کد خبر: ۳۸۲۰۴
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۶
رئیس مجمع ملی صادرکنندگان دام زنده گفت: طی دو روز گذشته ۴ هزار و ۴۰۰ لاشه تازه گوسفندی به کشور قطر ارسال شده است.
 به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»منصور پوریان  در مورد آخرین وضعیت تأمین گوشت بازار داخلی، اظهار داشت: طی آخرین تصمیمی که در کارگروه تنظیم بازار گرفته شد، روزانه 10 تا 12 هزار لاشه گوسفند از مرز کشورهای گرجستان و ارمنستان وارد ایران می‌شود که محموله‌ها مستقیم زیرنظر شرکت پشتیبانی امور دام و نماینده تعزیرات و کارگروه تنظیم بازار توزیع و تحویل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه برای کاهش قیمت گوشت بره در بازار، هدف وزارت جهاد کشاورزی این است که بخشی از نیاز را از طریق واردات تأمین کند، تصریح کرد: به دلیل افزایش قیمت گوشت در داخل و عدم عرضه از سوی دامداران هدف این است که 30 درصد گوشت گرم برده از منابع خارجی تأمین شود که تأثیر خود را بر بازار هم می‌گذارد.

به گفته رئیس شورای تأمین دام زنده طبق قراردادی که با کشتارگاه‌های خارج از کشور در ارمنستان و گرجستان منعقد شده، تا یک سال ورود روزانه لاشه گرم ادامه خواهد داشت.

پوریان در مورد قیمت گوشت وارداتی هم گفت: هر کیلو گوشت 29 هزار تومان به عمده‌فروشی‌ها تحویل داده می‌شود که آن را به قیمت 31 هزار و 500 تومان به مصرف‌کننده عرضه می‌کنند.

* کاهش قیمت گوشت گوسفندی در بازار

وی در مورد تأثیر قیمت گوشت وارداتی بر بازار هم گفت: امروز قیمت شقه گوسفندی در کشتارگاه‌ها به 34 هزار تومان کاهش یافت که به نظر می‌رسد، ورود گوشت وارداتی بسیار خوب و مؤثر بوده است.

* صادرات 66 تن گوشت گوسفند به قطر/ 90 تن دیگر در راه است

رئیس مجمع ملی صادرکنندگان دام زنده همچنین در مورد ارسال گوشت به قطر هم گفت: طی دو روز گذشته در دو فقره 2 هزار و 700 لاشه و هزار و 700 لاشه گرم به قطر فرستادیم که به طور متوسط با وزن 15 کیلوگرم، رقمی حدود 66 تن می‌شود و قرار است تا 6 هزار لاشه دیگر تا هفته آینده به قطر ارسال کنیم.

او همچنین از صادرات هزار و 200 رأس گوسفند زنده از طریق هواپیما به کشور عمان خبر داد و گفت: البته تمام این دام و لاشه‌ها از خارج از ایران تأمین و صادر می‌شود.

به گزارش فارس، طی یک ماه اخیر قیمت گوشت گوسفندی در بازار کشور روند افزایشی داشته که به نظر می‌رسد، اکنون روبه کاهش است.

همچنین طی یک هفته اخیر به دلیل اختلاف کشورهای حاشیه خلیج فارس با قطر، عربستان، امارات و مصر صادرات مواد غذایی به قطر را تحریم کردند و ایران در این میان ارسال محموله‌های غذایی از جمله گوشت را به قطر آغاز کرده است.
برچسب ها: گوشت ، صادرات ، قطر ، شهرفردا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
چشم‌انداز صنعت خودرو در برجام منهای 1؛پژو و رنو ماندنی هستند؟

چشم‌انداز صنعت خودرو در برجام منهای 1؛پژو و رنو ماندنی هستند؟

با خروج آمریکا از برجام دو سناریو ماندن و رفتن اروپایی‌ها از صنعت خودرو محتمل است که می تواند وضعیت بازار خودرو را تغییر دهد. هرچند مجلسی‌ها معتقدند قراردادهای خودرویی مانع از خروج یک جانبه خودروسازان خارجی است و منجر به پرداخت غرامت خواهد شد.
ظهور نسل سوم صنعت گردشگری در جهان/ وقتی گردشگر خود را همچون شهروند حس می‌کند

ظهور نسل سوم صنعت گردشگری در جهان/ وقتی گردشگر خود را همچون شهروند حس می‌کند

دبیرکل مجمع جهانی شهرهای اسلامی از ظهور نسل سوم صنعت گردشگری در جهان خبر داد که براساس آن گردشگر، تعامل آموزشی، احساسی، اجتماعی و مشارکتی با مکان و مردمی که در آن سکونت دارند خواھد داشت و از همین رو گردشگر خود را ھمچون شھروند حس می کند.