کد خبر: ۳۸۶۷۹
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۱
رئیس جهاد کشاورزی آذربایجان غربی:
رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: همزمان با هفته جهاد کشاورزی ۹۷ پروژه آب و خاک که اشتغال بیش از ۱۲۰۰ نفر را در پی دارد در استان آماده افتتاح شد.
 به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، اسمعیل کریم‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگاران در ارومیه، با اشاره به برخی برنامه‌های سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی اظهار کرد: امسال همزمان با هفته جهاد کشاورزی پروژه‌ها و طرح‌های متعددی در استان در حوزه کشاورزی آماده افتتاح و بهره‌برداری شده که 97 پروژه در حوزه مدیریت آب و خاک از جمله آن است.

وی گفت: برای اجرای این تعداد پروژه اعتباری بالغ بر 101 میلیارد ریال هزینه شده که بیش از 427 هکتار از اراضی کشاورزی آذربایجان غربی را در بر می‌گیرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی تصریح کرد: در مجموع در این پروژه‌ها زمینه اشتغال بیش از 1200 نفر فراهم می‌آید به طوری که 390 نفر به‌طور مستقیم و 814 نفر نیز به‌صورت غیر مستقیم از امکان اشتغال از طریق افتتاح این تعداد پروژه بهره‌مند می‌شوند.

کریم‌زاده افزود: با بهره‌برداری از این طرح‌ها آبیاری تحت فشار در اراضی یاد شده انجام پذیرفته و انتقال آب با لوله نیز باهدف کاهش مصرف آب در اراضی کشاورزی تحقق می‌یابد.

وی افزود: از سوی معاونت بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی نیز یک پروژه 10 میلیارد ریالی آماده بهره‌برداری و افتتاح شده که زمینه اشتغال 45 نفر را فراهم کرده است بطوریکه در قالب اجرای مکانیزاسیون کشاورزی 15 نفر به صورت مستقیم و 30 نفر نیز به‌صورت غیر مستقیم مشغول به کار می‌شوند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: در معاونت بهبود تولیدات دامی نیز 4 پروژه آماده افتتاح شده که اعتباری بیش از 103 میلیارد ریال را صرف خود کرده است و اشتغال 144 نفر را در پی آورده است.

کریم زاده اظهار کرد: این طرح‌ها شامل یک پروژه مرغ اجداد، یک طرح افزایش ظرفیت مرغداری تخمگذار از 230 هزار به 50 هزار قطعه و یک طرح مرغداری گوشتی با ظرفیت 2 هزار قطعه و یک طرح گوساله پروری 100 رأسی است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی افزود: در مدیریت صنایع نیز چند سالن سردخانه و صنایع بسته بندی در قالب 4 پروژه با اعتباری افزون 127 میلیارد ریال و با ظرفیت افزون بر 11 هزار و 300 تن آماده افتتاح شده که بستر اشتغال 60 نفر از شهروندان را ایجاد می‌کند.

وی گفت: این چهار طرح سردخانه‌ای بالای صفر و کارخانه بسته بندی میوه در شهرهای ارومیه، میاندوآب و پیرانشهر واقع شده و 30 نفر به‌صورت مستقیم و 30 نفر نیز به‌صورت غیر مستقیم از مزایای آن بهره‌مند می‌شوند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اتخاذ تمهیدات ترافیکی برای برگزاری راهپیمایی روز قدس

اتخاذ تمهیدات ترافیکی برای برگزاری راهپیمایی روز قدس

تمهیدات ترافیکی برای برگزاری هرچه بهتر راهپیمایی روز قدس از سوی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ تشریح شد.
خبر خوش برای خبرنگاران بدون طرح ترافیک

خبر خوش برای خبرنگاران بدون طرح ترافیک

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: بزودی سامانه‌ای برای ثبت نام ثبت نام از خبرنگاران برای دریافت کارت بلیت مترو اعلام خواهد شد.