کد خبر: ۳۸۶۹۵
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۲
فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه مطرح کرد
فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه از شناسایی و دستگیری عاملان تیراندازی در یکی از روستاهای توابع کرمانشاه خبر داد.
 به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سرهنگ رضا شیرزادی گفت: پس از اعلام مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر یک مورد درگیری مسلحانه در یکی از روستای حاشیه این شهرستان، ماموران پاسگاه قزانچی به منظور رسیدگی به موضوع راهی منطقه شدند.

وی افزود: پس از تایید و صحت موضوع ماموران پاسگاه قزانچی با انجام اقدامات اطلاعاتی دو نفر از عوامل تیراندازی را که از محل متواری شده بودند شناسایی و دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه با بیان اینکه این تیراندازی تلفات جانی نداشته است، گفت: متهمان به منظور سیر مراحل قانونی به دستگاه قضائی معرفی شدند.

سرهنگ شیرزادی با تاکید بر اینکه با حاملان و استفاده کنندگان از سلاح غیر مجاز به شدت برخورد خواهد شد، اظهار کرد: از تمام توان و ظرفیت خود برای تأمین امنیت و آسایش شهروندان استفاده خواهیم کرد و هرگز اجازه نخواهیم داد که گروهی هنجار شکن باعث سلب آسایش مردم شوند.

وی از شهروندان خواست که در صورت مشاهده نگهداری و حمل سلاح توسط افراد قانون شکن، موضوع را با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ در میان بگذارند تا در اسرع وقت رسیدگی شود.

کشف زمین خواری ۳۰۰ میلیون ریالی در هرسین

فرمانده انتظامی شهرستان هرسین از دستگیری فردی خبر داد که بیش از ۶۸۰ متر مربع از اراضی ملی را به ارزش بیش از ۳۰۰ میلیون ریال به صورت غیر قانونی تصرف کرده بود.

سرهنگ "همتعلی شکری " اظهار کرد: در پی ارجاع یک فقره پرونده با موضوع تصرف غیر قانونی اراضی ملی از اداره منابع طبیعی شهرستان هرسین به پلیس آگاهی، ماموران اداره مبارزه با جرایم اقتصادی این پلیس پیگیری موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: با تحقیق و بررسی های انجام شده مشخص شد زمینی به مساحت بیش از ۶۸۰ متر مربع از اراضی ملی و دولتی به ارزش ۳۰۰ میلیون ریال توسط فردی به صورت غیر قانونی در بخش مرکزی هرسین مورد تصرف قرار گرفته است.

این مقام انتظامی با اعلام اینکه با هماهنگی مقام قضائی نسبت به دستگیری متهم اقدام شد، تصریح کرد: متهم در بازجویی های پلیس به جرم تصرف غیر قانونی از اراضی ملی اعتراف کرد، لذا در این زمینه پرونده تشکیل و متهم جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.

سرهنگ شکری در پایان از عموم شهروندان خواست: هرگونه اطلاع از دست اندازی و تصرف اراضی ملی توسط افراد سودجو را جهت اقدام قانونی به فوریت های پلیسی ۱۱۰ گزارش دهند.

کشف محموله مواد مخدر در شهرستان قصرشیرین

فرمانده انتظامی شهرستان قصرشیرین  از کشف محموله مواد مخدر پیش از توزیع در شهرستان قصرشیرین خبر داد.

سرهنگ "عنایت فلاحی" گفت: در پی دریافت اطلاعاتی مبنی بر تهیه موادمخدر توسط یک باند سه نفره، موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی افزود: ماموران پس از انجام اقدامات اطلاعاتی گسترده موفق شدند، این سه نفر را شناسایی و پس از هماهنگی قضائی و تحت نظر قرار دادن محورهای مواصلاتی شهرستان قصرشیرین خودرو متهمان را توقیف و آنها را دستگیر کنند.

این مقام انتظامی ادامه داد: ماموران در بازرسی از خودرو آنان موفق به کشف یک کیلوگرم انواع مواد مخدر که به طرز ماهرانه ای در خودرو جاسازی شده بود، شدند.

سرهنگ فلاحی تصریح کرد: دستگیر شدگان در بازجویی های تخصصی پلیس، به بزه انتسابی اعتراف کردند و پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی شدند.

بهره گیری از ظرفیت های اجتماعی برای مقابله با جرم

فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه گفت: برای پیشگیری از وقوع جرایم بهره گیری از ظرفیت های مختلف اجتماعی از جمله نخبگان، دانشگاهیان، روحانیون و افراد تاثیر گذار یک ضرورت است.

سرهنگ "سرهنگ رضا شیرزادی" در ضیافت افطار فرماندهان و روسای پاسگاه های برون شهری که در پاسگاه بیلوار برگزار شد، اظهار کرد: پلیس برای ارتقای امنیت اجتماعی و کاهش آسیب های جامعه به حمایت و پشتیبانی مبلغان دینی به ویژه امامان جمعه و جماعت نیاز دارد.

وی با اشاره به طرح ها و برنامه های پیشگیرانه پلیس در حوزه های مختلف گفت: در فرهنگ سازی و نهادینه کردن سیاست های اجتماعی ناجا، بهره گیری از ظرفیت های اجتماعی از جمله نخبگان، دانشگاهیان، موثرین جامعه به ویزه طلاب و روحانیون ضروری است.

فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه امنیت را مقوله ای جمعی و فرا دستگاهی خواند و تصریح کرد: پلیس به عنوان پیش قراول و پرچم دار انضباط بخشی و نظم دهی به جامعه، نیاز به مشارکت، همراهی و همنوایی مردم و سایر نهادهای دولتی و عمومی دارد.

سرهنگ شیرزادی تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر از تاثیرگذارترین عوامل کنترل و کاهش انحرافات و ناهنجاری های اجتماعی در جامعه است که باید در بین مردم رواج پیدا کند.

وی مردم را بهترین همراه ناجا در اجرای ماموریت ها خطاب کرد و گفت: فرماندهان انتظامی شهرستان در راستای اجرای ماموریت های خود بیشترین همکاری را با مردم دارند و همواره از ظرفیت های آنان استفاده می کنند.

فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه با بیان اینکه امروز امنیت در شهرستان کرمانشاه مردم محور شده است، اظهار کرد: مردم به خوبی اهمیت برقراری امنیت در سطح جامعه را درک می کنند و خود را در قبال آن مسئول می دانند.

رانندگی هم اخلاق می خواهد و هم وجدان

سرپرست پلیس راه استان کرمانشاه گفت: به نظر می رسد دلیل اصلی بسیاری از تصادفات نگاه قانونی به رانندگی و نه نگاه اخلاقی به آن است.

سرهنگ "محمد حیدری" عنوان کرد: به نظر می رسد دلیل اصلی بسیاری از تصادفات نگاه قانونی به رانندگی و نه نگاه اخلاقی به آن است. یعنی رانندگان وسایل نقلیه، رانندگی را امری می دانند که تحت ضوابط قانونی بوده و مسئول اجرای آن پلیس راهنمایی و رانندگی است.

وی افزود: بر اساس دیدگاه این رانندگان زمانی که پلیسی در کار نباشد نیازی به اجرای قوانین راهنمایی و رانندگی نیست، اما اگر این نوع نگاه نادرست اصلاح شود در رانندگی مانند امور دیگر زندگی تحت قوانین اخلاقی است که مجری آن وجدان اخلاقی انسان ها است.

این مقام انتظامی ادامه داد: تخلف از اصول اخلاقی است که موجب تنزل از مقام انسانیت می شود، لذا حضور یا عدم حضور پلیس نقشی در رعایت قوانین نخواهد داشت و رانندگان با نگاه اخلاقی خود را ملزم به به رعایت آن خواهند دانست؛ فرار از پلیس ممکن است ولی فرار از وجدان و اخلاق ممکن نیست.

سرهنگ حیدری تصریح کرد: رانندگانی که مرتکب تخلف سرعت و سبقت غیر مجاز و یا تجاوز به چپ و سایر تخلفات می شوند موجب تعدی به حقوق دیگران می شوند و در تصادفاتی که در اثر این تخلفات به وقوع می پیوندد راننده متخلف ضمن تجاوز و تعدی به حقوق دیگران، نکوهش و مذمت اخلاق از جانب وجدان را نیز به جان می خرد همان طور که عدم رعایت اصول اخلاقی در سایر شئون زندگی ابتدا توسط عقل یا وجدان اخلاقی خود شخص و سپس توسط انسان های دیگر محکوم می شود و مورد نکوهش قرار می گیرد.ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
راهبرد توسعه شهری برای نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده

راهبرد توسعه شهری برای نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده

زیست‌پذیری فزاینده مناطق شهری، روشی برای جلوگیری از آلودگی و حفاظت از منابع طبیعی در مناطق شهری و پیرامون آنها است که ارتباط مستقیم با بافت فرسوده شهری دارد و برای ارتقاء سطح کیفی زیست پذیری از نظر اقتصادی ،اجتماعی و محیط زیست تجدید نظر در آن صورت گیرد.
تاکسی‌های گردشگری در راه تهران/ استقرار پلیس گردشگری در سطح پایتخت در دست اقدام

تاکسی‌های گردشگری در راه تهران/ استقرار پلیس گردشگری در سطح پایتخت در دست اقدام

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران با اشاره به برگزاری 50 تور گردشگری در شهر تهران در ایام نوروز گفت: در مجموع هزار و 215 تن از تورهای گردشگری نوروز 97 تهران استفاده کردند.