کد خبر: ۳۸۲۳۲
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۴
رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری گفت :با تصویب قانون ارزش افزوده درآمدهای شهری به 45 درصد رسید و حتی در صورت تصویب لایحه درآمد پایدار مادامیکه ضمانت اجرایی درکار نباشد ،فقط 20 تا 30 درصد درآمدها وصول می شود.
 به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا» به نقل از رادیو اقتصاددکتر حسین محمد پورزرندی، رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری با بیان اینکه درآمد پایدار شهری در کشور نسبتی نا متوازن با کل دنیا دارد، تصریح کرد: ۷۰ تا ۸۰ درصد درآمد ها در کل دنیا پایدار است و تنها ۲۰ درصد درآمد ها ناپایدار  است.

وی با اشاره به لایحه ارزش افزوده گفت: بر این اساس درآمد های پایدار شهری به ۴۵ درصد رسیده است ولی این عدد همچنان با کلان شهر های توسعه یافته فاصله دارد.

پور زرندی لزوم تصویب لایحه ای توسط شورای شهر مبنی بر ایجاد درآمد های پایدار شهر تهران را متذکر شد و افزود: این لایحه نوعی نظام درآمدی برای مدیریت شهرها است که نظامی مالی برای شهرداری ایجاد خواهد کرد.

وی با بیان اینکه چنین لایحه ای نیازمند ضمانت اجرایی است، ادامه داد: وقتی این لایحه فاقد ضمانت اجرایی باشد، در بهترین حالت تنها ۲۰ تا ۳۰ درصد درآمد ها را وصول خواهد کرد

همچنین حق شناس عضو منتخب شورای اسلامی شهر تهران در رابطه با برنامه های شورای شهر اظهار کرد: زمان تحویل قطعی شورای جدید در نیمه مرداد ماه اتفاق می افتد و مدت زمانی دو ماه و نیمه در دست است تا اعضای جدید شورا برنامه های خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند.

وی لزوم تجمیع ایده های اعضای شورای شهر را متذکر شد و افزود: این اعضا تنها یک بیست و یکم از یک مجموعه بزرگ هستند و باید اولویت های شهر را بررسی و موانع را رصد کنند.

حق شناس لزوم شناسایی مشکلات مالی پیش روی شهر را مورد تاکید قرار داد و گفت: در شورای شهر اول نیز لیست اصلاح طلبان به مجلس راه پیدا کردند و امسال نیز یک لیست کامل وارد شورای شهر تهران شده است.

وی ادامه داد: در شورای شهر گذشته حضوری هم وزن را شاهد بودیم و یکی دو نیرو نیز به جریان ورزش کشور تعلق داشتند.

حق شناس لزوم تبدیل فضای کنونی به جریانی هم افزا را مورد تاکید قرار داد و گفت: شهرداری با حمایت و نظارت مستمر به مشکلات شهر می پردازد و موانع را رفع می کند تا مردم نیز احساس آرامش بیشتری نمایند.

وی در رابطه با درآمد پایدار شهری اظهار کرد: فروش تراکم وضعیتی را برای شهر رقم زده است و آسیب هایی را به بافت و موقعیت های شهری وارد آورده است؛ چراکه راه چاره ای پیش روی شهرداری نیست.

حق شناس گفت: امروز نیازمند قانونی جامع در راستای تحقق درآمد پایدار شهری هستیم. همچنین این قانون اجرای دقیق و منضبط همراه با نظارت را می طلبد.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
سهم آنفلوانزا در گرانی مرغ و تخم‌مرغ چقدر است؟

سهم آنفلوانزا در گرانی مرغ و تخم‌مرغ چقدر است؟

رقابت دلار و تخم‌مرغ برای رکوردزنی دیروز به قله رسید و همزمان با دلار حدود 5000 تومانی تخم مرغ 7180 تومانی نیز ثبت شد که مسئولان علت آن را شیوع آنفلوانزای حاد پرندگان ذکر کردند. آنفلوانزایی که سال گذشته بسیاری از کشورهای اروپایی را آلوده کرد و میلیونها مرغ معدوم شد اما قیمت آنها سر به فلک نگذاشت.
خسارات زلزله در تایوان‎/ تصاویر

خسارات زلزله در تایوان‎/ تصاویر

وقوع زلزله ۶.۴ ریشتری در نزدیکی شهر ساحلی هوالین تایوان، موجب تخریب ساختمان ها و از جمله فروریختن یک هتل شد.