کد خبر: ۳۸۶۳۲
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۶
مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی کردستان خبر داد
مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: به مناسبت گرامیداشت هفته جهاد کشاورزی ۲۸۱ پروژه آب و خاک در سطح استان کردستان به بهره‌برداری میرسند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، فرزاد حسنی با تبریک ایام هفته جهاد کشاورزی اظهار داشت: در هفته جهاد کشاورزی 281 پروژه آب و خاک با اعتبار 71 هزار و 127 میلیون ریال به بهره‌‌برداری می‌رسد.

وی گفت: این طرح‌ها شامل تامین آب در روستای ساوجی شهرستان مریوان در سطح 80 هکتار از محل اعتبارات سفر رهبر معظم انقلاب با اعتبار 11 هزار و 850 میلیون ریال بوده که 216 نفر و 60 خانوار از این طرح بهره‌مند شده و برای 48 نفر تثبیت شغل ایجاد کرده است.

مدیر آب و خاک و امور فنی مهندسی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان تصریح کرد: احداث و اجرای دو مورد سیستم‌های آبیاری تحت فشار در سطح 130 هکتار از اراضی کشاورزی در شهرستان‌های مریوان و دیواندره از محل اعتبارات ملی 15 هزار و 645 میلیون ریال هزینه شده که 33 خانوار از اجرای این برخوردار و برای 33 نفر تثبیت شغل ایجاد می‌کند.

وی گفت: اجرای سیستم‌های آبیاری تحت فشار در سطح 257 هکتار در شهرستان‌های استان از محل اعتبارات ملی و تسهیلات صندوق توسعه ملی از طرح‌هایی است که در هفته جهاد کشاورزی به بهره‌برداری می‌رسند و برای اجرای این طرح‌ها 36 هزار و 294 میلیون ریال هزینه شده که 189 روستا از اجرای آن بهره‌مند شده و برای 257 نفر نیز تثبیت شغل ایجاد می‌کند.

حسنی افزود: برق‌دار کردن 13 مورد چاه‌های آب کشاورزی در شهرستان‌های بیجار و دیواندره با اعتبار هزینه شده 4 هزار و 60 میلیون ریال از محل اعتبارات تسهیلات صندوق توسعه ملی از جمله طرح‌هایی است که در هفته جهاد کشاورزی به بهره‌برداری می‌رسند که 11 روستا از اجرای این طرح‌ها برخوردار و برای 13 نفر تثبیت شغل ایجاد می‌شود.

وی اظهار کرد: احیا و مرمت یک مورد قنات به طول 320 متر در شهرستان بیجار با هزینه کرد یکهزار و 200 میلیون ریال از محل اعتبارات استانی و تثبیت شغل برای 32 نفر از جمله طرح‌هایی بوده که در هفته جهاد کشاورزی به بهره‌برداری می‌رسند و با اجرای این طرح 40 خانوار از آن بهره‌مند خواهند شد.

مدیر آب و خاک و امور فنی مهندسی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: احداث 7 مورد استخرهای ذخیره آب کشاورزی به حجم یکهزار و 395 متر مکعب در سطح روستاهای شهرستان‌های دهگلان و دیواندره و هزینه کرد 2 هزار و 78 میلیون ریال از محل اعتبارات استانی و تسهیلات صندوق توسعه ملی و تثبیت شغل برای 17 نفر از دیگر طرح‌های آب و خاک است که در هفته جهاد کشاورزی به بهره‌برداری رسیده و 20 خانوار از اجرای این طرح برخوردار خواهند شد.

وی گفت: با افتتاح 281 پروزه آب و خاک جهاد کشاورزی 212 روستای در قالب 423 خانوار و با جمعیت یکهزار و 634 نفر از اجرای این طرح‌ها بهره‌مند خواهند شد.

مدیر آب و خاک و امور فنی مهندسی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان خاطر نشان کرد: کل اعتبارات هزینه شده برای اجرای 281 پروژه آب و خاک جهاد کشاورزی استان در مجموع 71 هزار و 127 میلیون ریال بوده که از این میزان 53 هزار و 633 میلیون ریال آن از محل اعتبارات دولتی و 6 هزار و 56 میلیون ریال از محل تسهیلات صندوق توسعه ملی و 11 هزار و 438 میلیون ریال دیگر از محل خودیاری و سرمایه شخصی بهره‌برداران تامین اعتبار شده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تهران در آلودگی غرق شد / تصاویر

تهران در آلودگی غرق شد / تصاویر

آلودگی شدید هوای پایتخت موجب تعطیلی تمام مدارس شده است.
بازار قیصریه یا سلطانی مهم‌ترین بازار اصفهان/ تصاویر

بازار قیصریه یا سلطانی مهم‌ترین بازار اصفهان/ تصاویر

«بازار قیصریه»، یکی از قدیمی ترین و بزرگ ترین بازارهای ایران است که میدان نقش جهان را به میدان کهنه اصفهان وصل می‌کند. در اطراف میدان نقش جهان و بازار قیصریه، فروشندگانی هستند که عتیقه جات و اشیاء قدیمی اصفهان را که رنگ و بویی از تاریخ و تمدن اصفهان دارند به فروش می رسانند.