کد خبر: ۳۸۶۳۲
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۶
مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی کردستان خبر داد
مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: به مناسبت گرامیداشت هفته جهاد کشاورزی ۲۸۱ پروژه آب و خاک در سطح استان کردستان به بهره‌برداری میرسند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، فرزاد حسنی با تبریک ایام هفته جهاد کشاورزی اظهار داشت: در هفته جهاد کشاورزی 281 پروژه آب و خاک با اعتبار 71 هزار و 127 میلیون ریال به بهره‌‌برداری می‌رسد.

وی گفت: این طرح‌ها شامل تامین آب در روستای ساوجی شهرستان مریوان در سطح 80 هکتار از محل اعتبارات سفر رهبر معظم انقلاب با اعتبار 11 هزار و 850 میلیون ریال بوده که 216 نفر و 60 خانوار از این طرح بهره‌مند شده و برای 48 نفر تثبیت شغل ایجاد کرده است.

مدیر آب و خاک و امور فنی مهندسی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان تصریح کرد: احداث و اجرای دو مورد سیستم‌های آبیاری تحت فشار در سطح 130 هکتار از اراضی کشاورزی در شهرستان‌های مریوان و دیواندره از محل اعتبارات ملی 15 هزار و 645 میلیون ریال هزینه شده که 33 خانوار از اجرای این برخوردار و برای 33 نفر تثبیت شغل ایجاد می‌کند.

وی گفت: اجرای سیستم‌های آبیاری تحت فشار در سطح 257 هکتار در شهرستان‌های استان از محل اعتبارات ملی و تسهیلات صندوق توسعه ملی از طرح‌هایی است که در هفته جهاد کشاورزی به بهره‌برداری می‌رسند و برای اجرای این طرح‌ها 36 هزار و 294 میلیون ریال هزینه شده که 189 روستا از اجرای آن بهره‌مند شده و برای 257 نفر نیز تثبیت شغل ایجاد می‌کند.

حسنی افزود: برق‌دار کردن 13 مورد چاه‌های آب کشاورزی در شهرستان‌های بیجار و دیواندره با اعتبار هزینه شده 4 هزار و 60 میلیون ریال از محل اعتبارات تسهیلات صندوق توسعه ملی از جمله طرح‌هایی است که در هفته جهاد کشاورزی به بهره‌برداری می‌رسند که 11 روستا از اجرای این طرح‌ها برخوردار و برای 13 نفر تثبیت شغل ایجاد می‌شود.

وی اظهار کرد: احیا و مرمت یک مورد قنات به طول 320 متر در شهرستان بیجار با هزینه کرد یکهزار و 200 میلیون ریال از محل اعتبارات استانی و تثبیت شغل برای 32 نفر از جمله طرح‌هایی بوده که در هفته جهاد کشاورزی به بهره‌برداری می‌رسند و با اجرای این طرح 40 خانوار از آن بهره‌مند خواهند شد.

مدیر آب و خاک و امور فنی مهندسی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: احداث 7 مورد استخرهای ذخیره آب کشاورزی به حجم یکهزار و 395 متر مکعب در سطح روستاهای شهرستان‌های دهگلان و دیواندره و هزینه کرد 2 هزار و 78 میلیون ریال از محل اعتبارات استانی و تسهیلات صندوق توسعه ملی و تثبیت شغل برای 17 نفر از دیگر طرح‌های آب و خاک است که در هفته جهاد کشاورزی به بهره‌برداری رسیده و 20 خانوار از اجرای این طرح برخوردار خواهند شد.

وی گفت: با افتتاح 281 پروزه آب و خاک جهاد کشاورزی 212 روستای در قالب 423 خانوار و با جمعیت یکهزار و 634 نفر از اجرای این طرح‌ها بهره‌مند خواهند شد.

مدیر آب و خاک و امور فنی مهندسی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان خاطر نشان کرد: کل اعتبارات هزینه شده برای اجرای 281 پروژه آب و خاک جهاد کشاورزی استان در مجموع 71 هزار و 127 میلیون ریال بوده که از این میزان 53 هزار و 633 میلیون ریال آن از محل اعتبارات دولتی و 6 هزار و 56 میلیون ریال از محل تسهیلات صندوق توسعه ملی و 11 هزار و 438 میلیون ریال دیگر از محل خودیاری و سرمایه شخصی بهره‌برداران تامین اعتبار شده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
ابلاغ افزایش نرخ کرایه حمل و نقل عمومی به شهرداری تهران

ابلاغ افزایش نرخ کرایه حمل و نقل عمومی به شهرداری تهران

رییس شورای شهر تهران از ابلاغ افزایش حدودا 10 تا 15 درصدی نرخ کرایه وسایل حمل و نقل عمومی به شهرداری تهران خبر داد.
اما و اگرهای دریافت سود 200 هزار تومانی سهام عدالت/همه آنچه درباره سهام عدالت باید بدانید

اما و اگرهای دریافت سود 200 هزار تومانی سهام عدالت/همه آنچه درباره سهام عدالت باید بدانید

تاکنون 27 میلیون نفر شماره شبای خود را اعلام کرده‌اند و 22 میلیون نفر باقیمانده تا پایان شهریورماه فرصت دارند تا شماره شبای خود را به سامانه سهام عدالت اعلام کنند تا مشمول نخستین مرحله واریز سود گردند، سود 150 تا 200 هزارتومانی که حدود 90 هزار تومان آن در آستانه پاییز پرداخت می‌شود.