کد خبر: ۳۸۵۱۷
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۴
‌معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان خبر داد
‌معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان از تغییر ساعت فعالیت دستگاه‌های اجرایی استان هرمزگان در ماه های تیر و مرداد خبر داد.
 به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، علی رئوفی در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر افزود: با هدف جلوگیری از وقوع بحران انرژی و با توجه به تاثیر قابل توجه کاهش ساعت کار ادارات، خاموشی سیستم‌های سرمایشی، روشنایی و تجهیزات اداری در پیشگیری از وقوع بحران انرژی در استان با توجه به شدت گرما در ماه‌های تیر و مرداد در استان با تصویب شورای هماهنگی مدیریت بحران و شورای تامین استان ساعت کار دستگاه‌های اجرایی استان هرمزگان در این دو ماه تغییر می‌کند.

وی ادامه داد: ساعت کار دستگاه‌های اجرایی استان هرمزگان در طول این دو ماه، روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 6:15 تا 14:15 دقیقه است که دستگاه‌های اجرایی استان موظف به اجرای آن از اول تیرماه تا پایان مردادماه هستند.

دبیر شورای اداری استان هرمزگان بیان کرد: بیمارستان‌ها، مراکز خدمات درمانی و امدادرسانی، بانک‌ها، شهرداری ها و مراکز خدمات عمومی مشمول این تغییر ساعت نیستند و این نهادها همچون گذشته به ارائه خدمات به مردم شریف استان می‌پردازند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان تصریح کرد: اصناف و مراکز خدماتی تجاری ملزم به همکاری جدی و کامل با سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و شرکت توزیع برق استان در زمینه مدیریت مصرف انرژی به ویژه در ساعات پیک مصرف هستند.

رئوفی خاطرنشان کرد: صنایع سنگین و مراکز صنعتی استان ملزم به همکاری جدی و کامل در اجرای بخشنامههای ابلاغی صادره توسط شرکت برق منطقه‌ای ‌و شرکت توزیع برق  استان در خصوص مدیریت مصرف انرژی برق هستند تا در این دو ماه با کمترین مشکل در زمینه تامین انرژی پایدار استان روبرو باشیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان اضافه کرد: مراکز دانشگاهی و آموزشی استان حتی الامکان‌ از پیش بینی و برگزاری دوره‌های ترم تابستانی در سطح استان خودداری کنند.

رئوفی با اشاره به نقش مهم صداوسیما در فرهنگ سازی مصرف بهینه انرژی، افزود: صداوسیمای استان با همکاری شرکت‌های آب و برق استان برنامه‌های کاربردی و مفیدی ‌را در زمینه ترویج فرهنگ صرفه جویی آب و برق برای مردم استان اجرایی کند.

وی ادامه داد: شرکت‌های توزیع برق وآب و برق منطقه‌ای استان موظف به نظارت و کنترل لازم بر اجرای این طرح به خصوص در حوزه‌های تجاری، صنایع و اداری استان و گزارش تخلفات احتمالی و طرح در جلسه شورای اداری استان هستند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان با اشاره به مصوبه هئیت وزیران در خصوص تاخیر شروع آغاز به کار دستگاه های اجرایی در روزهای نوزدهم و بیست و سوم ماه مبارک رمضان، خاطرنشان کرد: با توجه به فرارسیدن شب‌های قدر و سوگواری مولای متقیان حضرت علی(ع)، مطابق مصوبه هئیت دولت آغاز به کار تمامی دستگاه‌های اجرایی هرمزگان در روزهای نوزدهم و بیست و سوم ماه مبارک رمضان با دو ساعت تأخیر خواهد بود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بازدید صبحگاهی شهردار تهران از پروژه‌های عمرانی پایتخت + عکس

بازدید صبحگاهی شهردار تهران از پروژه‌های عمرانی پایتخت + عکس

شهردار تهران صبح امروز از چند پروژه عمرانی پایتخت بازدید کرد.
بودجه قد کوتاه 97 این هفته راهی مجلس می‌شود

بودجه قد کوتاه 97 این هفته راهی مجلس می‌شود

افزایش 10 درصدی حقوق کارمندان با حذف رویکرد 5 درصدی ، افزایش 300 تومانی قیمت دلار و فروش نقد و اقساط سربازی برای مشمولان 8 سال غایب سربازی از مهمترین اعداد بودجه ای سال 97 است، که قرار است این هفته تحویل مجلسیها شود.