کد خبر: ۳۸۴۴۸
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۹
رئیس دادگستری بانه:
رئیس دادگستری شهرستان بانه گفت: در حال حاضر 19 نفر از زندانیان جرایم غیر عمد در زندان بانه باقی مانده‌اند که برای آزادسازی این تعداد نیاز به یک میلیارد و 500 میلیون تومان کمک و مساعدت خیرین است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، جلیل قلی‌زاده شامگاه دوشنبه در مراسم جشن گلریزان و آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد شهرستان بانه با اشاره به آیات و روایات اسلامی اظهار داشت: دین اسلام سفارشات زیادی مبنی بر کمک به هم‌نوعان، فقرا و نیازمندان کرده است و این امر مهم سابقه‌ای طولانی در فرهنگ و زندگی مسلمانان و به‌ویژه ایرانیان دارد.

وی گفت: در سال گذشته 98 نفر از زندانیان جرائم غیرعمد شهرستان بانه به‌دلیل محکومیت‌های مختلف مالی در زندان به سر می‌بردند که با کمک‌های دادگستری، خیران نیک‌اندیش، انجمن حمایت از زندانیان و ستاد دیه آزاد و به آغوش گرم خانواده‌های خود بازگشتند.

رئیس دادگستری شهرستان بانه تصریح کرد: از این تعداد زندانی آزاد شده، 11 نفر از آنان با کمک 960 میلیون ریالی خیران و دادن تسهیلات قرض‌الحسنه و بلاعوض به محکومین مالی از سوی ستاد دیه استان کردستان و شهرستان بانه از زندان آزاد شدند و جمعاً 159 میلیون تومان پول برای آنان جمع‌آوری و هزینه شد.

وی گفت: 23 نفر دیگر از مددجویان از طریق توافقات پرونده، به میزان یک میلیارد تومان رضایت شاکیان جلب و 6 نفر دیگر از زندانیان جرائم غیر عمد بانه نیز با کمک و مساعدت خود و خانواده‌هایشان از زندان آزاد شدند.

قلی‌زاده افزود: 39 نفر از محکومین مالی هم با کمک دادگستری از طریق مهلت‌دهی و تقسیط بدهی‌های موجود از بند زندان آزاد و به آغوش گرم خانواده‌هایشان بازگشتند.

آزادی 19 زندانی جرائم غیرعمد بانه‌ای نیازمند 15 میلیارد ریال است

وی اظهار کرد: در حال حاضر 19 نفر از زندانیان جرایم غیر عمد در زندان بانه باقی مانده‌اند که برای آزادسازی این تعداد نیاز به یک میلیارد و 500 میلیون تومان کمک و مساعدت خیرین است.

رئیس دادگستری شهرستان بانه گفت: موارد محکومیت‌های مالی این مددجویان بیشتر شامل دیه حوادث کارگاهی، چک، مهریه و نفقه بوده و این افراد بصورت ناخواسته و به‌دلیل نداشتن توان مالی در زندان به سر می‌برند و عملاً جرم و خلافی را مرتکب نشده‌اند.

وی گفت: خوشبختانه در زندان شهرستان بانه هیچ فردی به‌دلیل جرائم خشن و رفتارهای پرخطر زندانی نیست.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
کشف ۱۶۰ میلیون دلار ارز غیرمجاز

کشف ۱۶۰ میلیون دلار ارز غیرمجاز

جانشین نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به اقدامات پلیس برای مقابله با قاچاق کالا و ارز اشاره و کشف ۱۶۰ میلیون دلار قاچاق و پلمپ ۵۰ واحد را از اقدامات بیان کرد.
اصلاح نظام بودجه ریزی شهرداری ها از کجا آغاز می‌شود؟

اصلاح نظام بودجه ریزی شهرداری ها از کجا آغاز می‌شود؟

یک کارشناس بودجه گفت: برای اصلاح نظام بودجه‌بندی لازم است در بالاترین سطح تصمیم گیری شهرداری، اشتراک نظری در خصوص کارآمدکردن نظام برنامه‌ای و بودجه‌ای به وجود آید که البته به معنی شفاف‌کردن فرآیندهای تخصیص منابع، رعایت اکید انضباط مالی و ... است.