کد خبر: ۳۸۵۳۲
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۲:۱۰
شهر فردا گزارش می‌دهد
عده‌ای از خودرویی‌ها معتقدند، تولید پراید تا پیدا شدن یک خودروی جایگزین باید ادامه پیدا کند و تعدد مراجعه به تعمیرگاه و آمار بالای تصادفات به علت تیراژ بالای آن است ،به هر تقدیر تجربه نشان داده خودرویی‌ها همواره تیغ برنده‌تری دارند و قریب به یقین تا سال 98 شاهد ویراژ پراید در خیابانها هستیم.
شهر فردا- فاطمه مهردادیان-23 سال از تولید پراید می گذرد و اکنون جمعیت این دو رگه ایرانی -کره ای به 6 میلیون در خیابانهای ایران رسیده است و همواره با حاشیه های فراوان بی تفاوت در خط تولید خود وارد بازار شده است.

سال گذشته سازمان استاندارد پس از بارها تمدید و فرصت دهی اعلام کرد خط تولید پراید تا پایان سال 96 بسته خواهد شد و همه نوشتند پراید در آستانه بازنشستگی ،با این همه در کمال حیرت همگان پراید 96 در اواخر زمستان سال گذشته تولید شد و هنوزهم با گذشت یک فصل از سال جدید خبری از تعطیلی پراید نیست که نیست.

گذشته از آن شورای رقابت در تازه ترین تصمیم گیرهای خود برای افزایش 5 درصدی قیمت خودروهای داخلی اعلام آمادگی کرده است که بدون شک وگمان شامل 10 مدل پراید تولیدی نیز خواهد بود.

درحالی که محمد رضا فولادگر، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از امکان تمدید یکساله تولید پراید  با موافقت سازمان استاندارد خبر می دهد که کارشناسان معتقدند سه مدل پراید شامل ١٣٢X، سایپا ١٣١X، سایپا ١١١X در پایین‌ترین حد کیفی و تک‌ستاره  هستند و نمی توان با کف کیفیت این خودرو را مجاز به تولید دانست.

با این همه عده ای از خودرویی ها اصرار دارند تولید پراید تا پیدا شدن یک خودروی جایگزین باید ادامه پیدا کند و تعدد مراجعه به تعمیرگاه و آمار بالای تصادفات به علت تیراز بالای آن است ،به هر تقدیر تجربه نشان داده خودروسازها تیغ برنده تری دارند و قریب به یقین تا سال 98 شاهد ویراژ پراید در خیابانها هستیم.

احمد نعمت دبیر انجمن خودروسازان در گفتگو با  پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا» با رد احتمال بازنشستگی پراید در سال 96 می گوید: سازمان استاندارد در جدیدترین تجدید نظرهای معیاری خود استاندارهای 55 گانه‌ای را متناسب با استاندارهای اروپایی اتخاذ کرده که 4 استاندارد مربوط به آلایندگی و یک استاندارد مرتبط با ایمنی و عملکرد بوده که باید در ورژن های جدید خودرو اعمال شود.

وی افزود: بخش از این استانداردها از گذشته اعمال می شد، اما به خودروسازان مهلت داده شده ،11 استاندارد را تا 1/10 /96 بر خودروهای خود اعمال کنند و ورژنهای جدید خودرو بصورت اجباری باید تا اول دیماه به این استاندارها مجهز شوند که پراید هم یکی از آنهاست.

نعمت خاطر نشان کرد: 22 استاندارد دیگر که استاندارهای سختگیرانه ای نظیر ترمزهای استاندار و سنسور ضد حریق هستند ،جزو استاندارهایی هستند که تا 1/10 /97 برای تجهیز خودروها به آن مهلت داده شده و گمان می رود ،پراید نتواند خود را مجهز به آنها کند لذا به نظر میرسد تا سال 98 تولید پراید ادامه داشته باشد.

دبیر انجمن خودروسازان ادامه داد: پراید جزو ارزانترین خودروهای حال حاضر بازار ایران است که با توان مالی مردم همخوانی داشته و " خودروی ارزان قیمتی" به حساب می آید که نباید در حق آن بی‌انصافی کرد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اصلاح نظام بودجه ریزی شهرداری ها از کجا آغاز می‌شود؟

اصلاح نظام بودجه ریزی شهرداری ها از کجا آغاز می‌شود؟

یک کارشناس بودجه گفت: برای اصلاح نظام بودجه‌بندی لازم است در بالاترین سطح تصمیم گیری شهرداری، اشتراک نظری در خصوص کارآمدکردن نظام برنامه‌ای و بودجه‌ای به وجود آید که البته به معنی شفاف‌کردن فرآیندهای تخصیص منابع، رعایت اکید انضباط مالی و ... است.
ظرفیت‌های شورای شهر برای تحقق شعار سال

ظرفیت‌های شورای شهر برای تحقق شعار سال

عضو شورای شهر زنجان گفت: در اولین جلسه علنی و رسمی شورای شهر زنجان، تمامی اعضای شورا به اتفاق از شهردار زنجان خواستند در خریدهای سال جاری اولویت با کالاهای ایرانی به خصوص کالاهای بومی تولید شده در شهر زنجان باشد.