کد خبر: ۳۸۴۴۸
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۹
رئیس دادگستری بانه:
رئیس دادگستری شهرستان بانه گفت: در حال حاضر 19 نفر از زندانیان جرایم غیر عمد در زندان بانه باقی مانده‌اند که برای آزادسازی این تعداد نیاز به یک میلیارد و 500 میلیون تومان کمک و مساعدت خیرین است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، جلیل قلی‌زاده شامگاه دوشنبه در مراسم جشن گلریزان و آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد شهرستان بانه با اشاره به آیات و روایات اسلامی اظهار داشت: دین اسلام سفارشات زیادی مبنی بر کمک به هم‌نوعان، فقرا و نیازمندان کرده است و این امر مهم سابقه‌ای طولانی در فرهنگ و زندگی مسلمانان و به‌ویژه ایرانیان دارد.

وی گفت: در سال گذشته 98 نفر از زندانیان جرائم غیرعمد شهرستان بانه به‌دلیل محکومیت‌های مختلف مالی در زندان به سر می‌بردند که با کمک‌های دادگستری، خیران نیک‌اندیش، انجمن حمایت از زندانیان و ستاد دیه آزاد و به آغوش گرم خانواده‌های خود بازگشتند.

رئیس دادگستری شهرستان بانه تصریح کرد: از این تعداد زندانی آزاد شده، 11 نفر از آنان با کمک 960 میلیون ریالی خیران و دادن تسهیلات قرض‌الحسنه و بلاعوض به محکومین مالی از سوی ستاد دیه استان کردستان و شهرستان بانه از زندان آزاد شدند و جمعاً 159 میلیون تومان پول برای آنان جمع‌آوری و هزینه شد.

وی گفت: 23 نفر دیگر از مددجویان از طریق توافقات پرونده، به میزان یک میلیارد تومان رضایت شاکیان جلب و 6 نفر دیگر از زندانیان جرائم غیر عمد بانه نیز با کمک و مساعدت خود و خانواده‌هایشان از زندان آزاد شدند.

قلی‌زاده افزود: 39 نفر از محکومین مالی هم با کمک دادگستری از طریق مهلت‌دهی و تقسیط بدهی‌های موجود از بند زندان آزاد و به آغوش گرم خانواده‌هایشان بازگشتند.

آزادی 19 زندانی جرائم غیرعمد بانه‌ای نیازمند 15 میلیارد ریال است

وی اظهار کرد: در حال حاضر 19 نفر از زندانیان جرایم غیر عمد در زندان بانه باقی مانده‌اند که برای آزادسازی این تعداد نیاز به یک میلیارد و 500 میلیون تومان کمک و مساعدت خیرین است.

رئیس دادگستری شهرستان بانه گفت: موارد محکومیت‌های مالی این مددجویان بیشتر شامل دیه حوادث کارگاهی، چک، مهریه و نفقه بوده و این افراد بصورت ناخواسته و به‌دلیل نداشتن توان مالی در زندان به سر می‌برند و عملاً جرم و خلافی را مرتکب نشده‌اند.

وی گفت: خوشبختانه در زندان شهرستان بانه هیچ فردی به‌دلیل جرائم خشن و رفتارهای پرخطر زندانی نیست.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
خیز صنعت جهانی مد برای تسخیر بازار 484 بیلیون دلاری پوشاک اسلامی

خیز صنعت جهانی مد برای تسخیر بازار 484 بیلیون دلاری پوشاک اسلامی

رشد جمعیت مسلمانان و بهبود وضعیت اقتصادی کشورهای مسلمان باعث شده خرید لباس در کشورهای اسلامی از 266 بیلیون دلار فراتر رود و پیش بینی بلومبرگ حاکی است این عدد در سال 2018 معادل 484 بیلیون دلار پیش بینی کرد.
آثار ساکنان اولیه حاشیه دریای خزر / تصاویر

آثار ساکنان اولیه حاشیه دریای خزر / تصاویر

سایت موزه گوهرتپه با وسعتی حدود ۵۰ هکتار، به عنوان یکی از بزرگترین محوطه‌های آغاز شهرنشینی در حاشیه دریای خزر شناخته می‌شود.