کد خبر: ۳۸۵۵۷
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۹
مدیرکل حفاظت از محیط زیست مازندران با اشاره به معضلات زباله و ساخت و ساز غیرمجاز در کوه‌های مختلف مازندران، گفت: امروزه این استان با چالش‌های زیاد زیست محیطی مواجه است.
 به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، حسین‌علی ابراهیمی کارنامی امروز در همایش کوهنوردان و صعود ورزشی آمل، قله دماوند و ارتفاعات البرز را به لحاظ بعد زیبایی و جهانی زبانزد کشور بیان کرد و اظهار داشت: متاسفانه امروزه شاهد ساخت و ساز غیرمجاز و تغییر کاربری گریبانگیر ارتفاعات کوه‌ها بوده که باید برای جلوگیری از آن فکر اساسی کرد.

وی با بیان اینکه در این استان با چالش‌های زیادی مواجه هستیم اما تاکنون کوهنوردان در حفظ محیط زیست تعامل بسیار خوبی در برطرف کردن مشکلات با این حوزه داشتند، اظهار داشت: گردشگری نا آگاهانه یکی از مشکلاتی بوده که باید فرهنگ سازی شود.

ابراهیمی از فعالیت‌های موسسات و تشکل های مردم نهاد زیادی در مازندران خبر داد و گفت: کوهنوردان این استان برای حفظ گوزن در ارتفاعات شبهای زیادی را اقامت داشتند تا این گونه‌ها سالم زندگی کنند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران با تاکید بر اینکه یکی دیگر از معضلات بزرگ استان زباله است، عنوان کرد: در این امر تاکنون مطالبات مردمی زیادی داشتیم که رفع مشکلات زباله از اولویت‌های مهم استان محسوب می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در مازندران سرعت تخریب و تغییر کاربری زیاد است و این امر موجب می‌شود تا نسل آینده از این امکانات بهره‌مند نشوند و زیبایی‌های طبیعت بکر این استان را مشاهده نکنند.

رییس ورزش و جوانان آمل نیز  با بیان اینکه در این شهرستان هیئت کوهنوردی یکی از شاخص ترین هیئت استان است، تصریح کرد: هر هفته بیشتر از 300 کوهنورد در گروههای مختلف به کوههای استان می روند.

ناصر نصری با اشاره به اینکه در طول سال شاهد افتخار آفرینی این ورزشکاران هستیم، افزود: کوهنوردان آملی یکی از اصلی ترین نیرو های امداد و نجات و اطفا حریق در مسیرهای کوهپایه ای به شمار می روند که بدون هیچگونه چشمداشتی در حال خدمت هستند.

وی عنوان کرد: در زمینه حفظ محیط زیست کوهنوردان زیادی در کوههای مختلف شب را اسکان داشتند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها

"تهران، شهر دوستدار کودک" از رویا تا واقعیت!

سخنگوی شورای شهر تهران گفت: از سال 86 شهرداری تهران برای اجرای برنامه شهر دوستدار پایتخت اعلام آمادگی کرده و اکنون با تشکیل کمیته شهر دوستدار کودک و اختصاص چند ردیف بودجه تلاش می شود ضمن اضافه کردن رنگها ،ایمن سازی شهر و زمینه مداخله کودکان در امور شهر صورت گیرد.
گرانی در کمین کوچک متراژهای بازار مسکن

گرانی در کمین کوچک متراژهای بازار مسکن

کارشناس بازار مسکن گفت: با توجه به کاهش عرضه، امکان رشد قیمتی مسکن بین 5 تا 8 درصد در کوچک متراژها بیشتر از تورم موجود در سال جاری وجود دارد.