کد خبر: ۳۸۶۹۴
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۲
عصر، عصر تکنولوژی است و این روزها تمامی زندگی ما همگام با این فناوری ها در حال جلو رفتن است. جنبه های مختلفی از تکنولوژی را می توانیم هر روز در ابعاد مختلف در اطراف خود مشاهده کنیم؛ از منزل و لوازم الکترونیکی ما گرفته تا شهر و کشور ما…


 به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا» شهر ما بر خلاف گذشته تغییرات زیادی را شاهد بوده و هر روز نیز بر این تغییرات افزوده می شود. ظهور مبلمان های شهری با طراحی های بعضا خارق العاده و عجیب غریب که البته هر یک باعث راحتی بیشتر ما می شوند، در کنار پروژکتورهای LED و برج های نوری بخشی از این تغییرات هستند.

برخی تغییرات دیگری نیز در این مبلمان شهری وجود دارند که ممکن است حتی متوجه آن نشویم ولی هر روز از آنها استفاده کنیم یا در معرض تاثیر و توجه آنها قرار داشته باشیم.

المان های خلاقانه شهری

تکنولوژی، فناوری و المان های شهری

به مجموعه مواردی که در راستای تجهیز شهر و جهت رفاه حال عموم مورد استفاده قرار می گیرند، المان های شهری گفته می شود؛ در ادامه این بخش از سری مقالات فناوری روز، با تاثیر فناوری بر المان ها و تجهیزات شهری در خدمت شما خواهیم بود.

بدون شک باید اذعان داشت که بخش بسیار مهمی از زیبایی هر شهر به مبلمان آن بستگی دارد. اینکه چگونه مبلمان شهری را باید طراحی کرد بسته به عوامل مختلفی است که البته هنر طراح نیز نقش بسیار پر رنگی در آن دارد؛ این طراح است که باید مبلمانی را خلق کند که علاوه بر هم آوایی با محیط اطراف، هم زیبایی بصری مناسبی داشته باشد و هم از راحتی کافی بهره ببرد.

آب نماها، نیمکت ها، تیرهای چراغ برق و… همگی در کنار هم مجموعه مبلمان شهری را تشکیل می دهند.

سفره هفت سین

تکنولوژی، فناوری و المان های شهری

سفره های هفت سین تزئینی نیز بخشی از المان های شهری را تشکیل می دهند که البته این مورد تنها در کشور ما یا چند کشور همسایه دیده می شود.

سفره هفت سین و عید نوروز بخشی از مهمترین هویت ما ایرانی ها را تشکیل می دهد که در جهت حفظ و اهمیت دادن هرچه بیشتر به این عید باستانی و سنت پهن کردن سفره هفت سین در این عید خجسته، شهرداری های استان ها نیز معمولا در میادین مختلف شهر، فضاهای سبز و برخی اماکن گردشگری با برپا کردن سفره هفت سین هایی که دارای ابعاد بزرگ با جنسی خاص می باشند، سعی در حفظ این رسم دیرینه دارند.

شما می توانید جهت مشاهده انواع مختلف از طراحی های بی نظیر سفره هفت سین، به وب سایت سپهر صنعت مراجعه کرده و پروژه های اجرا شده این شرکت در ایام نوروز را مشاهده نمایید.

تلویزیون های شهری

تکنولوژی، فناوری و المان های شهری

تلویزیون های شهری را احتمالا زیاد در معابر و میدان های اصلی شهر دیده اید.

این تلویزیون های LED که بسیار هم غول پیکر هستند، در معابر، پارک ها، فرودگاه ها، سالن های انتظار و نقاط مختلف دیگر اکثر کشورهای پیشرفته دیده می شود که هر یک کاربردی خاص داشته و اطلاعات بخصوصی را نمایش می دهند.

این نمایشگرهای هوشمند، از تعداد زیادی دیودهای نوری تشکیل شده اند که در کنار هم باعث بوجود آمدن نمایشگری می شوند که قابلیت استفاده در هر مکانی را دارا می باشند. یکی از کابردهای بسیار گسترده ای که امروزه از این تلویزیون ها می شود در جهت تبلیغات است؛ به هر حال تبلیغات محیطی از آن نوع تبلیغات هستند که باید در دید مستقیم بینندگان قرار داشته باشند. حال بنظر شما چه چیز بهتر از تلویزیون های شهری می تواند این تبلیغات را در محیط شهری اطراف ما به نمایش بگذارد؟

نکته دیگری که لازم است آن را نیز مورد توجه قرار دهیم این است که این تلویزیون ها دارای دو نوع مختلف هستند که در محیط های بسته یا محیط های باز می توانند مورد استفاده قرار بگیرند؛ لذا خریداران این تلویزیون ها باید به این موضوع هم توجه داشته باشند که در زمان خرید تلویزیون شهری آن نوعی را تهیه کنند که مناسب محل مورد نظرشان باشد. طبیعتا تهیه کردن یک تلویزیون شهری که برای فضاهای باز طراحی شده برای یک استادیوم سرپوشیده مثل والیبال منطقی نیست!

پروژکتورها

تکنولوژی، فناوری و المان های شهری

شاید تصورش کمی دور از ذهن باشد اما پروژکتورهای LED نیز بخش کوچکی از المان های شهری را تشکیل می دهند. از پروژکتورها برای موارد متعددی همچون نورپردازی، روشن نمودن یک محیط وسیع در تاریکی، برپایی نمایشگاه، جلب توجه و… استفاده می شود. در مورد این نوع از المان شهری نیز باید دقت کرد که زیاد بودن انواع پروژکتور LED نباید باعث گمراهی شما در انتخاب مناسب ترین نوع آن باشد.

منبع:http://www.webtazan.ir


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
گرانی در کمین کوچک متراژهای بازار مسکن

گرانی در کمین کوچک متراژهای بازار مسکن

کارشناس بازار مسکن گفت: با توجه به کاهش عرضه، امکان رشد قیمتی مسکن بین 5 تا 8 درصد در کوچک متراژها بیشتر از تورم موجود در سال جاری وجود دارد.
توصیه‌های ایمنی به شهروندان در صورت بروز سیلاب

توصیه‌های ایمنی به شهروندان در صورت بروز سیلاب

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران با اشاره به بارش باران اظهار داشت: شهروندان در هنگام بارندگی و جاری شدن سیلاب نکات ایمنی را برای امنیت هر چه بیشتر خود و خانواده در نظر بگیرند.