کد خبر: ۳۸۵۲۵
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۶
حقانی خطاب به بنیادها:
یک عضو شورای شهر تهران درباره فروش باغات شهر تهران که در اختیار بنیادهاست، اعتراض کرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمد حقانی در سیصد و پنجاه‌ و دومین جلسه علنی شورای شهر تهران در تذکری گفت: باغات شهر تهران سرنوشت عجیبی دارند از ابتدای انقلاب تاکنون قانون حفظ و گسترش باغات هیچ‌گاه اجرایی نشده و این در حالی است که بیشتر باغات متعلق به افراد ثروتمند و فراری بوده که پس از انقلاب در اختیار بنیادها قرار گرفت و آنها نیز نسبت به نگهداری این باغات هیچ همتی را نداشتند.

وی افزود: متاسفانه در حال حاضر یکی از بنیادها، تعداد زیادی باغ را فراموش کرده است. از شهرداری تهران درخواست می‌کنم ترتیبی داده شود که این باغات توسط شهرداری خریداری شود و به عنوان فضای سبز در اختیار شهروندان تهرانی قرار بگیرد.

این عضو شورای شهر تهران خطاب به افرادی که این باغ‌ها را با قیمت پایین از بنیادها خریداری می‌کنند گفت: یقین بدانید که شورای بعدی اجازه ساخت و ساز در این باغ‌ها را نخواهد داد.

حقانی از بنیادها نیز درخواست کرد که باغاتی که در اختیار آنها قرار گرفته است را به شکل صحیح حفظ و نگهداری کنند و در معاملات پایاپای این باغات را در اختیار شهرداری تهران قرار دهد.

وی همچنین درخصوص تذکر هفته گذشته خود در صحن علنی شورای شهر تهران مبنی بر خرید یک ساختمان برای اداره کل حراست شهرداری تهران گفت: با توجه به بررسی مجدد بنده ظاهرا این کار در حال انجام است لذا از رییس شورای اسلامی شهر تهران درخواست می‌کنم که مانع انجام این کار شوند چراکه در شرایط مالی امروز شهرداری تهران، نباید این اتفاق بیفتد.

در ادامه تذکر این عضو شورای شهر تهران، مهدی چمران رییس شورای اسلامی شهر تهران نیز درخصوص فروش برخی باغات توسط بنیادها گفت: بی‌تردید این زمین‌ها باغ خواهند ماند و کسی فکر نکند بتواند این باغات را با قیمت پایین خریداری کند و بعد در آنها برج بسازد. اینها فضای سبز و باغ هستند که طبق پهنه خود مورد استفاده قرار می‌گیرند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
سهم مسکن در سبد هزینه ایرانی‌ها چقدر است؟

سهم مسکن در سبد هزینه ایرانی‌ها چقدر است؟

بررسی‌های بانک مرکزی نشان می‌دهد با وجود رکود شدید و نوسان بازار مسکن همچنان سهم هزینه تامین مسکن در سبد خانوارهای ایرانی بالا است چنانکه 47 درصد هزینه پایتخت نشینان یعنی معادل نیمی از درآمد آنها صرف تامین هزینه مسکن می‌شود.
تلاقی فصل ها در دره مدیترانه‌ای + تصاویر

تلاقی فصل ها در دره مدیترانه‌ای + تصاویر

یکی از مناطق خوش آب و هوای استان کرمان، دره دلفارد است که در فاصله 25 کیلومتری از جیرفت قرار دارد، منطقه ای که از آن به عنوان یکی از قطب های اکوتوریسم کرمان یاد می شود.