کد خبر: ۳۸۷۴۴
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۹
شهردار تبریز عنوان کرد
شهردار تبریز با اشاره به این‌که مترو، اولویت‌دارترین پروژه سال‌های اخیر شهرداری تبریز بوده‌ است، گفت: شهرداری تبریز در سه سال گذشته بالغ بر ۱۴۵۰ میلیارد تومان به این پروژه تزریق کرده‌ است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، صادق نجفی در نشست مشترک با منتخبان پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تبریز با بیان این مطلب اظهار داشت: با آغاز پروژه مترو از سال ۸۲ تا ۹۲، دولت حدود ۶۰۰ میلیارد تومان و شهرداری نیز مبلغی در حدود ۲۱۸ میلیارد تومان صرف پروژه قطار شهری تبریز کرده‌ است. این در حالی است که شهرداری تبریز در سه سال اخیر، به تنهایی، مبلغی بالغ بر ۱۴۵۰ میلیارد تومان به این پروژه تزریق کرده‌ است.

شهردار تبریز با اشاره به مشکلات پیش ‌روی خط ۱ یادآور شد: چالشی که از همان دوران در خط یک مترو وجود داشت، عدم تملک واقعی در مسیر ایستگاه‌ها بود که تکمیل و پیشرفت این پروژه را در فازهای جدید با مشکلات اساسی مواجه کرد و پروژه را از حیث زمان و هزینه، به تعویق انداخت.

نجفی اضافه کرد: با این حال، تزریق مبالغ لازم، باعث شد روند تامین واگن و ایجاد زیرساخت‌های لازم، با سرعت بیشتری پیگیری شود. امروز قطار شهری تبریز با برخورداری از ۶۰ واگن، به نقطه تاثیرگذار مرکزی شهر رسیده و ساعات فعالیت آن، طی برنامه‌های متناوب، در حال افزایش است.

شهردار تبریز با اشاره به این‌که خط دوم از طولانی‌ترین خطوط مترو در کشور است، خاطرنشان کرد: از مجموعه ۱۴۵۰ میلیارد تومان تزریق‌شده، حدود ۲۰۰ میلیارد تومان صرف خط دوم شده است.

وی ادامه داد: برای تکمیل خط اول مبلغی در حدود ۸۰۰ میلیارد تومان، مد نظر قرار گرفته که حدود نیمی از آن، برای اجرای برنامه‌های تملک تزریق شده و در مورد مابقی نیز، توانایی تزریق مالی وجود دارد.

نجفی به خرید حدود ۲۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای توسعه خط دوم اشاره و خاطرنشان کرد: ۴.۵ کیلومتر از عملیات عمرانی تونل‌های خط دوم با تزریق ۵۰ میلیارد تومان به اتمام رسیده و احداث شش ایستگاه آن به صورت همزمان و با فعالیت بیش از ۱ هزار کارگر فنی ادامه دارد.

شهردار تبریز همچنین از اجرای خط سوم مترو به صورت فاینانس و BOT و خط چهارم به صورت تراموا خبر داد و افزود: خط چهارم، از اولین پروژه‌های تراموای شهری در کشور است که با همکاری یکی از شرکت‌های خصوصی و وزارت دفاع، به صورت ۴۰ درصد نقدی و ۶۰ درصد غیرنقدی پیش‌بینی شده و شرکت آلمانی مراحل فنی و مطالعاتی آن را تکمیل کرده‌است.

وی همچنین، نوسازی ۳ هزار دستگاه تاکسی و ورود ۳۰۰ دستگاه اتوبوس جدید را از دیگر اقدامات سال‌های اخیر شهرداری تبریز در توسعه ناوگان حمل‌و‌نقل عمومی خواند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اتخاذ تمهیدات ترافیکی برای برگزاری راهپیمایی روز قدس

اتخاذ تمهیدات ترافیکی برای برگزاری راهپیمایی روز قدس

تمهیدات ترافیکی برای برگزاری هرچه بهتر راهپیمایی روز قدس از سوی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ تشریح شد.
خبر خوش برای خبرنگاران بدون طرح ترافیک

خبر خوش برای خبرنگاران بدون طرح ترافیک

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: بزودی سامانه‌ای برای ثبت نام ثبت نام از خبرنگاران برای دریافت کارت بلیت مترو اعلام خواهد شد.