کد خبر: ۳۸۵۰۳
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۹
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان گفت: از جمله مزایای اجرای طرح بوم گردی تثبیت جمعیت روستاهای استان و همچنین توسعه گردشگری در منطقه است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، امیر قادری ظهر امروز در جلسه کارگروه گردشگری استان در سنندج که با دستورکارهای طرح بوم گردی، طرح های گردشگری دربانه، سنندج و مریوان برگزارشد، گفت: بوم گردی از اصلی ترین جنبه های توسعه گردشگری محسوب می شود و از آنجا که این بخش می تواند توسعه استان را رقم بزند باید به آن توجه ویژه ای کنیم.

وی با طرح این سوال که در استان ما حفظ باغات مهم تراست یا توسعه گردشگری، بیان کرد: بی شک این دو مسئله برای استان حائز اهمیت هستند و توسعه و حفظ باغات اصلی انکارناپذیر در توسعه کردستان است و بحث گردشگری و بوم گردی هم یکی از محورهای توسعه استان به شمار می رود.

وی اظهارداشت: به گفته کارشناسان جهاد کشاورزی، اگر یک هکتار باغ به طور اصولی مدیریت شود در سال می تواند ۵۰ میلیون تومان درآمد داشته باشد و توسعه گردشگری هم قطعا چنین درآمدهایی درپی خواهد داشت لذا نمی توان از بین این دو فقط یکی را انتخاب کنیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان ادامه داد: بی شک با افزایش جمعیت شهرها، نیاز به ایجاد مراکز تفرجگاهی هم در اطراف شهرهاوجود دارد و پرداختن به این مهم از رسالت های مسئولان است.

قادری اضافه کرد: به جای ایراد گرفتن و مخالفت کردن با طرح های تاثیرگذار در اقتصاد و هم درحوزه اجتماعی و فرهنگی می طلبد راهکارهای موثر ارائه شود.

وی با اشاره به اینکه قانون شرایط تغییر کاربری اراضی کشاورزی را مشخص کرده و در موارد خاص با تایید اعضایی تعیین شده این امر امکان پذیر است، اظهارداشت: قطعا کسی نمی خواهد قانون شکنی کند وبا رعایت خطوط قرمز باید از ظرفیت های قانونی نهایت بهره برداری را کنیم.

وی بر زون بندی استان برای اجرای طرح بوم گردی تاکید و بیان کرد: بی شک ما هم مخالف تغییر کاربری باغات هستیم ولی طرح بوم گردی استفاده گردشگری از باغات بدون صدمه وارد کردن به باغات است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان ادامه داد: در تعدادی از مناطق استان هم چون اورامان  و پالنگان این طرح اجرایی سپس بررسی لازم در ارتباط با اینکه آیا این طرح بر روی تولیدات باغی تاثیرگذار بوده یانه، انجام شود.

قادری ادامه داد: اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان باید از زاویه دید سازمان جهاد کشاورزی به این طرح نگاه کند نه اینکه فقط بخش خود را ببیند در این صورت است که می توانیم چنین طرحی را با موفقیت اجرایی کنیم.

وی یکی از مزایای اجرای طرح بوم گردی را تثبیت جمعیت روستاها ذکر کرد و گفت: خانه های روستایی که در محورهای گردشگری استان واقع شدند بهترین مکان برای اجرایی کردن طرح بوم گردی است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اتخاذ تمهیدات ترافیکی برای برگزاری راهپیمایی روز قدس

اتخاذ تمهیدات ترافیکی برای برگزاری راهپیمایی روز قدس

تمهیدات ترافیکی برای برگزاری هرچه بهتر راهپیمایی روز قدس از سوی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ تشریح شد.
خبر خوش برای خبرنگاران بدون طرح ترافیک

خبر خوش برای خبرنگاران بدون طرح ترافیک

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: بزودی سامانه‌ای برای ثبت نام ثبت نام از خبرنگاران برای دریافت کارت بلیت مترو اعلام خواهد شد.