کد خبر: ۳۸۶۸۸
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۶
فرمانده انتظامی استان گلستان:
فرمانده انتظامی استان گلستان از کشف دو تن و ۷۰۰ کیلوگرم مواد مخدر در سال جاری خبر داد.
 به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سردار علی‌اکبر جاویدان در جمع فرماندهان و مسئولان انتظامی استان، اعتیاد را یکی از مشکلات و چالش‌های عمده جوامع انسانی عنوان کرد و اظهار کرد: مسئله مواد مخدر و اعتیاد بسیاری از جوامع امروزی را با تهدیدات جدی مواجه کرده است.

وی از کشف بیش از دو تن و ۷۰۰ کیلوگرم مواد مخدر از ابتدای سال جاری خبر داد و گفت: کشف این مقدار مواد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل حدود ۹۰ درصد رشد داشته است.

جاویدان بابیان اینکه همه‌ساله هزینه‌های زیادی صرف مبارزه با مواد مخدر می‌شود، افزود: همه سازمان‌ها و نهادها بایستی در حوزه مبارزه با مواد مخدر حساسیت بیشتری به خرج داده و با متولیان امر در این حوزه همگام شوند.

فرمانده انتظامی استان گلستان، ضرر و زیان مصرف مواد مخدر را تنها متوجه فرد معتاد ندانست و گفت: آثار زیان‌بار مصرف مواد مخدر برای جامعه نیز بوده و جامعه‌ای که جوانان آن معتاد باشند مطمئناً در حوزه‌های مختلف اجتماعی و اقتصادی دارای عقب‎ماندگی‌های زیادی خواهد بود.

جاویدان با تأکید بر اینکه اعتیاد به مواد مخدر حدومرز نمی‌شناسد و همه‌روزه تعداد زیادی از جوانان به علت عدم آگاهی به سمت‌وسوی مواد مخدر روی می‌آورند، تصریح کرد: کاهش سن مصرف‌کنندگان مواد مخدر امروزه نگران‌کننده است.

وی اعتیاد را سرمنشأ بسیاری از جرائم و آسیب‌ها در جامعه دانست و افزود: رابطه اعتیاد با مسائل اجتماعی ارتباطی دوجانبه است، از یک‌سو اعتیاد جامعه را به رکود و انحطاط کشانده و از طرف دیگر پدیده‎ای است که ریشه در مسائل اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی جامعه دارد.

جاویدان ادامه داد: گرایش فرد به سمت مواد مخدر موجب کاهش اخلاقیات و ارزش‌های معنوی و اجتماعی شده و از این طریق زمینه بروز جرائم و آسیب‌ها در جامعه ظهور پیدا می‎کند.

وی از موفقیت‌های پلیس در حوزه مقابله با مواد مخدر خبر داد و گفت: مقابله با مواد مخدر در ناجا یک انگیزه اعتقادی و جهادی است.

فرمانده انتظامی گلستان در پایان با تأکید بر نقش بسیار مهم خانواده در آگاهی بخشی و اطلاع‌رسانی از عواقب سوءمصرف مواد مخدر از آنان خواست فرزندان خود را از عواقب سوء مواد مخدر آگاه کنند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
الزامات بودجه مبتنی بر عملکرد چیست ؟  چگونه نفت صرف برج دولت می شود؟

الزامات بودجه مبتنی بر عملکرد چیست ؟ چگونه نفت صرف برج دولت می شود؟

یک اقتصاددان گفت :بودجه مبتنی بر عملکرد بودجه ای سالم است ، بودجه ای که هزینه جاری آن از محل مالیاتهایی که مبتنی بر اطلاعات شفاف است و از طرق مردم تامین شده باشد حاصل شود ،نه بودجه ای که درآمدهای نفتی آن حقوق کارمندان دولت می شود.
سرمایه گذاری کره ایها در تولید انرژی از پسماند نهایی شد

سرمایه گذاری کره ایها در تولید انرژی از پسماند نهایی شد

معاون شهردار تهران گفت : با وجود اعلام آمادگی آلمان و چین برای فایناس در ایران قرارداد همکاری برای تبدیل زباله به انرژی با کشور کره منعقد شد.