کد خبر: ۳۸۶۹۸
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۸
استاندار سمنان عنوان کرد
استاندار سمنان با بیان اینکه مجموع پروژه های آبخوان و آبخیزداری استان نیازمند ۲۲۰ میلیارد تومان اعتبار است، گفت: اعتبارات استانی در این حوزه باید بیشتر شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمدرضا خباز پیش از ظهر چهارشنبه در دومین جلسه سال جاری شورای حفاظت آب استان سمنان به میزبانی سالن غدیر استانداری سمنان با بیان اینکه طرح های آبخیز و آبخوان داری در حوزه تامین آب فعالیت می کنند، ابراز داشت: به دلیل تغییر اقلیم و وجود عوامل دیگر وقوع سیلاب ها در استان وجود دارد و باید این آب ها کنترل شود که در این زمینه تاکنون۱۶ پروژه اجرا شد و ۱۶ پروژه هم در دست اقدام قرار دارد و در ۱۷ پروژه نیز کاری صورت نگرفته است که مجموع این طرح ها به ۲۲۰میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و باید درباره تخصیص ها کار بیشتری انجام شود.

وی افزود: طرح های آبخیزداری باید از اعتبارات منابع کشوری تامین شود که در راستای تسریع پروژه از طریق منابع استانی نیز باید اقدام شود که در نهایت با افزایش اعتبارات استانی بتوانیم در نگه داری سیلاب ها و انتقال آنها به آب های تحت الارضی تلاش بیشتری انجام دهیم.

استاندار سمنان با بیان اینکه همه تلاش ها بر این اساس است که هیچ چاه بدون کنترل آب در استان وجود نداشته باشد، ابراز داشت: تاکنون یک هزار و ۳۵۲کنتور هوشمند آب و برق در بخش کشاورزی در استان نصب شده که ۵۶۹چاه دیگر وجود دارد که هنوز به کنترهای حجمی مجهز نشدند و باید ضمن کمک بخش خصوصی و با اعتبار دولتی هیچ چاهی در استان نداشته باشد که بدون کنترل آب مصرف کند چراکه این امر در تعادل بخشی موثر است.

خباز با اشاره به انتقال آب دریای خزر، تصریح کرد: طی جلسات متعدد مقرر شد تا ملاحظات زیست محیطی پروژه مورد بررسی قرار گیرد و به محض اینکه از سوی کمیته های محیط زیست رضایت جلب و به خواسته های آنها جامه عمل پوشانده شد طرح با کمک سرمایه گذاران بخش خصوصی آغاز می شود.

وی افزود: با توجه به اینکه در سال اقتصاد مقاومتی قرار داریم یکی از شاخص های تحقق آن صرفه جویی و ارائه راهکار در زمینه بهینه سازی مصرف آب است که باید گفت خوشبختانه قدم اول در بخش کشاورزی و استفاده از سامانه های نوین آبیاری به خوبی برداشته شده است و امیدواریم سایر دستگاه های اجرایی نیز بتوانند در زمینه کنترل آب طرح های خود را به استانداری ارائه دهند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها

"تهران، شهر دوستدار کودک" از رویا تا واقعیت!

سخنگوی شورای شهر تهران گفت: از سال 86 شهرداری تهران برای اجرای برنامه شهر دوستدار پایتخت اعلام آمادگی کرده و اکنون با تشکیل کمیته شهر دوستدار کودک و اختصاص چند ردیف بودجه تلاش می شود ضمن اضافه کردن رنگها ،ایمن سازی شهر و زمینه مداخله کودکان در امور شهر صورت گیرد.
گرانی در کمین کوچک متراژهای بازار مسکن

گرانی در کمین کوچک متراژهای بازار مسکن

کارشناس بازار مسکن گفت: با توجه به کاهش عرضه، امکان رشد قیمتی مسکن بین 5 تا 8 درصد در کوچک متراژها بیشتر از تورم موجود در سال جاری وجود دارد.