کد خبر: ۳۸۱۸۳
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۲
شهردار سمنان خبر داد
شهردار سمنان از آغاز عملیات اجرایی تصفیه خانه سمنان با مشارکت سرمایه گذار هندی خبر داد و گفت: شهرداری ۲۵ درصد از اعتبار ۵۵۰ میلیارد ریالی را تامین خواهد کرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، حسین موسوی پیش از ظهر یک شنبه در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه در محل شهرداری سمنان از اجرایی شدن تفاهم نامه منعقد شده سال ۹۴مبنی بر بهره برداری از پساب شهر سمنان خبر داد و ابراز داشت: باتوجه به کمبود بارش و وقوع خشکسالی‌های اخیر باید طرح ها و ایده ها به سوی بهینه سازی مصرف آب سوق داده شود.

وی میزان پساب فعلی شهر سمنان  ۱۰۰ لیتر بر ثانیه است، خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح پس از تکمیل شبکه پساب این میزان به ۳۵۰ لیتر در ثانیه افزایش پیدا می کند.

شهردار سمنان با بیان اینکه اقدامات مقدماتی مانند دریافت تسهیلات بانکی و ضمانت نامه ها و تصویب طرح جدید آبفای کشور به انجام رسید، افزود: پس از نشست نهایی با سرمایه گذار هندی مقرر شد طی دو ماه آینده زیر ساخت های لازم برای ایجاد انشعاب و جمع آوری فاضلاب ایجاد شود.

موسوی ضمن بیان اینکه با احداث تصفیه خانه فاضلاب شاهد تحول خوبی در گسترش فضای سبز و بهینه سازی مصرف آب خواهیم بود، ابراز داشت: از یک میلیارد و ۲۵۰میلیون مترمکعب آب هفت درصد به مصرف خانگی می رسد و از سوی دیگر میانگین مصرف آب در استان ۱۶۰لیتر است که با اجرایی شدن طرح فاضلاب بخش قابل توجهی از مصرف بی رویه آب مجدد به چرخه باز خواهد گشت.

وی تاکید کرد: در سال اقتصاد مقاومتی امیدواریم با اجرایی شدن طرح هایی مانند فاضلاب بتوانیم به گونه ای عمل کنیم تا با صرفه جویی در حوزه منابع آبی بتوانیم به تاکیدات رهبر معظم انقلاب جامه عمل بپوشانیم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها

"تهران، شهر دوستدار کودک" از رویا تا واقعیت!

سخنگوی شورای شهر تهران گفت: از سال 86 شهرداری تهران برای اجرای برنامه شهر دوستدار پایتخت اعلام آمادگی کرده و اکنون با تشکیل کمیته شهر دوستدار کودک و اختصاص چند ردیف بودجه تلاش می شود ضمن اضافه کردن رنگها ،ایمن سازی شهر و زمینه مداخله کودکان در امور شهر صورت گیرد.
گرانی در کمین کوچک متراژهای بازار مسکن

گرانی در کمین کوچک متراژهای بازار مسکن

کارشناس بازار مسکن گفت: با توجه به کاهش عرضه، امکان رشد قیمتی مسکن بین 5 تا 8 درصد در کوچک متراژها بیشتر از تورم موجود در سال جاری وجود دارد.