کد خبر: ۳۸۵۸۱
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۸
رئیس پلیس فتا استان سمنان از دستگیری هکر ۱۹ ساله در سمنان خبر داد و گفت: این هکر با بهره‌گیری سوء از دانش برنامه‌نویسی اقدام به نوشتن کدهای مخرب و به صورت غیر مجاز از حساب بانکی افراد برداشت می‌کرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سرهنگ صادقی کاشان با اشاره به اقدامات انجام شده برای شناسایی و دستگیری این متهم اظهار داشت: با دریافت یک فقره پرونده مبنی بر برداشت غیر مجاز از حساب شاکی، اقدامات اولیه در راستای شناسایی متهم آغاز و در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: با توجه به اظهارات شاکی و مستندات ارائه شده مشخص شد، کارت بانکی به صورت ایمن، مورد استفاده شاکی بوده ولی قراین و شواهد برداشت غیر مجاز را نشان می‌داد.

رئیس پلیس فتا استان سمنان گفت: در ادامه سیر تکمیلی پرونده، چندین شاکی دیگر به این پلیس مراجعه که از حساب‌های بانکی آنها به صورت اینترنتی برداشت‌های متعددی صورت گرفته بود.

‌صادقی کاشان افزود: با توجه به ورود چندین پرونده سریالی به این پلیس، تیم ویژه‌ای برای رسیدگی به این پرونده‌ها تشکیل و مستندات لازم از کلیه پرونده‌ها جمع آوری شد و با توجه به ادله‌های موجود و استفاده از ابزارهای تخصصی و داده کاوی اطلاعات جمع آوری شده، مشخص شد سیستم‌های رایانه‌ای کلیه شکات به یک کد رایانه‌ای آلوده بوده است.

وی گفت: با بررسی تخصصی کدهای آلوده مشخص شد متهم فردی است که آشنایی کامل با رایانه و کدهای برنامه نویسی دارد و سعی در پنهان سازی هویت خود در این برنامه‌ها را دنبال می‌کرده است و در نهایت کارشناسان مجرب این پلیس با بهره‌گیری از دانش روز و شیوه‌های تخصصی و آنالیز ادله‌های موجود متهم را شناسایی و با اخذ دستورات قضایی لازم، متهم دستگیر شد.

رئیس پلیس فتا استان سمنان افزود: متهم پس از دستگیری، هرگونه ارتباط با پرونده‌های متشکله را انکار کرده لیکن پس از مشاهده مستندات و ادله موجود به بزه انتسابی اعتراف کرد و انگیزه خود را کسب منفعت مالی بیان داشت.

‌صادقی کاشان گفت: با توجه به اعتراف متهم که از مکان‌های عمومی برای انتشار این کدها استفاده می‌کرده، لازم است متصدیان کافی‌نت‌ها توجه جدی به احراز هویت مراجعه‌کنندگان و متقاضیان استفاده از خدمات را داشته باشند و به صورت روزانه سیستم‌ها را به لحاظ امنیتی کنترل کنند و کلیه قوانین و مقررات صنفی و غیره را مد نظر قرار دهند.

وی ادامه داد: کاربران فضای سایبر به این نکته توجه داشته باشند که به صورت دوره‌ای پسوردهای کارت‌های بانکی خود را تغییر داده و تحت هیچ شرایطی از اماکن و سیستم‌های عمومی برای انتقال وجه استفاده نکنند و در زمان خرید از طریق دستگاه کارت‌خوان، شخصا کارت را داخل دستگاه کشیده و رمز عبور حساب خود را وارد کرده و سعی کنند از مراکز معتبر خریدهای خود را انجام دهند.

رئیس پلیس فتا استان سمنان تأکید کرد: سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکی www.cyberpolice.ir آماده دریافت گزارش‌های مردمی و اخذ نقطه نظرات شهروندان و کاربران بوده و همچنین کاربران فضای مجازی می‌توانند آخرین اخبار حوادث و رویدادهای سایبری را از این سایت دریافت کنند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
عزاداری میلیونها عاشق امام رئوف در بارگاه مطهر ثامن الحجج

عزاداری میلیونها عاشق امام رئوف در بارگاه مطهر ثامن الحجج

مشهد الرضا امروز به روی میلیونها زائر عاشق امام رئوف آغوش گشوده تا عزاداران بار دیگر از عمق وجود عشق و ارادت خود را به سلطان توس نشان دهند.
جنجال بیت کوین؛ تحولی در کسب و کار مجازی یا نسل دوم گلدکوئیست

جنجال بیت کوین؛ تحولی در کسب و کار مجازی یا نسل دوم گلدکوئیست

جنجال بیت کوین با عبور از 8 هزار دلار و 20 سنت وارد فاز جذابیت در فضای سایبری کشورمان شده و با یک سرچ ساده صدها اپلیکیشن و نرم افزار ادعای ثروتمند کردن مشتریانشان را دارند. اپلیکیشن هایی که در خود رد پای شرکتهای هرمی را دارند و بوی کلاهبرداری به شدت از آنها به مشام می‌رسد.