کد خبر: ۳۸۷۲۷
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۵
مدیرکل فرودگاه‌های خراسان جنوبی مطرح کرد
مدیرکل فرودگاه‌های خراسان جنوبی از قول مساعد مدیرعامل هواپیمایی ماهان برای افزایش پروازهای فرودگاه‌های استان خبر داد و گفت: جمعیت مسافر در فرودگاه‌های خراسان جنوبی نوروز امسال ۳۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.
 به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، مدیرعامل شرکت هواپیمایی ماهان و هیئت همراه صبح امروز با حضور در استان خراسان جنوبی و بازدید از فرودگاه بین‌المللی بیرجند در جلسه‌ای با حضور معاون عمرانی استانداری و مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان جنوبی شرکت کرد.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی ماهان در این نشست برای افزایش پروازها از فرودگاه بیرجند و فرودگاه طبس قول مساعد داد و مقرر شد در نشست تخصصی مشترک با حضور مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان جنوبی و مسئولان هواپیمایی ماهان در تهران برنامه پیشنهادی افزایش پروازهای اداره کل فرودگاه‌های استان مورد بررسی قرار گیرد.

4 پرواز در مسیر تهران-بیرجند-تهران در هفته توسط شرکت ماهان انجام می‌شود

عرب‌نژاد خاطرنشان کرد: تعداد 4 پرواز در مسیر تهران-بیرجند-تهران در طول هفته توسط شرکت هواپیمایی ماهان انجام می‌شود که این تعداد از اوایل تیرماه به تعداد 5 پرواز در روزهای شنبه، دوشنبه، سه شنبه، پنج شنبه و جمعه افزایش یافته و تعداد 3 پرواز در مسیر تهران – طبس – تهران در روزهای یکشنبه، سه شنبه و پنج شنبه توسط این هواپیمایی انجام می‌شود.

معاون عمرانی استانداری خراسان جنوبی نیز در این جلسه با بیان اینکه خراسان جنوبی دارای پتانسیل‌های خوبی در زمینه‌های مختلف به‌ویژه در حوزه افزایش پرواز است گفت: با توجه به درخواست‌های مکرر هم استانی‌ها به دنبال برقراری پروازها به دیگر مراکز کشور همچون کیش هستیم.

خراسان جنوبی نیازمند افزایش پروازها است

محمد فرهادی افزود: این استان به دلیل وجود فرصت‌های مناسب سرمایه‌گذاری برای حضور سرمایه‌گذاران و همچنین وجود بازارچه‌های مرزی نیازمند افزایش پروازها به مقصد تهران است.

معاون عمرانی استانداری از آمادگی کامل استانداری و بخش خصوصی برای حمایت از افزایش پروازها خبر داد و خواستار همکاری مدیر عامل شرکت هواپیمایی ماهان برای افزایش پروازها در استان شد.

مدیرکل فرودگاه‌های خراسان جنوبی نیز در این جلسه گفت: تنها در نوروز امسال به نسبت مشابه سال قبل 30 درصد افزایش مسافر در فرودگاه‌های استان داشته‌ایم و در حال حاضر باز هم با کمبود پرواز در برخی مسیرهای پرتردد از جمله تهران روبه‌رو هستیم.

فرودگاه بیرجند آمادگی پذیرش 48 پرواز در طول شبانه روز را دارد

هادی سلامی افزود: در چند سال اخیر زیرساخت‌های مناسبی در فرودگاه بیرجند فراهم شده و این فرودگاه آمادگی پذیرش 48 پرواز در طول یک شبانه روز را دارد.

وی با درخواست بیس کردن یک پرواز اظهار داشت: در صورت بیس کردن هواپیما در فرودگاه بیرجند اولین پرواز رفت ابتدای صبح و پرواز برگشت انتهای شب برقرار خواهد شد و بسیاری از مشکلات این استان رفع شده و می‌توان دیگر مسیرها همچون کیش که از ظرفیت مسافر خوبی برخوردار است را برقرار کرد.

مدیرکل فرودگاه‌های خراسان جنوبی تصریح کرد: خواسته اول فرودگاه بیرجند تغییر تایپ هواپیما از کوچک به بزرگ و در مرحله دوم افزایش پروازهای داخلی و سپس برقراری پروازها در مسیرهای جدید است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تهران در آلودگی غرق شد / تصاویر

تهران در آلودگی غرق شد / تصاویر

آلودگی شدید هوای پایتخت موجب تعطیلی تمام مدارس شده است.
بازار قیصریه یا سلطانی مهم‌ترین بازار اصفهان/ تصاویر

بازار قیصریه یا سلطانی مهم‌ترین بازار اصفهان/ تصاویر

«بازار قیصریه»، یکی از قدیمی ترین و بزرگ ترین بازارهای ایران است که میدان نقش جهان را به میدان کهنه اصفهان وصل می‌کند. در اطراف میدان نقش جهان و بازار قیصریه، فروشندگانی هستند که عتیقه جات و اشیاء قدیمی اصفهان را که رنگ و بویی از تاریخ و تمدن اصفهان دارند به فروش می رسانند.