رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور و همچنین دکتر جبارزاده و مدیران استانی دخیل در این امر اظهار کرد: در این جلسه وظایف 30 دستگاه اجرایی ملی، احصا و تصویب شد. 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تهران در آلودگی غرق شد / تصاویر

تهران در آلودگی غرق شد / تصاویر

آلودگی شدید هوای پایتخت موجب تعطیلی تمام مدارس شده است.
بازار قیصریه یا سلطانی مهم‌ترین بازار اصفهان/ تصاویر

بازار قیصریه یا سلطانی مهم‌ترین بازار اصفهان/ تصاویر

«بازار قیصریه»، یکی از قدیمی ترین و بزرگ ترین بازارهای ایران است که میدان نقش جهان را به میدان کهنه اصفهان وصل می‌کند. در اطراف میدان نقش جهان و بازار قیصریه، فروشندگانی هستند که عتیقه جات و اشیاء قدیمی اصفهان را که رنگ و بویی از تاریخ و تمدن اصفهان دارند به فروش می رسانند.