کد خبر: ۳۸۶۱۴
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۵
زهرا نژادبهرام در گفت و گو با «شهرفردا»:
عضو شورای شهر پنجم با تاکید بر اینکه مردم تهران به لیستی یکپارچه رای داده اند

زهرا نژادبهرام در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، انتظار اعضای دوره پنجم شورای شهر تهران از شهردار را پاسخگویی و شفاف سازی دانست و گفت: طبیعتا انتظار ما شفافیت در اقدام و ممانعت از بروز فساد و پاسخگویی در برابر شورا و مردم است زیرا اینها بازوهای قدرتمندی هستند که می توانند شهرداری را در آینده در مسیر درست و موفقی قرار دهند.

او با تاکید بر اینکه تمامی اقدامات شهردار آینده باید در معرض دید باشد، این کار را تنها راهی ارزیابی کرد که می تواند از بروز فساد جلوگیری کند. به این معنا که شهردار باید نسبت به تصمیم گیری ها و برنامه ریزی ها و معاملات خود شفافیت لازم را داشته باشد تا امکان بروز خطا و اقدامات ناصواب در شهرداری وجود نداشته باشد.

نژادبهرام با تاکید بر اینکه شهرداری مورد پسند شورای پنجم است که این دو ویژگی را همزمان داشته باشد، اضافه کرد: اینکه شهرداری تصور کند هرآنچه انجام می دهد حق با اوست و شفاف سازی نداشته باشد مورد تایید ما اعضای شورای شهر پنجم نیست.

با این وجود او تاکید می کند که هنوز مشخص نیست چه کسی شهردار می شود و از آنجا که مردم به لیستی یکپارچه برای شورای شهر تهران و حضور آقای محسن هاشمی در لیست رای داده اند،با توجه به اینکه ما باید پاسخگوی مردم باشیم، بنابراین نسبت به بر جا ماندن لیست به همین شکل به شدت اصرار داریم. زیرا لیست ما 21 نفره بوده و در صورتی که فردی از لیست جدا شود، این یکپارچگی هم از بین خواهد رفت و فردی هم که وارد می شود از لیست ما نیست. در حالی که مردم می خواستند بدون هیچ تغییری این جریان فکری در شورای شهر تهران حضور داشته باشند.

این عضو شورای شهر پنجم با بیان اینکه در صورتی که فردی از بین لیست برای شهرداری انتخاب شود انسجام آن از بین می رود، گفت: با شناختی که از آقای هاشمی دارم معتقدم که ایشان پاسخگوی اعتماد مردم خواهند بود و به همین علت هنوز نه تنها درباره شهردار آینده فکری نشده بلکه به دنبال مشخص کردن شاخص های آن هستیم.

گفتنی است، با پایان یافتن انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی و ورود اعضای اصلاح طلب به پارلمان شهری تهران گمانه زنی ها برای شهردار شدن محسن هاشمی هم قوت گرفت. این در حالی است که برخی همچون نژاد بهرام بر این باورند که رفتن او از شورا سبب ورود اعضای اصولگرا به شورا می شود و ممکن است همین تفکر از نشستن آقای هاشمی بر مسند شهرداری ممانعت کند. همچنین با وجود نزدیک شدن به پایان دوره چهارم هنوز گزینه ای برای شهردار آینده به مردم معرفی نشده و باید دید این افراد در روزهای آتی قصد معرفی کدام فرد اصلح را دارند که هم شفاف و هم در برابر مردم پاسخگو باشد.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
ابلاغ افزایش نرخ کرایه حمل و نقل عمومی به شهرداری تهران

ابلاغ افزایش نرخ کرایه حمل و نقل عمومی به شهرداری تهران

رییس شورای شهر تهران از ابلاغ افزایش حدودا 10 تا 15 درصدی نرخ کرایه وسایل حمل و نقل عمومی به شهرداری تهران خبر داد.
اما و اگرهای دریافت سود 200 هزار تومانی سهام عدالت/همه آنچه درباره سهام عدالت باید بدانید

اما و اگرهای دریافت سود 200 هزار تومانی سهام عدالت/همه آنچه درباره سهام عدالت باید بدانید

تاکنون 27 میلیون نفر شماره شبای خود را اعلام کرده‌اند و 22 میلیون نفر باقیمانده تا پایان شهریورماه فرصت دارند تا شماره شبای خود را به سامانه سهام عدالت اعلام کنند تا مشمول نخستین مرحله واریز سود گردند، سود 150 تا 200 هزارتومانی که حدود 90 هزار تومان آن در آستانه پاییز پرداخت می‌شود.